FilmyTrailery

Prvý trailer na Pacific Rim: Uprising vyzerá farebne, coolovo a epicky. Bude to však stačiť na úspech?

Po štyroch rokoch čakania sme sa konečne dočkali prvého pohľadu na pokračovanie filmu Pacific Rim, s podtitulom Uprising. Veľkí roboti Jaegeri sa vracajú, rovnako ako Kaiju, plazy vo veľkosti mrakodrapov. Nevracajú sa však herecké mená ako Idris Elba alebo Charlie Hunnam, ktorí jednotku spravili tým, čím bola. Guillerma Del Tora na režisérskej stoličke nahradil Steven S. DeKnight, ktorý sa doteraz staral iba o televízne seriály, ako napríklad prvú sériu Daredevila. V hlavnej úlohe sa ukáže náš obľúbený čierny stormtrooper, John Boyega. Vedľa neho sa postaví herec Scott Eastwood, ktorého môžete poznať napríklad z posledného dielu Rýchlo a Zbesilo.

Pacific Rim: Uprising

Nový Gipsy Avenger, Zdroj: screenrant.com

Prvý trailer na Pacific Rim: Uprising a naše dojmy z neho

Musíme uznať, trailer je nádherne farebný, cool a kvôli jeho rozmerom aj epický. Ten ostatok však vyzerá biedne… Film ako taký samozrejme hodnotiť ešte nemôžeme, no už prvý trailer sa vybral zlou cestou. Pripomína mi to niečo ako tohtoročný Power Rangers, jednoducho pôjde o film plný tínedžerov a cieľovka budú taktiež tínedžeri. Opäť tu máme niekoľkokrát ohrané klišé, kedy partička rebelov zachráni celý svet. V prvom filme mali s riadením Jaegerov problémy neviem ako skúsení vojaci, a teraz všetkých osedlala partia detí. Malé plus treba dať aspoň hudbe, ktorá pridala traileru na epickosti.

John Boyega si zahrá postavu menom Jake Pentecost, syna Stackera Pentecosta (Idris Elba), ktorý v jednotke položil svoj život v boji proti Kaiju. Jake mal byť sľúbeným pilotom Jaegera, no on miesto toho zahodil svoj tréning a začal žiť kriminálny život. Keď však svetu začne čeliť ešte väčšia hrozba ako naposledy, Jake dostane poslednú šancu pokračovať v šlapajach jeho otca od svojej sestry, Mako Mori (Rinko Kikuchi). Tá teraz vedie novú generáciu pilotov Jaegerov, ktorí vyrastali v tieni vojny. Ich jedinou nádejou je spojiť sa proti Kaiju a zachrániť tak svet.

Ako povedal sám režisér Steven S. DeKnight, film Pacific Rim: Uprising by mal byť štartom novej franšízy. Uvidíme teda, ako snímka dopadne a či sa mu z tohto mena podarí spraviť sériu. Len tak medzi rečou, všimli ste si v traileri dvoch bojujúcich Jaegerov? K tomu sa taktiež vyjadril. Neprezradil veľa, no podľa jeho slov by malo isť o Jaegera, ktorého si vytvorili sympatizanti Kaiju (ako sme mohli vidieť aj v prvom filme). Tento robot bude mať aj vlastné meno, ktoré sa dozvieme s príchodom hračiek ku filmu. Dosť bolo kecania, film uvidíme v kinách už 23. marca 2018. Čo vravíte, tešíte sa?

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Prinášame vám rebríček tých najlepších MCU filmov. Je medzi nimi váš obľúbenec?

  Filmy

  Ryan Reynolds po filme Detektív Pikachu v ďalšej hernej adaptácii. O ktorú sa jedná?

  Filmy

  Filmy Matrix 4 a nový Batman môžu byť kvôli koronavírusu odložené. Máme sa báť?

  Filmy

  Hororový DC spin-off The Trench preskúma najhlbšie časti z podmorského sveta Atlantídy

  Pridaj komentár