rewindWEEK#29 (2017) – Pozriete si radšej vojnovú drámu od Nolana alebo vesmírnu jazdu od Bessona?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Máme tu štvrtok a ako je tomu zvykom, v kinách nás už čakajú nové filmy! Jeden letný trhák strieda druhý. Minulý týždeň nepochybne vyhral výborný film Vojna o Planétu Opíc, no od dnes uvidíme až 2 veľkofilmy! Prvým je vojnová dráma od najlepšieho režiséra súčasnosti, Christophera Nolana s názvom Dunkirk. Pripravte sa na vojnu z iného uhla pohľadu. Ide o bezchybný psychologický film, v ktorom sa nedočkáte ani štipky krvi, a taktiež nebudete počuť veľa dialógov. My sme filmu dali 10/10, a tak si nezabudnite prečítať našu recenziu. Druhým je vesmírna jazda od legendárneho režiséra Luca Bessona, Valerian a Mesto tisícich planét. Ide nepochybne o najkrajší film roka a bola by škoda, ak by nebol nominovaný na Oscara za špeciálne efekty. Taktiež si môžete prečítať našu recenziu. Kiná nezabudli ani na najmenších, a pre tých je pripravená rozprávka Bocian Riško! Vybrali sme pre Vás tri najlepšie filmy tohto týždňa a Vy čítate rewindWEEK#29.

Dunkirk
Dunkirk, Zdroj: flickeringmyth.com
Valerian a Mesto tisícich planét
Valerian a Mesto tisícich planét, Zdroj: kinotatran.sk
Bocian Riško
Bocian Riško, Zdroj: bontonfilm.sk

 

 

 

 

 

 

 

 

rewindWEEK#29

Dunkirk

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Prvý film kultového anglického režiséra Christophera Nolana (Insomnia, Batman začína, Temný rytier, Počiatok, Interstellar) založenom na reálnych historických udalostiach. Operácia Dynamo bola hromadnou evakuáciou približne 400 tisíc Nemcami obkľúčených spojeneckých – britských, francúzskych a belgických – vojakov z pláží a prístavu francúzskeho mesta Dunkerque. Prebehla medzi 27. májom a 3. júnom roku 1940.
Pre dosiahnutie vysokej kvality obrazu, Nolan nakrúcal film vo formáte IMAX 15/70 mm a Super Panavision 65 mm.

Valerian a Mesto tisícich planét

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Vizuálne ohromujúce dobrodružstvo Luca Bessona, legendárneho režiséra filmov Leon, Piaty Element, Brutálna Nikita a Lucy.

28. storočie, poposiaľ neznámy vesmír.
Valerian a Laureline sú zvláštnymi agentami, ktorí majú na starosti udržiavať poriadok v ľudských vesmírnych teritóriách. Vo svojej práci patria k absolútnej špičke.
Na rozkaz veliteľa sa obidvaja vydávajú na misiu do intergalaktickej stanice Alpha. Úchvatné miesto, prezývané Mesto tisícich planét, je neustále rozpínajúcou sa metropolou, kde medzi sebou všetky vesmírne druhy zdieľajú znalosti, objavy, technológie a kultúru. Po stoletiach mieru a prosperity chce neznáma sila zničiť všetko, čo bolo stvorené. Valerian a Laureline sa musia pokúsiť ochrániť budúcnosť. Majú menej než 10 hodín, aby našli a zneškodnili temnú hrozbu. Začína nemilosrdný závod s časom. V hre je nielen existencia Mesta tisícich planét, ale i celého vesmíru.

Dobrodružstvo plné fantázie a akčných scén nás zavedie do toho najpodivuhodnejšieho vesmíru, aký bol doposiaľ stvorený. S rozpočtom 180 miliónov dolárov sa jedná o vôbec najdrahší projekt európskej kinematografie. Tri najrenomovanejšie spoločnosti, ktoré vytvorili vizuálne efekty pre filmy Avatar, Pán prsteňov, Avengers: Vek Ultrona, sa spojili, aby stvorili svet, ktorý presahuje hranice predstavivosti. Príbeh je založený na priekopníckom komikse, ktorý inšpiroval celú generácie umelcov a tvorcov. Pod taktovkou vizuálneho mága Luca Bessona excelujú Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Rihanna, Kris Wu, Ruther Hauer, John Goodman a Ethan Hawke.

Bocian Riško

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Riško je vrabec. A všetci to vedia. Všetci okrem Riška. Malá vtáčia sirota vyrastá v bocianej rodine, má bocianieho brata, bocianiu mamu, bocianieho otca a je samozrejme presvedčený, že sám sa narodil ako bocian. Lenže príde čas, kedy jeho adoptívna rodina vyráža na zimu do teplých krajín a Riška musia nechať doma…

A tak začína veľkolepá vtáčia odysea. Bocian nebocian, vrabec nevrabec, Riško nemá svoje krídla pre nič za nič a vyráža do ďalekej Afriky na vlastnú päsť. Cestou cez celú Európu stretáva bláznivú sovu Oľgu s jej neviditeľným imaginárnym priateľom Olegom a tiež ješitného egocentrického papagája Kikiho, ktorý zo všetkého najradšej spieva disko a tak trochu sa desí výšok. Táto extravagantná partička vnesie do oblakov zábavu i odvahu, nebojí sa cestovať vlakom, nezastavia ju nebezpečné netopiere, na internete závislé holuby, ani mafiánske vrany. Keď nakoniec naozaj dorazia do vytúženej Afriky, nič nie je vyhraté. Riško musí s pomocou kamarátov zachrániť svojho bocianieho brata z pazúrov obrovského mediara a zmieriť sa s neľútostným druhovým zaradením. Riško sa stane tým najväčším vrabcom široko ďaleko, ale pre všetkých ostatných už bude navždy bocianom.

Tak čo, na ktorý film sa vydáte do kina tento týždeň?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -