Ikonické trio prišlo o prvého člena! Pripomeňme si život princezny Lei, Carrie Fisher!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Carrie Fisher nás vo veku 60 rokov tragicky opustila… poďme si pripomenúť jej život.

Táto správa nás určite všetkých včera silno zasiahla. Herečka Carrie Fisher, ktorá bude pre všetkých známa ako Princezná Leia zo Star Wars, nás vo veku 60 rokov opustila. Príčinou smrti bol infarkt, ktorý dostala v lietadle 23. Decembra pri lete z Londýna do Los Angeles. Správu o smrti zverejnila jej jediná dcéra, Billie Lourd. Čo všetko o Carrienej smrti napísali jej kolegovia a aký bol jej život, to si všetko rozoberieme v nasledujúcich pár riadkoch.

Asi bude najlepšie, keď začneme správami od jej kolegov, hlavne jej dvoch parťákov z ikonickej filmovej série Star Wars. Najťažšie to poniesol predstaviteľ brata princezny Lei, Mark Hamill. Ten od 23. Decembra na Facebook a iné sociálne siete zdieľal fotky, kde vyzýval ľudí, nech sa za Carrie modlia. Keď sa dopočul o jej smrti, zavesil na Twitter fotku, kde s ňou bol ešte ako mladý v kostýmoch z Hviezdnych Vojen. K nej už len napísal: nemám slov #somzničený.

Disney aj Lucasfilm správy taktiež už vydali, tie si môžete prečítať tu. Harrison Ford a ostatní herci tiež povedali pár slov. Je to pre nich „neuveriteľná strata a Carrie budú navždy ľúbiť“. Ak ste videli čo i len jedno video alebo interview s ňou, viete, že kde bola ona, bol aj jej psík Garry. Podľa posledných informácií, o Garryho sa naďalej bude starať jej dcéra Billie Lourd.

Carrie Fisher sa po obrovskom úspechu Star Wars už v žiadnych iných veľkých projektoch ani neobjavila. Mohli ste ju ale vidieť v menších projektoch, napríklad vo filme The Burbs, kde sa objavila po boku Toma Hanksa ako jeho manželka. Jej veľký návrat na scénu prišiel vlani so siedmou epizódou Star Wars. Jej osud však v tejto sérii bude pokračovať, podľa posledných správ je Leia dôležitou postavou ôsmej epizódy.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=kCXrGuLix7M]

Ak sa bojíte, čo sa s Leiou teraz bude diať, tak nemusíte. Epizóda VIII už je celá natočená, spolu so všetkými scénami s princeznou. Horšie na tom už bude Epizóda IX, ktorá sa mala začať natáčať o pár mesiacov. Najnovšie správy však potvrdili, že kvôli tejto udalosti, začne natáčanie až na konci roka 2017. Carrie Fisher priniesla do sveta kinematografie hrdinku, ktorá ukázala všetkým dievčatám, že ženy môžu byť rovnako cool ako aj muži.

Stala sa veľkým symbolom sily pre mnoho dievčat a preto nikdy nebude zabudnutá. Sláva zo Star Wars ju však dobehla a niekoľko rokov mala problémy s drogami a alkoholom. Napísala o tom aj knihu, kde opisovala, ako sa zo závislosti dostala. Síce už pár rokov žiadne drogy nebrala, určite boli veľkou príčinou zlyhania srdca v takomto skorom veku.

Posledná fotka Carrie Fisher na jej oficiálnom Twitterovom účte
Jedna z posledných fotiek Carrie Fisher na jej oficiálnom Twitterovom účte

Čo viac už ostáva, ako len popriať úprimnú sústrasť celej rodine Fisherovej. Jej odkaz tu s nami bude aj naďalej. Ja, ako aj každý iný si ju budeme pamätať hlavne ako ženu, ktorá sa nebála nič povedať a vždy s humorom odpovedala na rôzne otázky. Pre jej fanúšikov teda veľká rozlúčka prebehne s Epizódou VIII. Ako však bude pokračovať osud princeznej Lei, to ostáva vo hviezdach. Každopádne, určite vás budeme informovať. May the force be with you, Carrie Fisher!

Otriasla vami táto správa? Ako by ste chceli, aby postava Generálky Lei naďalej figurovala vo svete Star Wars? Vaše názory nám píšte do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -