Rozbor druhého Spider-Man: Bez domova traileru – Sinister Five v plnej sile, veľa odkazov a mnoho nových otázok

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 21 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Rozbor druhého Spider-Man: Bez domova traileru

Dnes sme vám už priniesli článok o tom, že vyšiel druhý oficiálny trailer očakávaného filmu Spider-Man: Bez domova. Teraz sme si však pre vás pripravili rozbor tohto druhého Spider-Man traileru, ktorý bezpochyby prináša akciu, emóciu a lepší pohľad na všetkých záporákov. Najprv si ale tak zhruba zhrňme, čo sme v traileri videli, a potom sa zameriame viac na najzaujímavejšie veci a záporákov.

V traileri sme videli už niekoľko známych situácií – Peter Parker (Tom Holland) sa rozpráva s MJ (Zendaya), potom Doctor Strange (Benedict Cumberbatch) urobí kúzlo a otvorí multivesmír a na chvíľu sa opäť ukázali aj Ned (Jacob Batalon) alebo Teta May (Marisa Tomei). Tieto veci sa nezmenili, akurát sme videli viac humornej interakcie medzi Stangeom a MJ.

Spider-Man: Bez domova trailer
Zdroj: Sony Pictures / Marvel Studios

Otto Octavius/Doctor Octopus

Stálicou a očakávaným záporákom vo filme je určite starý dobrý Doc Ock (Alfred Molina). Ten mal už teraz viac scén, ktoré nám ukázali tri dôležité veci. Za prvé, Doctor Octopus má vylepšené svoje chápadlá, ktoré nie len farbou pripomínajú Starkovu techniku. Je teda možné, že sa na súboj na moste pripravil. Môže to byť odkaz na pripravovaný seriál Secret Wars, v ktorom by sa mala rozpredávať Starkova technika zločincom.

Za druhé, Doc Ock netušil, že je v inom vesmíre. Keď si Peter dal dole masku, Octopus mu povedal, že on nie je Peter Parker. Doc teda netušil, že už nie je v Ramiho vesmíre. Za tretie, má naozaj vtipné meno. Po Octaviusovom uväznení zrejme v Sanctum Sanctorum sa ho opýtala mladá trojica na meno. Po tom, čo zistili Ottovo meno, sa začali smiať. To je odkaz na J. Jonah Jamesona (J.K. Simmons) z pôvodnej trilógie, ktorý tiež nebol z jeho mena nadšený.

Rozbor druhého Spider-Man traileru
Zdroj: denofgeek.com

Electro v zlatej zbroji, Sandman a Lizard potvrdení

Konečne sa nám naskytol pohľad aj na Electra (Jamie Foxx), ktorý má viac komiksový výzor a vyzerá naozaj dobre. Na chvíľu sme videli aj jeho komiksovú masku v tvare hviezdice, s ktorou tiež naložili dobre. O Electrovi vieme už ale dlho, viac nás teda potešil prvý lepší pohľad na dvoch ďalších záporákov, ktorými sú Lizard (Rhys Ifans) a Sandman (Thomas Haden Church).

Neprekvapivo je Lizard živý aj po udalostiach filmu The Amazing Spider-Man. Prekvapením je však Sandman, známy aj ako Flint Marko. Ten je trochu zvláštnosťou, keďže na konci filmu Spider-Man 3 sa s Maguireho Spider-Manom udobril. Zrejme však má opäť ťažké srdce na Spider-Mana, keď na neho útočí v spoločnosti Lizarda a Electra.

Lizard, Sandman a Electro spider-man
Zdroj: cnet.com

Sú potvrdení aj viacerí Spider-Mani?

Krátku odbočku venujem tomu, že sme vlastne v celom traileri nevideli ani jedného z dvoch očakávaných Spider-Manov – Tobeyho Maguira a Andrewa Garfielda. Avšak v scéne, kde útočí Spider-Man na Lizarda, Sandmana a Electra, podozrivo útočí len na prostredného, ako keby okolo neho ešte niekto bol a útočil na ďalších dvoch. Vo videu dole taktiež môžete vidieť, že Lizarda asi neseklo v krku, ale dostal od niekoho „neviditeľného“ po papuli?

Green Goblin… no nie ten, ktorého čakáme?

Okrem slávnej tekvicovej bomby sme konečne dostali pohľad aj na jeho majiteľa, ktorým je Green Goblin. Podľa výzoru by malo ísť o obľúbenú verziu z Raimiho filmov, v ktorých si ju zahral herec Willem Dafoe. Avšak je to naozaj on? Green Goblin má pomerne dosť scén v tomto traileri. V niektorých má svoj klasický oblek, no v niektorých je bez masky a vyzerá zvláštne.

Tým chcem povedať, že vôbec nevyzerá ako Dafoe a skôr pripomína Harryho Osborna (Dane DeHaan) z filmu The Amazing Spider-Man 2. Ten sa tam na chvíľu stal Green Goblinom. Tiež by mohlo ísť o Harryho Osborna (James Franco) z Raimiho filmov či dokonca o novú ženskú verziu. Akého Green Goblina teda uvidíme? Na to nám dá odpoveď až film, pričom sa dá rátať aj s tým, že možno sa nám podarí vidieť aj viac verzií.

Green Goblin
Zdroj: newsconcerns.com

Peter má čarovný oblek, no so Strangeom aj tak nebudú kamoši

V jednej z posledných scén totiž Strange hovorí, že nedokáže udržať ostatných od toho, aby prichádzali do ich vesmíru. Môže teda narážať aj na to, že do hlavného MCU vesmíru mieri viac než len 5 záporákov. Možno príde dokonca viac ich verzií. Čo sa týka ale Strangea, z druhého traileru je jasné, že bude menej priateľský, než sa najprv zdalo. A to keď zistí, že Peter chce zloduchov oslobodiť.

Strange mu totiž povie, že je tým zloduchom súdené zomrieť v boji so Spider-Manom, čo náš mierumilovný Peter nedokáže zniesť a pokúsi sa zrejme v kocke zajatých zloduchov poslať preč. Strangea to poriadne naštve, bude mu v tom chcieť zabrániť a zrejme preto uvidíme naháňačku cez multiverzum. Avšak ich vzťah zrejme nebude až taký zlý, keďže od neho dostane Peter čierny oblek, ktorý bude mať magické schopnosti.

Rozbor druhého Spider-Man traileru
Zdroj: nerdist.com

Socha slobody dostane štít a MJ z nej spadne

Čo je pre Ameriku viac typické ako superhrdinovia? Asi už len Socha slobody. A tá sa v traileri ukázala niekoľkokrát a zrejme sa okolo nej bude točiť celý finálny súboj. Keby toho ale nebolo málo, na počesť Kapitána Ameriky je prerábaná a dostane svoj vlastný veľký štít. Teda dostala by, keby nebola pri súboji poškodená konštrukcia a lešenie a štít nakoniec zo sochy spadne.

Nebude však jediný, ktorý spadne. S ním totiž pôjde dolu aj MJ. A tak sa nám naskytne pohľad na ikonickú scénu z komiksov aj filmov. V Raimiho trilógii MJ (Kirsten Dunst) spadla niekoľkokrát, no vždy ju Maguire chytil. V The Amazing Spider-Man 2 však spadla Gwen (Emma Stone) a Garfieldovi sa ju zachrániť nepodarilo. Je to teda 1:1 a tak uvidíme, na akú stranu sa prikloní skóre vďaka Hollandovi.

Gwen Stacy a MJ
Zdroj: screenrant.com

Môže sa stať napríklad aj to, že ak vo filme naozaj budú viacerí Spider-Mani, terajšiu MJ zachráni Garfield a vykúpi sa tak z toho, že svoju priateľku nezachránil. To sú už len dohady a už teraz som zvedavý, ako táto ikonická scéna dopadne. V traileri bolo inak ešte mnoho vecí, ako napríklad MCU J. Jonah Jameson (J. K. Simmons), no tie mi neprišli až tak dôležité popri vyššie spomínaných. Spider-Man: Bez domova si pozrieme v našich kinách už 16. decembra 2021.

Čo vravíte na náš rozbor druhého Spider-Man traileru? Pozerali ste nový trailer na tretieho Spider-Mana pozorne? Ak ste si v ňom všimli niečo, čo my nie, podeľte sa o to s nami dole v komentároch.

Zdroj: denofgeek.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -