Knižná predloha Hmla od Stephena Kinga sa dočkala vlastného seriálu. Prvý trailer vám nedá dýchať!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

V roku 2007 sme mali tú česť po prvý krát zhliadnuť film Hmla. Knižnú predlohu napísal Stephen King a musíme uznať, filmová adaptácia sa tvorcom podarila. S určitosťou môžem povedať, že film bol celkom podarený kúsok a vo svete “Kingoviek” sa určite nestratil. Síce sme sa dočkali celkom drastického záveru, režisér Frank Darabont to zvládol. Ale podarí sa im uspieť aj tento krát? Prvý trailer na pripravovaný seriál s rovnakým názvom nám ukazuje, že by celé dielo mohlo dopadnúť lepšie ako jeho filmový predchodca. V ukážke vidíme aj “vernosť“, ktorú tvorcovia zachovali. Dej je na oko podobný, ale sľubuje, že sa časom presunie do úplne nových prostredí a máme sa načo tešiť. Viac o tom povedal autor seriálu, Christian Torpa.

10 dielov, ktorých sa dočkáme už v lete, zdroj: comingsoon.net

“Chcel som byť zdvorilí ku všetkým zdrojom a materiálom, ktoré sme mali k dispozícii. Ale moje pocity boli také, že už máme skvelú adaptáciu od Franka Darabonta. Knižná predloha je na 200 strán a všetko sa to odohráva v jednej lokalite. To sme potrebovali zmeniť, aby sme mohli spraviť seriál. Ale určite chceme ostať verný aj pôvodnému príbehu.”

Trailer nám odhaľuje, že režisér určite neklamal. Dej sa bude odohrávať v rôznych prostrediach a ako môžeme vidieť, okrem starého dobrého nákupného centra sa dočkáme aj kostol a vonkajších prostredí. Torpe sa k tomu vyjadril bližšie.

“Nebudeme sa točiť len okolo jedného nákupného centra. Musíme stanoviť rôzne situácie, v ktorých bude tlak a napätie privysoké. Taktiež bude mať každá lokalita svojho vlastného vodcu. Každý z nás prichádza stále s novými nápadmi. Určite sa dočkáme veľkého počtu konfliktov.”

Peklo sa môže začať… zdroj: vulture.com

Tematika seriálu je naozaj zaujímavá

Režisér prezradil, že sa v seriáli dočkáme zaujímavých otázok zo života. Od sexu až k politike. Taktiež nebude chýbať náboženská tematika. Skúmať sa budú tie témy, ktoré sú aktuálne v našom kultúrnom prostredí. Na záver dodal.

“Myslel som, že je ešte čas nato urobiť takýto seriál, ktorí ľudí zaslepí strachom. Pozeráme sa okolo seba a vidíme, čo sa deje vo svete. Všetci neustále hľadajú, kto je na vine a kto nie. Nenávisť je to, čo prúdi našim svetom. Rasové problémy, náboženské konflikty. To sú prvky, ktoré sa v seriáli budú rozvíjať. A ak do toho pridáte strach, bude sa určite načo pozerať.”

Podľa slov režiséra sa môžete začať pripravovať na veľmi kvalitný seriál, v ktorom nebude chýbať mrazivá atmosféra. Ak neveríte, vychutnajte si trailer a posúďte sami, či to stojí za pozretie. Seriál nám prinesie Spike TV a premiéry sa dočkáme už 22.júna.  

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah