Režisér „Battle of Bastards“ a „Hardhome“ bude točiť aj pre 8. sériu Game of Thrones! Koľko bude stáť každá epizóda?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Siedma séria úspešného seriálu Game of Thrones odznela ešte len nedávno a my už sa nevieme dočkať na novinky ohľadom poslednej, ôsmej. Tej sa dočkáme pravdepodobne v roku 2018/2019, zatiaľ čo produkcia by mala začať už v októbri. A kto si teda 8. sériu zrežíruje? Bolo potvrdené, že si samotné finále zrežíruje dobre známa dvojica, David Benioff a D.B Weiss. Práve táto dvojka napísala ten „slávny“ scenár siedmej série, zatiaľ čo s režírovaním moc skúseností nemajú. Dúfajme teda, že to dopadne dobre. Dobrou správou však je, že sa na režisérsku stoličku posadia aj Miguel Sapochnik a David Nutter. Pamätáte si, ktoré legendárne diely natočili?

Siedma séria Game of Thrones
Night King v Hardhome; Zdroj: forbes.com

Režisér „Battle of Bastards“ a „Hardhome“ sa znova predvedie

Pokiaľ si dobre pamätáte, Nutter doposiaľ natočil 6 epizód seriálu. Medzi nich patril aj bezchybný diel z tretej série „The Rains of Castamere„, ktorý obsahoval legendárnu udalosť s názvom Red Wedding. Na post režiséra sa vráti aj Sapochnik, ktorý natočil jedny z najlepších epizód celého seriálu. Tým myslíme úžasný „Hardhome“ s prvou inváziou White Walkerov, epický súboj Jona Snowa a Ramseyho Boltona s názvom „Battle of Bastards“ alebo „The Gift“ a „The Winds of Winter„. 8. séria bude pozostávať zo šiestich epizód, no zatiaľ sa nevie, kto ich koľko natočí. Pravdepodobne si však každý zrežíruje dve.

A koľko bude každá z týchto epizód stáť? Číslo sa vyšplhalo na sumu 15 miliónov amerických dolárov na jednu časť. Pre porovnanie, každá časť prvej série stála „iba“ 6 miliónov dolárov. Taktiež, každá epizóda prvej série Stranger Things stála 6 miliónov, zatiaľ čo druhá bude stáť 8 miliónov za epizódu. Na Game of Thrones sa tak určite nešetrí a v každom dieli sa môžeme tešiť na poriadne epický súboj. Predsa, aj tá poriadna kopa kvalitných hercov musí byť zaplatená…

Jon Snow v Battle of Bastards
Jon Snow v Battle of Bastards, Zdroj: newsweek.com
ZDROJvariety

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -