Disney podáva NBA pomocnú ruku. Sezóna by sa mala dohrať v Disneylande

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najčítanejšie za 7 dní

NBA je v štádiu rokovania o obnovení sezóny 2019/2020, ktorá by sa mohla dohrať vo svetoznámom Disney Worlde na Floride. Všetky ostávajúce zápasy by sa mali uskutočniť v ESPN komplexe Walta Disneyho v Orlande.

Športový priemysel, vrátane obľúbenej NBA, sa pozastavil ešte v polovici marca a finančné straty prekonali hranicu niekoľkých miliárd po celom svete. Aj preto sa autority zo sveta basketbalu rozhodli konať a vytvorili alternatívny scenár k najrýchlejšiemu ukončeniu začatej sezóny.

NBA Disney
Zdroj: tampabay.com

Štúdio Disney podáva NBA pomocnú ruku

S prichádzajúcim júnom niekoľko hráčov už vyjadrilo záujem vrátiť sa na palubovku a dokončiť sezónu 2019/2020. V tomto čase sme sa už mali totiž nachádzať vo vyraďovacej fáze, ale skrz šíriacu sa pandémiu nového koronavírusu sme stále ešte len v jej základnej časti.

Jeden z najlepších hráčov NBA LeBron James už údajne začal trénovať s tímom Los Angeles Lakers a je taktiež pripravený obnoviť sezónu. K celej situácii vydala oficiálne stanovisko aj NBA, ktorá neustále vedie rokovania s Disney:

„NBA, v spojení s Národnou asociáciou basketbalových hráčov, sa zapája do prieskumných rozhovorov so spoločnosťou Walt Disney Company o obnovení sezóny 2019/2020 v júli v ESPN Wide World of Sports komplexe na Floride. Jedná sa o jediné miesto vhodné pre NBA, kde sa môže hrať, trénovať a bývať. Našou prioritou je i naďalej zdravie a bezpečnosť všetkých zúčastnených. Spolupracujeme s odborníkmi v oblasti verejného zdravotníctva a vládnymi orgánmi na komplexnom súbore opatrení, aby sme zabezpečili zavedenie príslušných lekárskych protokolov a ochrany.“ 

NBA Disney
Zdroj: thewaltdisneycompany.com

Hrať sa bude bez divákov

Ak sa tak stane a NBA sa vráti tam, kde skončila, žiadne davy ľudí nečakajte. Hrať sa bude bez fanúšikov a takýto krok sa musí akceptovať. USA bolo pandémiou zasiahnuté najviac zo všetkých krajín sveta a do dnešného dňa si drží smutný rekord s počtom nakazených 1 686 436, pričom úmrtia by sa mali už do niekoľkých týždňov vyšplhať nad 100 tisíc.

Okrem toho sa musí NBA pripraviť na pravidelné zdravotné prehliadky svojich hráčov, ktorých tak čaká sociálny dištanc od rodín.

Verí sa tiež, že NBA vedie rozhovory aj s Las Vegas o obnovení sezóny na zatiaľ nezverejnenom mieste. Ale úprimne, takéto niečo po odvysielaní seriálu The Last Dance nebude až taký dobrý nápad. Hazard je predsa len riziko, a keď ho máte po ruke s veľkým balíkom peňazí, viete ako to skončí.

Odohrajú sa zostávajúce zápasy NBA v Disney Worlde? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -