TOP 10 hororov, ktoré si v roku 2020 nemôžete nechať ujsť

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

TOP 10 hororov roku 2020

TOP 10 hororov – Rok sa s rokom snúbil a my sa opäť nachádzame na konci nášho každoročného Halloweenskeho Špeciálu. Za uplynulý týždeň sme sa každodenne pozreli na jednu strašidelnú tému a doviedlo nás to až sem. Pokiaľ tento článok čítate v deň vydania, tak máme 31. október 2019 a.k.a. Halloween. Obľúbený deň pre všetkých milovníkov hororov či jednoducho mrazivej atmosféry.

A či už dnešný večer prežijete niekde na párty alebo doma s kakaom v ruke pri horore, tak tu pre vás niečo máme. Dnes sa pozrieme na 10 najlepších hororov budúceho roka, ktoré si jednoducho nemôžete nechať ujsť. Filmy budú zoradené chronologicky na základe toho, kedy budú vychádzať. Poďme na to!

The Grudge (Nenávisť) – 2. január 2020

V Hollywoode je už roky zaužívané, že prvý januárový týždeň vždy vychádza nový horor. Ani tentokrát tomu nebude inak a hneď po novom roku si pozrieme japonský hit Nenávisť. Samozrejme pôjde o ďalší americký remake, na ktoré si každý musí urobiť svoj vlastný názor.

Dobrou správou je, že ako producent nad filmom dohliada Sam Raimi, ktorý má na konte klasický horor Evil Dead alebo legendárnu Spider-Man trilógiu. S touto filmovou sériou už má skúsenosti, keďže v roku 2004 produkoval japonsko-americkú Nenávisť. Na režisérskej stoličke sedí mladý Nicolas Pesce (The Eyes of My Mother, Piercing). Dúfajme len, že tento remake neskončí ako film Kruhy z roku 2017…

Underwater (Pod vodou) – 9. január 2020

Hneď týždeň nato sa spolu s herečkou Kristen Stewart v hlavnej úlohe ponoríme hlboko pod hladinu. Je pravda, že film Pod vodou nemá zrovna najľahšiu minulosť. Natáčanie prebehlo ešte späť na jar roku 2017, takže do kín sa titul dostáva až po troch rokoch. Prvým problémom bol obchod medzi štúdiami Disney a Fox, zatiaľ čo tým ďalším problém je samotný herec T.J. Miller (Deadpool).

Ten bol pred nejakým časom tiež obvinený zo sexuálneho obťažovania a to filmu veru moc nepomohlo. Teraz sa však konečne dostane do kín a my sa podľa všetkého môžeme tešiť na „Votrelca„, ktorý sa namiesto vesmíru odohráva hlboko pod hladinou vody.

The Turning – 24. január 2020 v USA

Koniec januára nám prinesie horor The Turning, ktorý sa nedávno dočkal prvej ukážky. Tešiť sa môžeme na filmovú adaptáciu novely The Turn Of The Screw od spisovateľa Henryho Jamesa z roku 1898. Zatiaľ to vyzerá na poriadnu ľakačku v tom starom dobrom slova zmysle.

Prekvapí hlavne kvalitné herecké obsadenie na čele s menami ako Mackenzie Davis (Blade Runner 2049, Terminátor: Temný osud), Finn Wolfhard (Stranger Things, To) či Brooklynn Prince (The Florida Project). Zaujímavosťou je, že adaptáciou rovnakého diela bude aj druhá séria Netflix seriálu The Haunting of Hill House, tentokrát s názvom The Haunting of Bly Manor. Veríte viac filmu alebo seriálu?

A Quiet Place 2 (Tiché miesto 2) – 19. marec 2020

trailer k filmu tiché miesto
Zdroj: hdwallpapers.in

Obrovským hororovým hitom roku 2018 bol nepochybne film Tiché miesto. O takmer bezslovný zážitok sa postaral režisér a zároveň herec John Krasinski spolu so svojou manželkou Emily Blunt. Pravdepodobne nikto nečakal, že sa film stane po strane zárobkov a hodnotení tak úspešným. Na portáli Rotten Tomatoes si napríklad vyslúžil nádherných 95%.

A teraz malý SPOILER: John Krasinski bude pri pokračovaní figurovať už len ako režisér. Dieru v našich srdciach však zaplnia nové zvučné mená – Cillian Murphy a Djimon Honsou. Dúfajme teda, že sa tentokrát konečne dozvieme niečo o pôvode krvilačných príšer.

Antlers – 17. apríl 2020 v USA

Antlers je za nás zatiaľ najlepšie vyzerajúcim hororom budúceho roka. Štúdio FOX Searchlight (Podoba vody) sa postaralo o mrazivú snímku, ktorá akoby z oka vypadla štúdiu A24. A ich štýl hororov nadovšetko milujeme. Je dôležité spomenúť, že produkciu má na starosti vizionár Guillermo del Toro, ktorý naposledy dohliadal aj nad filmom Nočné mory z temnôt.

Príbeh sa zameria na malého chlapca, ktorý sa stará o nepekného kamaráta skrývajúceho sa na povale. Presvedčte sa prvým trailerom.

Candyman – 12. jún 2020 v USA

Candyman
Zdroj: pinterest.com

Spomínate si na filmovú sériu Candyman z 90. rokov? Ide o obľúbený hororový žáner Slasher, ktorý by v tomto zozname určite nemohol chýbať. Už budúci rok sa teda dočkáme pomyselného pokračovania rovnakomenného filmu z roku 1992. Najúsmevnejšie je, že si herec Tony Todd zopakuje úlohu Daniela Robitaille a.k.a. Candymana.

A so všetkým bude pomáhať producent Jordan Peele, ktorý sa vďaka hororom Uteč a My stal jedným z najžiadanejších režisérov súčastnosti.

Saw IX – 18. jún 2020

Zdroj: pinterest.com

A pri krvavom horore ešte chvíľu ostaneme. Po pokračovaní/reboote s názvom Jigsaw z roku 2017 sme o sériu Saw kompletne stratili záujem. Ide o ďalšiu hororovú sériu, ktorá po odchode režiséra Jamesa Wana stratila šmrnc. Našťastie si to uvedomuje aj samotné štúdio, ktoré sa rozhodlo, že prichádza čas na kompletný reštart série. Konečne.

Druhý dych by jej mal vdýchnuť komik Chris Rock, ktorý sa zároveň stane aj jedným z hercov. Ďalšej by sme mali vidieť aj tváre ako Samuel L. Jackson, Max Minghella či Marisol Nichols.

The Conjuring 3 (V zajatí démonov 3) – 10. september 2020

ako sa na našom tele prejavuje strach
Zdroj: themovieclips.com

Určite sa zhodneme na tom, že V zajatí démonov je vôbec najlepšia hororová séria súčasnosti. Dokazujú to aj iné filmy z tohto sveta ako Annabelle alebo Mníška. Určite teda ide o vôbec najočakávanejší horor roku 2020. Problémom je, že sa o réžiu tentokrát nepostará režisér James Wan (Insidious, Saw, Aquaman).

A my predsa veľmi dobre vieme, ako hororové série dopadajú po jeho odchode – Saw a Insidious sú toho živým príkladom. Na režisérskej stoličke bude tentokrát sedieť Michael Chaves, ohľadom čoho sme viac ako skeptickí. Jeho režisérskym debutom bol tento rok film Kliatba kvíliacej ženy, ktorý ani zďaleka nedosiahol očakávaných kvalít. Dúfajme, že podobne nedopadne aj V zajatí démonov 3

Last Night in Soho – 17. september 2020

Last Night in Soho
Zdroj: movieweb.com

Režisér Edgar Wright (Baby Driver, Scott Pilgrim proti celému svetu) je legendou filmového sveta. Roky dozadu sa postaral o hororovú komédiu Súmrak mŕtvych, ktorá dnes definuje tento žáner. Bez neho by napríklad taký Zombieland pravdepodobne nikdy nevznikol. Dôležité je, že už budúci rok od neho uvidíme nový film, čo je dôvodom na oslavu.

A čo je ešte lepšie? Bude to čistokrvný horor, čo sme od neho doposiaľ ešte nikdy nevideli. V hlavnej úlohe sa ukáže nádherná Anya Taylor-Joy (Rozpoltený, Čarodejnica), ktorá je ďalšou zárukou kvality. O príbehu filmu Last Night in Soho síce vôbec nič nevieme, no vlastne ani nepotrebujeme.

Halloween Kills – 15. október 2020

koniec nového Halloween filmu
Zdroj: mpaa.org

Režisér David Gordon Green nás minulý rok na Halloween prekvapil pokračovaním kultového filmu od Johna Carpentera. Vrátila sa aj herečka Jamie Lee Curtis ako Laurie Strode, ktorá opäť raz odvracala útok krvilačného sériového vraha Michaela Myersa. A naozaj ste si mysleli, že ho na konci filmu zabila? No tak to určite.

Už budúci rok sa Michael vráti vo filme Halloween Kills a neskôr v roku 2021 uvidíme aj Halloween Ends.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Na ktorý z týchto hororov sa tešíte najviac? Pokiaľ máte nejaký iný, tak nám ho určite nezabudnite napísať do komentárov!

Zdroj: cinemablend.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -