Štúdio A24 prináša trailer na hrôzostrašný psychologický horor Saint Maud

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Kedysi patrili najlacnejšie a zároveň najlepšie zárobkové horory produkčnej spoločnosti Blumhouse Productions (Uteč, Paranormal Activity, Všetko najhoršie, …). Dnes je zárukou poriadneho strachu indie štúdio A24, ktoré vydalo takmer všetky najlepšie horory za posledné roky. Na ich konto patria filmy ako Prekliate dedičstvo, Slnovrat, Čarodejnica či It Comes at Night.

Práve preto sa vždy tešíme na ich najnovšie strašidelné počiny, pričom jeden z nich príde už budúci rok. Čaká náš totižto britský psychologický horor Saint Maud, ktorý si v roku 2020 zaslúži veľa pozornosti. V septembri 2019 mal svetovú premiéru na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte a hneď po tom sa ho ujalo štúdio A24.

horor Saint Maud
Zdroj: cgmbacklot.com

Horor Saint Maud prichádza s trailerom

O réžiu a scenár sa postarala Rose Glass, pre ktorú ide o režisérsky debut. Film si získal veľa pozornosti aj na filmových festivaloch Fantastic Fest a BFI London Film Festival práve vďaka veľmi zaujímavej hre so žánrom. Mnohí hovoria, že v nich film evokoval klasiky ako Vyháňač diabla alebo Carrie.

Príbeh sa zameria na nemocničnú sestričku Maud (Morfydd Clark), ktorá nedávno konvertovala na rímskokatolícke náboženstvo. Zdá sa, že by mohla byť posadnutá, keď sa poblázni do záchrany života svojej pacientky Amandy (Jennifer Ehle). Ďalšími tvárami vo filme sú Marcus Hutton, Turlough Convery, Lily Frazer, Lily Knight, Carl Prekopp či Rosie Sansom.

Na konto filmu sa vyjadril aj kultový režisér Danny Boyle, známy vďaka filmom ako Trainspotting, 127 hodín, Milionár z chatrče alebo O 28 dní. Režisér tvrdí, že ide o skutočne znepokojujúci a zaujímavý film. Vraj do tohto žánru prináša originálne elementy a hľadá nové cesty, ako publiku priniesť napínavú filmovú cestu prostredníctvom šialenstva, viery a smrti.

Horor Saint Maud sa do svetových kín dostane už 27. marca 2020. O slovenskej premiére zatiaľ nepoznáme žiadne informácie.

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -