Televízne stanice JOJ a Markíza budú mať novú kolegyňu. Ďalšia Prima?

Nenechajte si ujsť

Začiatkom budúceho roka sa diváci môžu tešiť z pribudnutia novej československej stanice na naše televízie.

„Rada informuje o udelení licencie spoločnosti FTV Prima k televíznemu vysielaniu programu Prima Plus,“ oznámil český televízny a rozhlasový regulátor.

Ku komerčným staniciam sa táto nová však možno nepridá

Nakoľko nebude mať slovenskú licenciu, nedostane sa k presnej sledovanosti. Čo je však výhodou (pre nás), Prima Plus bude mať bez slovenskej licencie aj zákaz predávať reklamy. Jej obsah by mal byť však skôr vlastný a šírený cez satelit. Na to, že ju plánujú spoplatniť si ja osobne nemyslím, že vlastný obsah je najlepšou voľbou. JOJ-kársky portál Mediaboom.sk ešte v auguste však informoval, že Prima by mala kupovať aj zahraničné filmy a seriály a že reklamné bloky tam predsa len budú. Podľa informácií by za ňu mohla predávať reklamy práve spomínaná JOJka.

Prima Plus

Naše televízne stanice nie sú tými českými na našom trhu nadšené

Konkrétne majú s českými televíziami problém Markíza a JOJ. Argumentujú to tým, že nenakupujú akvizičné práva, teda licencie na zahraničné filmy či seriály, pre naše územie. Podľa informácií sa však rokovalo s DVB-T ohľadom voľnej kapacity po Markíze. Tá už totižto v pozemnom šírení pokračovať nebude. Prima sa oficiálne zatiaľ k tomuto všetkému nevyjadrila, ale mala by tak urobiť v najbližších týždňoch. Napriek tomu sú špekulácie, že Prima Plus začne vysielať začiatkom roka, konkrétne 20. januára, hovorí sa. Tieto informácie však nie sú oficiálne potvrdené, do roku 2017 sa predsa môže veľa zmeniť.

Určite nám nezabudnite dať vedieť či je podľa vás pridanie ďalšej československej stanice do našich televízií dobrým nápadom. Vidíme sa pri ďalšom článku.

Foto: digizone.cz, blog.cz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -