Neuveríte, aký dlhý bude nový film režiséra hororov Prekliate dedičstvo a Slnovrat

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Režisér Ari Aster sa nepochybne radí medzi najlepších tvorcov hororov aktuálnej generácie filmárov. A to mu k tomu stačili iba dva vydarené filmy. Pod hlavičkou obľúbeného štúdia A24 natočil snímky Prekliate dedičstvo (2018) a Slnovrat (2019), ktoré neboli najlepšími len v rokoch svojho vydania, ale patria aj medzi tie najvydarenejšie poslednej dekády.

Jeho režijný rukopis totiž netkvie v lacných ľakačkách, ktoré sú bežnou súčasťou moderných hororov, no v úžasnej práci s napätím. V Prekliatom dedičstve sme sa dočkali scény, ktorá nám niekoľko minút nedovolila dýchať, zatiaľ čo v Slnovrate nenájdeme žiaden „jump scare“. Už teraz sa nevieme dočkať jeho nasledujúceho projektu, o ktorom sme sa dozvedeli niečo viac.

hereditary
Zdroj: theverge.com

Režisér Ari Aster o jeho novom projekte

Na začiatok si musíme povedať, že režisér drží všetky dôležité informácie pod rúškom tajomstva. Aster zatiaľ neprezradil názov jeho ďalšieho filmu a dokonca nevieme ani kedy plánuje na projekte začať pracovať. Dozvedeli sme sa však žáner, ktorý tentokrát nebude čistokrvnou komédiou, a dĺžku filmu, ktorá vás určite prekvapí.

Viac prezradil v rozhovore s organizáciou študentov AS Program Board. Filmár projekt referuje ako „nightmare comedy„, pod čím si môžeme predstaviť hororovú komédiu. Taktiež potvrdil, že práve dokončil nový draft scenáru. Tou najviac prekvapivou informáciou je ale dĺžka filmu, ktorá je pre podobný žáner naozaj nezvyčajná.

„Všetko čo viem, je, že to bude trvať štyri hodiny.“

Štvorhodinová hororová komédia?

Určite sa zhodneme na tom, že štvorhodinových filmov je v dnešnej kinematografii naozaj málo. Posledným veľkým projektom bol The Irishman od Martina Scorseseho (3 hodiny a 30 minút), no ten bol vysielaný na streamovacej službe Netflix. Je teda možné, že aj Asterov nový film bude smerovať práve na internet.

TOP filmov zvyky tradície
Zdroj: twitter.com

Nevieme si totiž predstaviť, ako by štvorhodinová strašidelná komédia fungovala v kinách. Vo svojich predchádzajúcich rozhovoroch film popísal aj ako „absurdná, zlá [evil] komédia“ alebo „úzkostná komédia“. A ako už dobre vieme, úzkosť je pri jeho filmoch veľkou a dôležitou súčasťou.

Pri jeho posledných dvoch filmoch Aster spolupracoval so štúdiom A24, takže by nebolo prekvapujúce, keby ich spolupráca pokračovala aj naďalej. Jeho režisérsky debut Prekliate dedičstvo bol predsa obrovským finančným úspechom, celosvetovo zarobil až 80 miliónov amerických dolárov. Slnovrat sa taktiež nenechal zahanbiť, pričom zarobil 47 miliónov. Ale je jasné, že predať divákom štvorhodinový film určite nebude jednoduché.

Veríte, že bude jeho štvorhodinový film fungovať dobre? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -