Revolučná technológia už čoskoro dovolí najväčšiu zmenu dizajnu smartfónov za posledné roky

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Odvetvie mobilných telefónov zaznamenalo v posledných rokoch veľmi rýchlu zmenu v technológiách a jedným z hlavných prvkov bol vylepšený procesor. Dnešnú spoločnosť však zaujíma aj dizajn smartfónov a zariadenia bez rámov obsahujúce väčší displej sa stali vládnucím dizajnom.

To isté si uvedomuje aj výrobca OEM, ktorý začal hľadať spôsoby, ako vylepšiť orezanie rámov tak, aby poskytli pohlcujúci zážitok zo sledovania a zlepšili celkovú estetiku.

revolučný dizajn smartfónov
Zdroj: dignited.com

Ako bude vyzerať nový revolučný dizajn smartfónov?

Jedným z hlavných komponentov, ktorý priniesol udržiavanie symetrie pri orezávaní rámov, je predný fotoaparát. Spoločnosť OEM vložila fotoaparát do displeja, pričom novinku nazvali punch-hole.

Technológia umožňuje vytvárať fotografie pomocou senzorov zabudovaných priamo pod displejom. Týmto krokom by fotoaparát zaberal menej miesta a nová technológia zabudovanej kamery pod obrazovkou je dokonalé riešenie pre zvýšenie použiteľnej plochy obrazoviek.

Spoločnosť OEM tak pracuje na niečom novom, ale nemusí byť zďaleka prvá. Už dávnejšie bolo totiž avizované, že na podobnej technológii pracujú aj čínske spoločnosti Huawei a Oppo alebo juhokórejský Samsung, ktorý už začal s vývojom novinky.

revolučný dizajn smartfónov
Zdroj: phonoarena.com

Znamená nová kamera aj príchod nového hardvéru?

Technológia fotoaparátu vloženého pod displej bude musieť zahŕňať aj použitie priehľadného skla okolo oblasti senzorov. Takýto druh skla bude mať na svedomí potrebný nízky odraz a vysokú priepustnosť svetla.

Ak nebudete práve s vaším zariadením fotiť, z fotoaparátu sa stane len priehľadné sklo. Kamera v displeji musí taktiež pracovať aj s iným hardvérom, takže bude zaujímavé sledovať, ako sa k tomu popredné technologické spoločnosti postavia.

Technologická novinka by sa mala začať vyrábať v druhej polovici 2020 a niekedy v tom čase by mal byť vydaný smartfón Huawei Mate 40. Je teda možné, že si fotoaprát zabudovaný v displeji nájdeme poprvýkrát pri tomto vlajkovom modeli?

Čo hovoríte na revolučný dizajn smartfónov? Páči sa vám myšlienka prednej kamery v displeji? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: gizmochina.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -