Poznáme posledný film Quentina Tarantina. Pokračovanie Kill Bill ani Star Trek to však nebude

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Posledný film Quentina Tarantina

Quentin Tarantino dlhodobo hovorí, že jeho posledný film bude jeho desiaty. Doteraz natočil 9 filmov (ak teda, ako on sám, počítame Kill Bill ako jednotné dielo) tiahnúce sa cez tri dekády. Začal v roku 1992 krimi trilerom Gauneri a zatiaľ posledným kúskom bolo Vtedy v Hollywoode z roku 2019. To bolo ospevované divákmi aj kritikmi a odnieslo si dvoch Oscarov.

Zrejme jeho najznámejším je gangsterka Pulp Fiction, ktorá si od svojho vydania získala kultový status. Nasledovala ju často prehliadaná Jackie Brown a po spomenutej neveste hľadajúcej pomstu prišla alternatívna história vo filme Nehanební bastardi. Následne v minulej dekáde priniesol dva westerny a to Divoký Django a Osem hrozných. Medzitým si stihol ešte so svojím kamarátom Robertom Rodriguezom pripraviť dvojfilm Grindhouse, kde on bol autorom kúsku Auto zabijak.

quentin tarantino filmy
Zdroj: uhhswordandshield.com

Nebude to Star Trek ani Kill Bill

Často sa hovorilo o tom, že by sa pre svoj finálny projekt mohol vrátiť k jednému zo svojich predošlých filmov. Veľkým želaním od fanúšikov bolo Kill Bill 3, pri ktorom sám naznačoval, že by ho mohol pripraviť. Dokonca predostrel aj zopár nápadov. Zaujímavé debaty prebiehali aj okolo toho, že by priniesol svoj vstup a pohľad na sériu Star Trek.

Teraz však už vieme, že ani jedna z týchto záležitostí to nebude. Režisér cez blízke zdroje prezradil magazínu The Hollywood Reporter, že už má pripravený scenár na desiaty kúsok. Nakrúcať chce začať na jeseň a názov znie The Movie Critic. Jediným známym detailom z deja je, že sa pozrieme do 70. rokov v Los Angeles a hlavnou postavou bude žena.

pauline kael
Zdroj: kqedvideo.com

Filmová kritička zo 70. rokov

Mohlo by to znamenať, že touto zmienenou kritičkou bude Pauline Kael, jedna z najvplyvnejších osôb v tomto odvetví. Spisovateľka a esejistka bola známa svojimi ostrými postojmi, kvôli ktorým sa dostávala do hádok s tvorcami filmov. Jej dravosť však zaujala herca Warrena Beattyho, ktorý jej dohodol prácu konzultantky pre štúdio Paramount. Tam však kvôli svojím bojovým náladám dlho nevydržala…

Tarantino by mohol pre svoj posledný film vyrozprávať práve tento príbeh. Sedelo by to názvom aj dobovým zasadením. Navyše je dobre známe, že je režisér obdivovateľom Keal. Zaujímavé bude tiež čakať, ktorú herečku by mohol obsadiť do hlavnej úlohy. Za roky svojich prác pritiahol poriadne hviezdne obsadenie a spolupráca sa očividne oplatila z oboch strán. Samuel L. Jackson získal ocenenia za Pulp Fiction aj Jackie Brown a Christopher Waltz je vďaka nemu tiež držiteľom dvoch Oscarov.

Čo hovoríte na to, že posledným filmom Quentina Tarantina bude príbeh filmovej kritičky? Myslíte si, že podľa dostupných informácií pôjde o Pauline Kael? Kto by si ju mohol zahrať? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -