Danny Elfman o hudbe k Justice League! Superman dostane starú klasickú tému!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Čo všetko nám prezradil Danny Elfman o hudbe k Justice League?

Najnovší film z DCEU menom Justice League sa automaticky môže premenovať na najväčšiu drámu za oponou! Správy zo zákulisia nás naozaj začínajú prekvapovať. V prípade filmu, ktorý má premiéru už o dva mesiace by to nemalo znamenať nič dobré, no správy z Justice League sú presným opakom. Prečo? Pretože nás čím ďalej tým viac presvedčujú o tom, že ich najnovší DC film bude udalosť, ktorú zmeškať nechceme!

O najnovšie novinky sa podelil hudobný maestro Danny Elfman, ktorý nám prezradil, aké to bolo tvoriť hudbu pre Justice League. Určite viete, že hudba bola zatiaľ vo všetkých DCEU filmoch veľmi uznávaná. Danny Elfman však nie je ako ostatný a každý vie, že najradšej pracuje s poriadnym orchestrom. O jeho štýle vám určite napovedia jeho predošlé superhrdinské kúsky ako sú Spider-Man (2002) a Batman (1989). No a vyzerá to tak, že jeho štýl skutočne vo filme pocítime. Taká Supermanova hudba bude v tomto filme znieť veľmi odlišne, no zároveň veľmi povedome.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=e9vrfEoc8_g]

Hudba pre Supermana a Batmana

Elfman nám totižto prezradil, že pre Supermana navrhol pôvodnú hudbu z filmu Superman: The Movie od Johna Williamsa. Avšak, bude vraj naozaj temná. Vraj vytvoril melódiu, s ktorou sa krásne pohral. Zimmerovu titulnú hudbu k tomuto hrdinovi však vôbec nespomenul. Vyzerá to teda tak, že Justice League pôjde hudobne tam, kde sa DC už dávno preslávilo. No a síce som obrovský fanúšik Zimmerovho Supermana, toto je skutočne brilantný ťah. Elfman k tejto melódii prezradil ešte toľko, že sa s ňou vyhral v momentoch, kedy nebudeme tušiť, či je Superman na zlej alebo dobrej strane, a že bude znieť naozaj temne.

To je samozrejme hudobný zvrat ktorý nikto z nás nečakal. Elfman teda pravdepodobne zložil vlastnú tému, v ktorej budú temné prvky klasickej Supermanovej témy. Ja radšej nebudem špekulovať nad tým, ako sa bude jeho štýl kombinovať s tým k predošlím filmom. Elfman sa však rozrozprával aj o ďalších hudobných témach. Prezradil nám, že návrat k Batmanovi bol opäť úžasný. Vraj pri ňom pracuje s opäť rovnakým tématickým materiálom ako kedysi, a vraj tam Batmanovu DNA budeme naozaj cítiť. Neviem ako vy, no mne sa zdá, že ani Batmanova téma teda nakoniec nebude rovnaká ako tá od Junkieho XL v Batman v Superman! Téma pre Wonder Woman však vyzerá byť jediná, ktorá svoj rytmus nezmení.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=lcCYhDu4_ZY]

Hudba pre ostatných členov ligy

Elfman povedal, že pri Wonder Woman ponechal tému, ktorú zložil Hans Zimmer. Tá teda bude určite len zahraná na orchestrových nástrojoch. No a čo nováčikovia v tíme? Pre každého z nich vraj vytvoril motív. Elfman povedal, že tieto motívy prenechal štúdiu so slovami, že je možné, že už v ostatných filmoch nebudú použité, no že ak by ich chceli v budúcnosti rozvinúť, majú pre to všetky komponenty. Neskôr sa ešte rozrozprával o tom, s akou vášňou mu pri hudbe pomáhal režisér Joss Whedon. Pri komponovaní Batmanových scén vraj na neho kričal: „Buď Bat-zbláznený! Vybatmanuj z toho všetko čo môžeš!“.

My sa teda po týchto novinkách začíname na film naozaj tešiť. Aspoň hudobne bude teda postarané o skvelú atmosféru, ktorá v minulých rokoch vytvorila filmové meno DC. Elfman sám každopádne spomenul, že si konečne vrchní riaditelia DC uvedomili, že ich filmy už majú bohatú hudobnú históriu, a že je dobre, že sa ju neboja obnoviť. Neskôr to už iba prirovnal k Star Wars, a že je podľa neho zlé, ak si ľudia myslia, že s reštartom musí vždy prichádzať niečo nové. Každopádne, prvé ohlasy na minutáž filmu sú okolo dvoch a pol hodín, čo znamená, že si užijeme riadnu porciu Elfmanovej hudby! Čo sa týka nášho názoru na situáciu Whedon/Snyder, určite nás sledujte. Túto tému si už čoskoro rozoberieme.

Čo vravíte Elfmanov vkus pri Justice League? Ste radi, že Justice League bude obsahovať známe témy milovaných superhrdinov? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -