Režisér Quentin Tarantino prezradil, ktorý je podľa neho najlepší film minulého desaťročia

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Aký je najobľúbenejší film Quentina Tarantina?

Legendárny režisér Quentin Tarantino prezradil svoj najobľúbenejší film minulej dekády. Túto snímku by ste od neho na prvom mieste určite nečakali. Komu sa dostalo tej pocty?

Oscarový režisér sa netají tým, že veľmi rád vytvára okrem úžasných snímok aj rôzne filmové rebríčky. Každý rok tak zostaví svojich TOP 10. V podcaste The Rewatchables však prezradil, že sa v roku 2019 orientoval na projekty z minulého desaťročia, čiže od roku 2010 do roku 2019. Chce tak zostaviť rebríček najlepších filmov minulej dekády. Ten síce ešte nie je kompletný, no už je známe prvé miesto.

Sociálna sieť

Tarantino sa v rozhovore pre Premiere Magazine nechal počuť, že najlepším filmom je podľa neho Sociálna sieť. Na otázku, prečo je toto majstrovské dielo Davida Fitchera z roku 2010 na prvom mieste, odpovedal veľmi jednoducho: „Je na prvom mieste, pretože je najlepšie.“

Sociálna sieť
Zdroj: brynmawrfilm.org

Tarantino ale nie je ani zďaleka jediný, v koho rebríčku rúbe táto snímka veľmi vysoko. David Fincher s ňou takpovediac definoval kinematografiu 21. storočia. Sociálne siete sú totiž stále veľmi aktuálnou a diskutovanou témou. Nevieme bez nich žiť a stali sa rutinnou súčasťou našich všedných dní.

Príbeh sleduje osud zakladateľa Facebooku, Marka Zuckenberga, a jeho neľahkú cestu na vrchol internetu. O scenár sa postaral Aaron Sorkin, za čo získal Oscara. Hlavné postavy tu stvárnili skvelí Jesse EisenbergAndrew Garfield. Žiaľ, ani jeden z nich nebol za svoj úžasný výkon ocenený zlatou soškou.

Dunkirk
Zdroj: mediahype101.com

57-ročný Tarantino však už stihol prezradiť aj druhé miesto svojho rebríčka, na ktorom sa nachádza Nolanov Dunkirk. Zatiaľ s ním nemôžme nesúhlasiť, no najlepším projektom roku 2019 je podľa neho Crawl, čo je horor o aligátoroch. Nevieme, prečo Tarantino označil za jeho najobľúbenejší film minulého roka zrovna tento maximálne priemerný projekt, no každopádne ide o veľmi zaujímavú voľbu.

Súhlasíte s Tarantinom, alebo máte iný obľúbený film? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com, theguardian.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -