Sebastian Stan prezradil, či si ešte stále chce zahrať mladého Luka Skywalkera v Star Wars projektoch

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Sebastian Stan ako Luke Skywalker

Herec Sebastian Stan je väčšine ľudí známy najmä z MCU filmov, kde si zahral postavu menom Bucky Barnes/Winter Soldier. Nepatrí to však medzi hercove jediné role a minimálne tento rok ho uvidíme až v troch rôznych projektoch. Nie však v tom, v ktorom by ho radi videli fanúšikovia Star Wars. Tí by boli totiž radi, keby Sebastian Stan hral známu a obľúbenú postavu menom Luke Skywalker v budúcich projektoch.

Luka Skywalkera sme videli v pôvodnej trilógii a sequel trilógii. V oboch trilógiách si ho zahral Mark Hamill. Pre neho ide zároveň o životnú rolu, keďže vďaka nej je najviac známy. Luke Skywalker sa ukázal ešte v seriáli The Mandalorian, no Hamill  si rolu zopakovať úplne nemohol, keďže Luke má mať v seriáli necelých 30 rokov, no Hamill mal vtedy už necelých 70 rokov. Zlúčili ho preto s jedným mladým hercom a vytvorili novú CGI mladú verziu Luka Skywalkera.

Sebastian Stan Mark Hamill Luke Skywalker
Sebastian Stan a Mark Hamill v pôvodnej trilógii; Zdroj: plexreel.com

Chce Sebastian Stan, aby z neho bol Luke Skywalker?

Sebastianovi Stanovi vyjú v prvých mesiacoch roka 2022 dva filmy a jeden seriál. Miniséria Pam & Tommy už začala vychádzať, zatiaľ čo film The 355 vyšiel teraz v januári v amerických kinách a film Fresh vyjde na Hulu v marci. Hlavne však kvôli Pam & Tommy má teraz veľa rozhovorov a rôznych promo turné. Na jednom z nich dostal aj otázku ohľadom toho, či si ešte stále vie predstaviť hrať mladého Luka Skywalkera. Toto bola jeho odpoveď:

„Pozrite sa, je to naozaj láskavé. Nikdy nehovor nikdy. Mark Hamill je môj otec, viete, a on to vie a volám mu každé Vianoce, aby som mu povedal: „Len chcem, aby si vedel, že som nablízku.” Je to vážne desivé.“

Túto otázku dostáva Stan práve preto, lebo sa veľmi podobá na mladého Marka Hamilla, z čoho si aj samotní herci robia často srandu. Veľakrát sa na sociálnych sieťach napríklad navzájom nazývajú otec a syn. Fanúšikovia by preto radi videli, ako po Hamillovi preberie Stan žezlo a zahrá si Luka Skywalkera napríklad v seriáloch alebo v nových projektoch odohrávajúcich sa v čase medzi pôvodnou a sequel trilógiou.

Nateraz nám musí stačiť CGI Skywalker

Ako som písal vyššie, okrem spomínaných trilógií sme Luka videli ešte v druhej sérii seriálu The Mandalorian. Tam si ho zahral opäť Mark Hamill. Teda aspoň mu prepožičal hlas a animátorom svoju tvár, ktorí ju v post-produkcii prirobili mladému hercovi Maxovi Lloyd-Jonesovi, ktorý teda Lukovi prepožičal telo. Fanúšikovia s touto CGI verziou ale neboli úplne spokojní, pretože to nebolo spravené práve najlepšie.

Luke Skywalker
Zdroj: indiewire.com

Animátori to môžu stále napraviť v budúcich projektoch, napríklad v práve vychádzajúcom seriáli The Book of Boba Fett. Keď by sa ale naozaj začal vytvárať nový film alebo seriál zameraný čisto na túto postavu, mal by si ho radšej zahrať nový herec. Takýto projekt by sa mohol zamerať napríklad na Luka Skywalkera v období, keď postavil školu a začal vyučovať novú generáciu mladých Jediov. Alebo obdobie, keď cvičil Bena Sola.

Nešlo by o prvú postavu, ktorú hrali viacerí herci

Ak by si Hamill a Stan podelili Luka Skywalkera, nebolo by to prvýkrát. Prvou takouto postavou bol Obi-Wan Kenobi. Jeho staršiu verziu v pôvodnej trilógii hral Alec Guinness, no mladšiu verziu v prequel trilógii hral Ewan McGregor, ktorý si rolu zopakuje aj v seriáli Obi-Wan Kenobi. Spomeniem ešte Hana Sola, ktorého staršiu verziu si zahral v 4.-7. a 9. filme Harrison Ford. No vo filme Solo: A Star Wars Story si jeho mladšiu verziu zahral Alden Ehrenreich.

Chceli by ste vidieť Sebastiana Stana ako Luka Skywalkera? Dajte nám váš názor vedieť dole do komentárov.

Zdroj: movieweb.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. tento herec je vybraty vyborne, netreba ho menit. Teraz bol v Boba Fettovi, parada. Znovu ale musim vyjadrit lutost nad vyberom herecky pre Ahsoku Tano, „sestricka z Daredevila“ sa mi tam proste nehodi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -