Autor oscarového La La Landu pripravuje hudobnú sériu pre Netflix s návzom The Eddy

Nenechajte si ujsť

Nick Fury dostane vlastný seriál a hra Among Us 2 bola zrušená! – RESTART #2

Rýchly súhrn noviniek zo sveta filmov, seriálov a hier s názvom RESTART vám budeme prinášať každý utorok a piatok o 19:00! Druhú časť okrem...

Gerard Butler čelí koncu sveta | Greenland: Posledný úkryt RECENZIA

Greenland: Posledný úkryt RECENZIA Greenland: Posledný úkryt RECENZIA - V záplave superhrdinských filmov sa len málokedy dočkáme blockbusteru s iným námetom, ktorý nevsádza všetko na...

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Filmový mág hudobných čísel sa spája s Netflixom

Damien Chazelle nie je vo filmárskom priemysle nijakým nováčikom. Režijne totiž exceloval vo všetkých štyroch dlhometrážnych filmoch, na ktorých doposiaľ pracoval. Za pomerne krátky čas dokázal hneď niekoľkokrát očariť divákov i kritikov z celého sveta. Debutoval v roku 2009 muzikálovou drámou, ktorá však veľký rozruch nespôsobila. Neskôr z jeho hlavy vzišiel Whiplash, La La Land a Prvý Človek s Ryanom Goslingom v hlavnej úlohe.

Hoci Prvý Človek bol naturalistickou science fiction drámou, ktorá bola ocenená zlatou soškou za vizuálne efekty, je jasné, kde sa nachádza srdce a záujem talentovaného autora. Zďaleka najradšej sa zaoberá hudobnými projektami, keďže bravúrne nasnímané, geniálne znejúce a perfektne vyzerajúce muzikálové pasáže sprevádzajú všetky tri spomínané prvotiny.

Treba dodať, že na žánrové projekty má naozaj veľký talent. Len máloktorý iný režisér by dokázal s takou gráciou, zvučnosťou a energickosťou nakrútiť davové hudobné čísla, prípadne obyčajné trénovanie na bicích.

Nie nadarmo sa La La Land svojho času dočkal šiestich Oscarov (takmer siedmych, pričom mnohí si dodnes pamätajú na kontroverziu so zle prečítaným víťazom). Starší Whiplash si pre zmenu odniesol troch. Aktuálne je otázne, či mu jeho nový seriálový projekt The Eddy prinesie rovnako pozitívne ohlasy.

The Eddy
Zdroj: indiewire.com

Takže na čom presne aktuálne Damien Chazelle pracuje? 

Prichádzajúci seriál by sa mal odohrávať v parížskom susedstve, kde sa okrem početného množstva hudobníkov nachádza i jazzový klub, ktorého názov, ako už iste tušíte, znie The Eddy.

Jeho spolumajiteľom je aj naša hlavná postava, bývalý pianista z New Yorku menom Elliot (André Holland). Jeho úlohou bude znovu naštartovať úspech zapadnutého klubu. Avšak popritom sa Elliot stretáva s rôznymi životnými prekážkami a osobnými strasťami.

Druhý z majiteľov – Farid (Tahar Rahim), je podľa všetkého zapletený v pochybných obchodoch. K Elliotovi prichádza jeho dospievajúci dcéra, aby s ním začala žiť. Je pochopiteľné, že sa talentovaný pianista čoskoro ocitne v nepríjemných problémoch, pri ktorých musí riadiť klub a súčasne vyriešiť vzťahy so svojimi blízkymi.

Scenáristicky projekt zaštítil Jack Thorne, ktorého možno najlepšie poznať z nedávneho seriálu His Dark Materials. Momentálne je otázne ako dobre zastúpi v tejto úlohe samotného Damiena, keďže ten svoje príbehy stavia na konkrétnych aspektoch.

Presnejšie na výraznom konflikte, charakterový kontrastoch, prípadne kontraste romantizovaného sveta a reality. Pritom bez jeho kreatívnej precíznosti by ani Whiplash a ani La La Land nedokázali takým spôsobom rezonovať a blížiť sa k tomu najlepšiemu, čo daná tematika ponúka.

Netflix k projektu povoláva i ďalších mladých režisérov, konkrétne Alana Poula, Houdu Benyaminu a Lailu Marrakchi. Tí k seriálu The Eddy neprichádzajú iba kvôli výpomoci, prípadne dodatočným prácam, a to i napriek tomu, že nemajú so žánrovou tvorbou žiadne skúsenosti. Každé zo štyroch mien sa totiž postará o dve epizódy.

The Eddy
Zdroj: pastemagazine.com

Už z prvotnej ukážky, ktorú nájdete vyššie, je však zrejmé, že ide o ďalšiu z autorských tvorieb úspešného filmára, ktorý má na svojom konte jedného Oscara za réžiu, jednu ďalšiu nomináciu v identickej kategórii a jednu za najlepší pôvodný scenár. Bude preto zaujímavé sledovať, ako sa s podobnou tematikou vysporiadajú i ďalší kreatívni autori.

Kedy môžeme novinku očakávať? 

Približne minútová ukážka v samotnom závere jasne prezrádza, kedy sa seriálu, respektíve mini-série dočkáme. Očakávaný seriál The Eddy by mal vyjsť 8. mája 2020. Vzhľadom na to, že ide o produkciu digitálnej služby Netflix, je zrejmé, že môžeme ihneď očakávať kompletnú nádielku ôsmych epizód, ktoré vyrozprávajú príbeh jazzového klubu a okolitých postáv.

Ste zvedavý na seriálovú prvotinu Damiena Chazellea? Dáte jej v máji tohto roku šancu? Podeľte sa s nami o svoje názory prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: empireonline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Toto sú predobjednávkové bonusy hry Spider-Man: Miles Morales. Medzi nimi aj dva kostýmy

Predobjednávkové bonusy hry Spider-Man: Miles Morales Hra Spider-Man: Miles Morales odhalila svoje predobjednávkové bonusy na PlayStation 4. Hráči, ktorí si titul zakúpia pred vydaním (12....

Vieme, kedy sa kazašský reportér Borat vráti v pokračovaní. Film Borat 2 si pozrieme online

Pripravte sa, komický kazašský reportér Borat sa vráti ešte tento rok. Pred pár mesiacmi bol herec a komik Sacha Baron Cohen zahliadnutý pri nakrúcaní...

5 nových hier na Steam, o ktoré si možno nezakopol a stoja za povšimnutie (september)

Na Steam vychádza denne nespočetne veľa noviniek, niekedy je náročné všimnúť si všetky z nich a preto sme sa na tie najnovšie hry v...

Hlavný zloduch Marvel seriálu Hawkeye bol odhalený. Poznáte túto komiksovú postavu?

MCU seriál Hawkeye je na ceste a štúdio Marvel nám stále neodhalilo hlavnú zápornú postavu, ktorá bude znepríjemňovať život Clintovi Bartonovi. Toho si samozrejme...

Blumhouse chystá adaptáciu knihy Stephena Kinga, Podpaľačka. Kto si zahrá jednu z hlavných úloh?

Blumhouse a kniha Podpaľačka Blumhouse chystá adaptáciu knihy Podpaľačka. Film vychádza z predlohy jednej z najznámejších kníh Stephena Kinga, ktorú vydal ešte v roku 1984....