Pán prsteňov: Najdrahší seriál v histórii dostal názov. Poteší fanúšikov Tolkiena?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál Pán prsteňov dostáva názov

Trilógia Pán prsteňov by nemohla byť rovnakou, ak by jednotlivé časti nemali svoje podtituly. Spoločenstvo prsteňa, Dve veže a Návrat kráľa rezonujú silno u fanúšikov a diely si označujú práve podľa nich. A inak to nemôže byť ani v prípade chystaného seriálu, ktorý príde na Amazon Prime Video. Aký dostal seriál Pán prsteňov názov?

Včera vo večerných hodinách nám zverejnili krátke video. Neukazuje veľa, ale zároveň sa v ňom prezrádza viac, ako by si bežný divák mohol myslieť. Navyše je to skvelou novinkou, pretože od roku 2017 sme dostali iba jeden záber a teraz tento teaser. A ten hlása podtitul – seriál dostane názov The Rings of Power.

Názov nám ukuli v krátkom videu

Dalo by sa povedať, že tento názov bol doslova ukutý. Vo videu totiž vidíme tavenie kovu (a zaujímavosť pre vás, použili prácu skutočného kováča – Landona Ryana). Nejde o nič iné ako o vznik Prsteňov moci, o ktorých je v podstate celá séria. Kým vo filmoch sme mohli sledovať osud Jedného prsteňa, vieme, že ich bolo viac.

Okrem toho, ktorý bol udelený Temnému pánovi, boli 3 stvorené pre elfov, 7 pre trpaslíkov a 9 pre ľudí. To nám v krásnom naratíve odhalila aj Galadriel na začiatku trilógie, s hlasom a tvárou Cate Blanchett. Tu počujeme rovnaké slová, tento raz ich ale prerozprávala mladá welšská herečka Morfydd Clark.

morfydd-clark
Zdroj: variety.com

Príbehy z druhého veku

Tiež už vieme, kam sa v seriáli pozrieme. Zavedie nás do druhého veku, teda tisícky rokov pred tým, ako sa odohrávalo Spoločenstvo prsteňa či Hobit. Čaká nás teda Sauronov vzostup, epický príbeh Numenoru, ktorý čaká pád a posledná veľká aliancia medzi ľuďmi a elfami.

To prezradili tvorcovia J.D. Payne a Patrick McKay na tlačovke, ktorú zvolali, aby oznámili aký dostáva seriál Pán prsteňov názov. Povedali, že názov The Rings of Power by pokojne mohol byť „na chrbte jednej z kníh J.R.R. Tolkiena hneď vedľa jeho ostatných klasík“.

the rings of power
Zdroj: empire.com

Veľkorozpočtové prestížne fantasy

Dejovo bude pre fanúšikov rozhodne zaujímavé sledovať tieto deje, ktoré poznajú z rozsiahleho diela Silmarilion. Zaujímavé bude sledovať aj cesty jednotlivých prsteňov, ktoré boli dané elfom, ľudom aj trpaslíkom. Navyše na rozpočte k seriálu ničím nešetrili a to vraj preto, aby nám doručili „prestížne fantasy“.

Tvorcovia sa vyjadrili, že to od začiatku videli ako drámu na viacero sérií. Ktovie, koľko deja nakoniec dokáže pokryť. V každom prípade môžeme začať príbehy z druhého veku sledovať na streamovacej službe Amazon Prime Video od 2. septembra. Vtedy dostaneme prvú časť, pričom každej ďalšej epizódy sa dočkáme v týždňových intervaloch.

Ako sa vám pozdáva názov The Rings of Power pre seriál z prostredia Pána prsteňov od Amazonu? Ste fanúšikmi Tolkienovho diela a poznáte ho aj odzadu alebo pre vás pôjde o nové príbehy? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. tak aj Wheel of time mal byt prestizne fantasy, a ako dopadol.. alebo Carnival row, Discovery of witches sa premenilo na romanticku sr4cku. Cursed zrusili po 1. sezone, rovnako Tribes of Europa (to neviem ci sem az tak patri) a Shadow and bone asi zrusia po druhej :) Chce to serial velkosti GOT, nech je co pozerat..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -