Herec Sean Bean v rozhovore prezradil jeho obľúbenú smrť z plátna

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sean Bean a jeho obľúbená smrť

Sean Bean v rozhovore prezradil, ktorá je jeho obľúbená smrť jeho postáv. Herec je známy práve tým, že sa nedožije konca filmu. Jeho charaktery skonali až v 24 projektoch, čo už medzi popkultúrou zľudovelo a stalo sa terčom nemálo vtipov.

Prvý raz sa to stalo v historickom seriáli Sharpe, kde hral britského vojaka v napoleonských vojnách. V nej však zahynul až v poslednej sérii v roku 1997, počas bitky o Waterloo. Jeho ďalšie slávne filmové role boli ako terorista v trileri Hry patriotov, zahral si zloducha v bondovke Golden Eye a politika vynucujúceho poriadok v dystopickom Equilbriu. Nemusíme samozrejme prezrádzať, ako jeho postavy dopadli.

Sean Bean postavy
Zdroj: gamelivestory.com

Dve veľké fantasy postavy

Známy je aj pre dve veľké fantasy role a to vo filme Pán prsteňov: Spoločentstvo prsteňa a seriáli Hra o tróny. V druhom spomínanom to bola hlavu rodu Starkovcov, ktorý sa stal pobočníkom kráľa. Lenže začal zisťovať o intrigách v kráľovstve viac ako mal, tak prišiel o hlavu on sám.

Smrť lorda Eddarda bola naozaj mimoriadne prekvapivou a vyvolala pobúrené reakcie od fanúšikov. Nečakali totiž, že takto rozbehnutý dej a dôležitú postavu odstránia tak rýchlo. Dokonca to rozbehlo aj trend, že v danom seriáli vždy v predposlednej, deviatej epizóde, prišlo k zvratu.

Ned Stark smrť
Zdroj: esquire.com

Ned Stark bol pre fanúšikov veľkým prekvapením

Tak je iste na mieste, že sa ho v nedávnom rozhovore pre portál The Guardian spýtali, či je toto obľúbený skon jeho kariéry. Uznal, že išlo o skvelý charakter a dobrú smrť, jeho favorit je však iný. Povedal:

„Boromirova bola tá najlepšia smrť, ktorú som kedy spravil. Bola tak hrdinskou a tragickou. Mám reputáciu so zomieraním na obraze, ale ak vám to nevadí, radšej by som zostal už nažive.“

Favoritom je však epický Boromir

Samozrejme, mnohých fanúšikov určite neprekvapí, že si Sena Bean vybral svoju obľúbenú smrť ako Boromir z Pána Prsteňov. Syn Strážcov Gondoru sa pripojil k zmienenému Spoločenstvu. Avšak nedostal sa ďalej ako po udalosti prvého filmu.

Musíme však uznať, že jeho smrť bola skutočne veľkolepou. Bol pokúšaný prsteňom a takmer prepadol jeho moci. Keď však Uruk-hai prepadli skupinu, Boromir obetoval svoj život, aby nemohli premôcť Froda a tým sa zmocniť prsteňa.

Boromir smrť
Zdroj: ew.com

V poslednom čase film prežije

Druhá časť jeho tvrdenia o tom, že by radšej zostal nažive, môže odkazovať na to, že v jeho posledných filmoch bol tento prvok odstránený. Ťažko povedať, či nechcel podporovať stereotypy alebo mal plné zuby toho, že ľudia vedeli, ako jeho postava dopadne. Udalosti filmov Jupiter na vzostupe či Pixely tak dotiahol až do záverečných titulkov.

Súhlasíte, že Boromir je najlepším tragickým koncom postavy Seana Beana alebo máte iného favorita? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. GOT mal viac/vela necakanych umrti, preto sme ho mali radi. Podobne Walkind Dead, tam celu sezonu zachranovali jednu babu, aby ju v posledej epizode… Naco mi je serial, kde je jasne, ze Colombo sa cely cas rosprava s vrahom a na konci ho usveci? To potom staci pozriet prvych 5 min.

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -