Prestrelená a nezastaviteľná akčná zábava | Guns Akimbo RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Získaj zľavy až 80 % na softvér a Windows 10 Pro už za 7,25 €

Začni rok 2021 s novým originálnym softvérom do tvojho PC. Zľavy až 80% a Windows 10 Pro už za 7,25 € V spolupráci s webom GoDeal24.com ti...

Prvé dojmy zo seriálu WandaVision – Ako na nás zatiaľ pôsobí unikátny sitkom z dielne štúdia Marvel?

Marvel je späť... Štúdio Marvel (pod taktovkou korporácie Disney) pomaly, no isto štartuje novú filmovú fázu, ktorú bude najbližších niekoľko rokov rozširovať. Plánov a podrobných...

WandaVision vysvetlenie: Komu patrí hlas z rádia, kto je mysteriózny včelár a omnoho viac

WandaVision vysvetlenie a teórieVideli sme prvé dve epizódy seriálu WandaVision a síce sa toho nestalo veľa, no vysvetlenie určitých skutočností vám môže pomôcť v...

Chris Evans ešte nepovedal svoje posledné zbohom ako Captain America. Vráti sa v budúcom MCU projekte?

Captain America chystá návrat do MCU Server Deadline exkluzívne informoval o tom, že herec Chris Evans chystá návrat ako Captain America do budúceho MCU projektu....
Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

Guns Akimbo RECENZIA

Guns Akimbo RECENZIA – Daniel Radcliffe sa čím ďalej, tým viac snaží odpútať od fanúšikmi zaužívanej filmovej postavy ságy Harry Potter. Jeho nové zaujímavé projekty to len s radosťou potvrdzujú.

Či už si zahral citlivého spisovateľa vo filme Zbav sa svojich miláčikov, prdiacu mŕtvolu v Swiss Army Man, falošného teroristu v Impérium, alebo bojoval na smrť v nehostinnej Jungle, tento chalan stále dokazuje, že si vie na ramená naložiť pestré a netradičné herecké úlohy. Najnovšie si počas natáčania v rušných uliciach na Novom Zélande nechal priskrutkovať pištole namiesto rúk . A celkom prekvapivo to funguje.

Guns Akimbo
Zdroj: imbd.com

Na prvom mieste zábava, až na druhom život

Nachádzame sa vo svete, kde ľudia milujú online streaming a gaming. Nie, to nie je realita dnešného sveta, keďže tento online prenos, s názvom Skizm, to berie naozaj vážne. Usporadúva súboje reálnych ľudí na život a smrť, ktorí takto svojou akciou zabávajú milióny fanúšikov po celom svete. Nesnažte sa samého seba oklamať, aj vás by sa na to bavilo pozerať.

Miles (Daniel Radcliffe) trpiaci astmou ale taký nie je. Po vyhodení z práce a nevedenia čo so životom ďalej, pustí sa do svojho najobľúbenejšieho koníčku. Provokovať trollov na online streamoch. Táto nevinná zábavka so sebou prináša ale aj nebezpečné následky.

Guns Akimbo Daniel Radcliffe
Zdroj: imbd.com

Skupina Skizm si tohto mladíka odchytí a rozhodne sa z neho spraviť svojho nového superhrdinu. Miles sa prebúdza oblečený vo svojom spotenom modrom župane a namiesto rúk má pripevnené nabité pištole, ktoré nejdú dať dole.

Pokým sa stihne spamätať, čo sa to všetko vlastne deje, ako jeho budúci súper mu je pridelená najúspešnejšia hráčka s najväčším počtom zabití – Nix (Samara Weaving).

Guns Akimbo Sama Wearing
Zdroj: imbd.com

Miles sa pred nebezpečným dievčaťom ale iba zbabelo schováva a skrýva, čo spoločnosť Skizm vôbec neteší, keďže im takto začína klesať sledovanosť. Rozhodnú sa trochu nakopnúť svoju nič netušiacu bábku a unesú mu jeho bývalú priateľku Novu. Miles už v tomto prípade nemôže iba nečinne utekať pred svojou zodpovednosťou, ako to robil doteraz.

Taká blbosť, až vás začne zaujímať, čo sa stane ďalej

Nastáva zbesilá jazda plná odseknutých končatín, výbuchov, počítania nábojov, rýchlej muziky, ako aj prehnane šialeného vizuálu. Tento film je taký prepálený, že vám na neho nebude stačiť ani zriediť Red Bull s kávou posypanou nelegálnym bielym práškom.

Guns Akimbo
Zdroj: imbd.com

Jedno je isté,  čaká vás absurdne rýchla zábava, v ktorej sa musíte viac unášať prvoplánovým adrenalínom, ako logikou. Treba si hneď na začiatok povedať, že sa jedná o akčné béčko, ktoré sa s tým ale vôbec nehanbí. Práve naopak, je na to hrdé a snaží sa to ukazovať čo najviac možných scénach.

Keďže film Guns Akimbo nie je pod žiadnou veľkou spoločnosťou, jeho autori si tu mohli robiť naozaj čokoľvek. Čo na jednej strane môže byť nebezpečný risk, ale na tej druhej sa možno len predsa nájde niekto, kto s vami bude tiež zdieľať vašu nekonečnú tínedžerskú fantáziu.

Guns Akimbo
Zdroj: imbd.com

Technická stránka

Aj obraz, aj hudba sú prispôsobené besnému tempu filmu, ktoré nemá v úmysle spomaľovať. Niekoľkokrát sa vám stanú situácie, tak ako aj mne, že si poviete, že toto je už príliš veľa. Nehovorím o neprístupnosti filmu, ale o úplne nelogických scénach, ktoré ukážu vášmu mozgu prostredník s vyplazeným jazykom, len aby potom následne prekvapili svojim celkom nečakaným zvratom.

Proste sa jedná o hlúposti, ktoré sa prebíjajú ďalšími neplánovanými hlúposťami a náhle táto rovnica na vašich tvárach vyčarí zvláštny pocit radosti a pozitívnej trápnosti. Naozaj sa pri pozeraní na Guns Akimbo budete cítiť ako v simulácii stavu šnupania kokaínu.

Guns Akimbo
Zdroj: imbd.com

Režisér a scenárista Jason Lei Howden (jeho minulý film s názvom Deathgasm pojednával o stretnutí metalistov s pekelným podsvetím) si podľa mňa musel s Guns Akimbo splniť svoj dlho želaný sen.

Čo oko vidí, to mozog bolí

Áno, scenár má určite diery, ktoré sú z čista jasa viditeľné, ale režisérske remeslo treba naozaj oceniť. Guns Akimbo aj ako celok dáva po dopozeraní ako taký príjemný pocit celistvosti a nie ako iná väčšina v jemu podobnom žánri, ktoré sa skôr sústreďujú iba na jednotlivé pasáže a na konci cítime silnú nevyváženosť.

Guns Akimbo
Zdroj: twitter.com

Howden sa snažil svoj príbeh napriek všetkým okolnostiam naozaj ustrážiť a nenechal sa úplne odlákať iba bezmyšlienkovým zabíjaním, za čo má u mňa obrovské plus. Aj keď niekedy sa to pohybuje na naozaj veľmi tenkej (šírka vlasu) hrane.

Ďalšia vec, čo vo filme funguje, sú rozmanití herci, ktorí si hranie šialených postáv naozaj užívajú. Sympatická Samara Weaving sa po Neveste na zabitie opäť pustila do ďalšieho, komediálne ladeného zabijáckeho filmu.

Guns Akimbo
Zdroj: highonfilms.com

Guns Akimbo RECENZIA – Nič nie je tak hlúpe, aby to nemohlo byť ešte hlúpejšie

Film má svoje muchy, o ktorých vie. Jemu to je ale jedno. Jeho jediným poslaním je zabaviť a rozosmiať svojho diváka, a to sa mu celkom darí. Čierny humor funguje, nekonečná šialenosť je prítomná, a to ostatné sa tu na vás len nefungujúco snaží pokukávať. Určite to nie je film pre každého, ale tomu, komu sa pritrafí do cesty, sa na neho odporúčam pozerať s rezervou a nie príliš komplikovanie.

Čas obuť teplé papuče, odlepiť prsty od klávesnice, nechať sa nahrávať online, vybrať svoj obľúbený smrtiaci nástroj a vstúpiť do sveta, kde sa vás každý pokúsi čo najkreatívnejšie zavraždiť iba kvôli tomu, aby mu za to stúpla sledovanosť na internete. Hodnotenie – 7/10.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Temná adaptácia Winx Clubu prichádza na Netflix! Čo nám prezradil oficiálny trailer?

Netflix vydáva Winx Club v novom prevedení Mnohí z nás si Winx Club pamätajú z detstva. Talianska fantasy rozprávka z roku 2004 nám priniesla dobrodružstvá...

Trailer k akčnému filmu Boss Level s Mel Gibsonom ti ukáže opakovanú smrť agenta uviaznutého v čase

Režisér Joe Carnahan (A-Team, Medzi vlkmi) sa po šiestich rokoch vrátil do režisérskeho kresla a výsledkom tomu je naozaj zaujímavý akčný film Boss Level,...

Peaky Blinders ukončia svoju seriálovú púť šiestou sériou. Akou formou bude príbeh pokračovať?

Britský kriminálny seriál Peaky Blinders si od začiatku svojej cesty v roku 2013 nazbieral slušnú základňu verných fanúšikov. Tých určite nepotešila správa o tom,...

Film Extraction 2 sa začne natáčať túto jeseň. Aké sú plány tejto akčnej franšízy od Netflixu?

Akčný film Extraction sa stal v karanténnom období minulého roka únikom z reality a Netflix si vďaka tomuto výtvoru pripísal na svoje konto vznik...

Vieme, kedy sa Chris Hemsworth pripojí k zvyšku tímu a začne natáčať film Thor: Love and Thunder

Chris Hemsworth čoskoro započne natáčanie filmu Thor 4 Po úspechu tretej časti filmovej série Thor s názvom Thor: Ragnarok bolo jasné, že sa dočkáme aj...