Talentovaná Slovenka Laura spolupracuje so slovenským youtuberom Gogom. Zoznámte sa! (rozhovor)

Nenechajte si ujsť

Ahojte! Dnes si predstavíme Lauru, talentovanú animátorku zo slovenska, ktorá svojou prácou oslovila aj najznámejšieho slovenského youtubera Goga, pre ktorého momentálne tvorí animácie. Na youtube vystupuje pod menom LarisaTV a ak ste to už neurobili, môžete jej hodiť odber a spoločne budeme sledovať ako sa vyvíja jej sľubná kariéra. Pripravila som si pre ňu pár otázok, na ktoré mi s ochotou odpovedala hneď ako jej to časový harmonogram dovolil. Dozviete sa napríklad prečo sa vyhlasuje najneaktívnejším človekom na sociálnych sieťach alebo ako sa dostala k spolupráci s Gogom. Tak teda pozrime sa ako prebiehal Náš rozhovor.

LarisaTV

Takže vitaj. Na začiatok nám povedz niečo o sebe, môžeš aj tú nejakú pikošku alebo zaujímavosť zo tvojho života.

Ahoj! Volám sa Laura (priezvisko si ľahko môžete zistiť prelistovaním Gogovej knižky haha!) a mám 17. Chodím na jedinú umeleckú školu na Orave. Milujem hudbu, konkrétne metal a rock. Neznášam nosenie spoločenských šiat, sukní a všetko čo sa týka rodinných, spoločenských akcií. Som ťažký introvert. Otvorím sa len ľuďom, pri ktorých sa dobre cítim alebo silno dôverujem. Keď tak nad tým rozmýšľam, ani moja mama ma až tak dobre nepozná :). Môj voľný čas sa skladá z kreslenia, čítania, cvičenia, kamarátov a pozerania seriálov…

Kedy v tvojom živote nastal zlomový bod keď si si povedala „Áno toto je cesta, ktorou chcem ísť. “ a začala si tvoriť animácie?

Už od detstva som kreslila a nejak som vždy vedela, že sa chcem venovať umeniu. Asi to mám predurčené :). V siedmej triede na základnej škole som začala viac vnímať pohyb postavičiek v rozprávkach a podobne. Strašne som pozorovala ich pohyb a prišlo mi to zaujímavé. Viac som začala študovať, hľadať na internete, chcela som vedieť o animácií čo najviac.

„Laura má okrem bežných stredoškolských činností aj iné starosti odlišujúce ju od jej rovesníkov.“

Je známe, že robíš animácie pre Goga, kto koho oslovil a ako si to vnímala?

Moju prvú animáciu som uploadla na môj kanál. Nejakým zázrakom sa to dostalo ku Slážovi, ktorý to ukázal Danielovi a ten mi napísal súkromnú správu na FB. Určite si vieš predstaviť aká som bola šťastná. Nikdy by som nečakala, že to bude až tak virálne. Pre mňa ako tvorcu to bolo neskutočné…

Prvé animated video pre Goga od Larisi, ktoré zožalo veľký úspech

Ako dlho ti trvá, kým takú animáciu vytvoríš?

Na túto otázku nikdy neviem odpovedať a pri tom je tak často kladená…Ono to závisí všetko od času. Ak nemáte čas, tak to môže trvať aj rok, dva. Ak by som si za to sadla každý deň po osem hodín, tak takú dvojminútovú animáciu by som mala do mesiaca.

„Vytvoriť animáciu, to nie je len tak. Chce to mesiace alebo aj roky práce.“

Stalo sa ti už, že si dielo po jeho dokončení a dlhej práci na ňom zmazala?

Do fázy „dokončené“ sa dostanem veľmi zriedkavo. Vždy projekt ukončím, keď viem, že na to už nebudem mať čas alebo ma to prestane baviť. No nikdy nič nevymažem. Všetko čo nakreslím si nechávam zálohované. Nikdy neviete kedy sa vám to môže zísť.

Na tvojom facebooku píšeš, že momentálne tvoríš vlastnú animáciu. Môžeš nám o tom prezradiť viac?

Uf! To musel byť dosť starý príspevok. Moje projekty sa dosť rýchlo menia vzhľadom na to, že mám málo času a som rada, že dokončím veci, ktoré mi Daniel zadá. A keďže čas nemám nazvyš, nikdy sa nedokopem urobiť niečo vlastné. Popritom je tu škola, ktorá vyčerpá človeka až tak, že keď príde domov tak sa mu nič nechce aj preto sa môžem vyhlásiť za „najneaktívnejšieho človeka na sociálnych sietiach“ :).

Laura AKA LarisaTV

A na záver: Je tu nejaká vec, ktorú by si rada odkázala Našim čitateľom?

Nikdy sa nevzdávajte, aj keď sa vám zdá, že to nemá zmysel. Vždy to má zmysel! Robte čo vás baví a raz sa vám to možno vráti aj v materiálnej podobe :).

„Vždy to má zmysel!“

Laure za rozhovor ďakujeme a prajeme jej ešte veľa úspechov tak ako v jej kariére, tak aj v osobnom živote. Určite sa ešte niekedy spolu pozrieme ako sľubne sa jej cesta za snom vyvíja a ktovie, možno už vtedy bude tvoriť filmy pre svetové štúdiá. Každopádne držíme jej palce. Vidíme sa pri ďalšom článku.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -