Seriály

Režisér “Battle of Bastards” a “Hardhome” bude točiť aj pre 8. sériu Game of Thrones! Koľko bude stáť každá epizóda?

Siedma séria úspešného seriálu Game of Thrones odznela ešte len nedávno a my už sa nevieme dočkať na novinky ohľadom poslednej, ôsmej. Tej sa dočkáme pravdepodobne v roku 2018/2019, zatiaľ čo produkcia by mala začať už v októbri. A kto si teda 8. sériu zrežíruje? Bolo potvrdené, že si samotné finále zrežíruje dobre známa dvojica, David Benioff a D.B Weiss. Práve táto dvojka napísala ten “slávny” scenár siedmej série, zatiaľ čo s režírovaním moc skúseností nemajú. Dúfajme teda, že to dopadne dobre. Dobrou správou však je, že sa na režisérsku stoličku posadia aj Miguel Sapochnik a David Nutter. Pamätáte si, ktoré legendárne diely natočili?

Siedma séria Game of Thrones

Night King v Hardhome; Zdroj: forbes.com

Režisér “Battle of Bastards” a “Hardhome” sa znova predvedie

Pokiaľ si dobre pamätáte, Nutter doposiaľ natočil 6 epizód seriálu. Medzi nich patril aj bezchybný diel z tretej série “The Rains of Castamere“, ktorý obsahoval legendárnu udalosť s názvom Red Wedding. Na post režiséra sa vráti aj Sapochnik, ktorý natočil jedny z najlepších epizód celého seriálu. Tým myslíme úžasný “Hardhome” s prvou inváziou White Walkerov, epický súboj Jona Snowa a Ramseyho Boltona s názvom “Battle of Bastards” alebo “The Gift” a “The Winds of Winter“. 8. séria bude pozostávať zo šiestich epizód, no zatiaľ sa nevie, kto ich koľko natočí. Pravdepodobne si však každý zrežíruje dve.

A koľko bude každá z týchto epizód stáť? Číslo sa vyšplhalo na sumu 15 miliónov amerických dolárov na jednu časť. Pre porovnanie, každá časť prvej série stála “iba” 6 miliónov dolárov. Taktiež, každá epizóda prvej série Stranger Things stála 6 miliónov, zatiaľ čo druhá bude stáť 8 miliónov za epizódu. Na Game of Thrones sa tak určite nešetrí a v každom dieli sa môžeme tešiť na poriadne epický súboj. Predsa, aj tá poriadna kopa kvalitných hercov musí byť zaplatená…

Jon Snow v Battle of Bastards

Jon Snow v Battle of Bastards, Zdroj: newsweek.com

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Seriály

  Finále desiatej série seriálu The Walking Dead sa kvôli koronavírusu oneskorí. Kedy ho uvidíme?

  SeriályTrailery

  Mysleli ste si, že Adventure Time je príliš šialené? Nová animovaná séria ho ľahko schová do vrecka

  Seriály

  Nová mysteriózna séria z počiatkov Hollywoodu je na obzore

  Seriály

  Seriály založené na knihách, ktoré musíte aspoň raz v živote vidieť

  Pridaj komentár