Romantika na tri spôsoby – Nahliadnime do sveta najväčších klišé

Nenechajte si ujsť

Nikola Mikšová
Nikola Mikšová
Milá, mladá, pekná, usmievavá :)

Romantické filmy

Určite to poznáte: Je chladný večer a vy máte chuť pozrieť si niečo pekné, milé, oddychové, romantické… No proste nejaký ten film, ktorý vás chytí za srdce a vy pôjdete spať s pekným dojmom a spokojným výrazom na tvári. Poprípade ste so svojou drahou polovičkou a chcete si spraviť romantický večer pri sviečkach s balíčkom čipsov a ako to poznáme – chlapi frflú! Ani sa im nemôžeme diviť. Tak teda poďme ľahko a jednoducho niektorým ľuďom vysvetliť, prečo romantické filmy nemusia byť práve obľúbeným a najšťastnejším výberom.

Romantické filmy, poprípade romantické komédie, sa dajú jednoducho rozdeliť do niekoľkých kategórií. Kritérium môže byť napríklad ohraná až otrepaná téma, ktorá je niekedy až tak absurdná, že šanca, aby to bolo natočené podľa skutočnej udalosti je 0,007%.

„Zamilovala som sa do viacerých chlapov naraz, čo teraz s tým?“

Twilight

Kto nevidel, nepochopí. Samozrejme láska dvoch úplne odlišných mladých ľudí je v tomto prípade istým spôsobom roztomilá. Najviac však film skazí nerozhodný hlavný hrdina, ktorého stvárňuje herec, ktorý ani nevie mimikou dať najavo svoje pocity.

Twilight

Reign

V tomto prípade som skočila do seriálov, no nemohla som to vynechať. Reign, alebo po našom Kráľovstvo, začínalo s veľmi zaujímavou historickou tématikou. No nakoniec z toho vzišiel seriál, ktorý by sa mal vysielať na kanále Disney (samozrejme, ak by bol od Disney). Čo som tým chcela povedať je, že tento výtvor patrí k tým kúskom, ktoré majú nehorázne rýchlu gradáciu deja. Hlavná hrdinka v jednej chvíli miluje jedného o dve časti druhého a toho prvého nenávidí a zrazu potom zase miluje toho prvého. A aby toho nebolo dosť, tí dvaja sú bratia. Seriál vám nakoniec príde až príliš detinský a celý sa vám zhnusí. A bohužiaľ, filmov a seriálov tohto typu je dosť.

Reign

Denník Bridget Jonesovej

Film, ktorý by sme mohli zaradiť aj do kategórie „Ťahá mi na štyridsiatku a ešte nemám chlapa“. Romantická komédia, ktorá nemusí byť až tak vtipná ako by tvorcovia chceli. Iste, sto ľudí sto chutí. Niekto môže mať tento film rád, no ja som chcela poukázať na nevydarený až rušivý situačný humor v romantike.

Bridget Jones

„Mám smrteľnú chorobu“

Dôvody, prečo niekto nemá rád tieto filmy, môžu byť dva. Ľudia, ktorí sú tak zdrtení tým, že hlavná postava umrela, sa radšej rozhodnú, že týmto filmom dajú zbohom aby nemuseli znova preplakať celú hodinu. V druhom prípade sú tu ľudia, ktorí to zoberú ako manipulovanie ľudskými citmi. Tvorcovia vykreslia postavu trpiacu AIDS, rakovinou a pod. Nechajú ju zamilovať sa a následne zomrieť. A nejakým zázračným spôsobom to ľudí veľmi láka a chcú sa na to pozerať, lebo je to veľmi dojemné. Ale nemôžme týmto nádejným romantikom nič vyčítať, lebo dojemné a slzotvorné to naozaj je. Ako príklady si uvedieme nasledujúce filmy:

A walk to remember

Na vine sú hviezdy

Keith

Na vine sú hviezdy
Na vine sú hviezdy

„Sme len kamaráti, som smutný/á“

What if

Z  nevysvetliteľných dôvodov je táto kategória pre mňa osobne najprijateľnejšia. Asi preto, že friendzone, ku ktorému sa dostane aj Daniel Radcliffe je dosť reálny jav. Narazíte na veľmi sympatického človeka, ale on je bohužiaľ zadaný, alebo si nakoniec nevyberie vás ale niekoho iného (ako napríklad vo filme Jedine ona). Jediné čo vás môže naozaj naštvať, je nepochopiteľné správanie postáv vo filme. A to, ako je nakoniec všetko tak veľmi idylické a budú naozaj s tým, koho tak veľmi milujú.

What If

Papierové mestá

Niektoré filmy nemusia byť ani tak zlé svojim obsahom ako hercami. No vážne, idete si pozrieť film z prostredia strednej školy a traja chlapci maturanti tam vyzerajú ako  štrnásť ročné deti. Takže nakoniec celý film vnímate ako cestu malého chlapca, ktorý hľadá svoju životnú lásku a nakoniec chudák zistí, že ho ani nechcela. Nesprávni herci sa nanešťastie do romantických filmov vyberajú často a my s tým nič nenarobíme.

Paper Towns


Áno, ja viem, nejako tie romantické filmy začínať musia a nájsť dobrú tému nie je ľahké. Ale ak sa chce tak sa dá. A nájdu sa aj romantické filmy, ktoré nie sú zlé a majú v sebe niečo, čo inde nenájdete. Stačí pohľadať. Ak sa vám nepodarí nájsť pre vás pekný romantický film autentický s normálnym svetom, odporúčam vám pozrieť si radšej Zelenú Míľu :)

Foto: TeeHunter.com, TV.com, The KnockturnalNew York PostNewcity Film20th Century Fox

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -