SeriályTrailery

Knižná predloha Hmla od Stephena Kinga sa dočkala vlastného seriálu. Prvý trailer vám nedá dýchať!

V roku 2007 sme mali tú česť po prvý krát zhliadnuť film Hmla. Knižnú predlohu napísal Stephen King a musíme uznať, filmová adaptácia sa tvorcom podarila. S určitosťou môžem povedať, že film bol celkom podarený kúsok a vo svete “Kingoviek” sa určite nestratil. Síce sme sa dočkali celkom drastického záveru, režisér Frank Darabont to zvládol. Ale podarí sa im uspieť aj tento krát? Prvý trailer na pripravovaný seriál s rovnakým názvom nám ukazuje, že by celé dielo mohlo dopadnúť lepšie ako jeho filmový predchodca. V ukážke vidíme aj “vernosť“, ktorú tvorcovia zachovali. Dej je na oko podobný, ale sľubuje, že sa časom presunie do úplne nových prostredí a máme sa načo tešiť. Viac o tom povedal autor seriálu, Christian Torpa.

10 dielov, ktorých sa dočkáme už v lete, zdroj: comingsoon.net

“Chcel som byť zdvorilí ku všetkým zdrojom a materiálom, ktoré sme mali k dispozícii. Ale moje pocity boli také, že už máme skvelú adaptáciu od Franka Darabonta. Knižná predloha je na 200 strán a všetko sa to odohráva v jednej lokalite. To sme potrebovali zmeniť, aby sme mohli spraviť seriál. Ale určite chceme ostať verný aj pôvodnému príbehu.”

Trailer nám odhaľuje, že režisér určite neklamal. Dej sa bude odohrávať v rôznych prostrediach a ako môžeme vidieť, okrem starého dobrého nákupného centra sa dočkáme aj kostol a vonkajších prostredí. Torpe sa k tomu vyjadril bližšie.

“Nebudeme sa točiť len okolo jedného nákupného centra. Musíme stanoviť rôzne situácie, v ktorých bude tlak a napätie privysoké. Taktiež bude mať každá lokalita svojho vlastného vodcu. Každý z nás prichádza stále s novými nápadmi. Určite sa dočkáme veľkého počtu konfliktov.”

Peklo sa môže začať… zdroj: vulture.com

Tematika seriálu je naozaj zaujímavá

Režisér prezradil, že sa v seriáli dočkáme zaujímavých otázok zo života. Od sexu až k politike. Taktiež nebude chýbať náboženská tematika. Skúmať sa budú tie témy, ktoré sú aktuálne v našom kultúrnom prostredí. Na záver dodal.

“Myslel som, že je ešte čas nato urobiť takýto seriál, ktorí ľudí zaslepí strachom. Pozeráme sa okolo seba a vidíme, čo sa deje vo svete. Všetci neustále hľadajú, kto je na vine a kto nie. Nenávisť je to, čo prúdi našim svetom. Rasové problémy, náboženské konflikty. To sú prvky, ktoré sa v seriáli budú rozvíjať. A ak do toho pridáte strach, bude sa určite načo pozerať.”

Podľa slov režiséra sa môžete začať pripravovať na veľmi kvalitný seriál, v ktorom nebude chýbať mrazivá atmosféra. Ak neveríte, vychutnajte si trailer a posúďte sami, či to stojí za pozretie. Seriál nám prinesie Spike TV a premiéry sa dočkáme už 22.júna.  

Branislav Petrus
About author

Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.
  Related posts
  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  FilmyTrailery

  James Bond sa poslednýkrát vracia v prvom traileri na film No Time to Die

  Pridaj komentár