Autor oscarového La La Landu pripravuje hudobnú sériu pre Netflix s návzom The Eddy

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Filmový mág hudobných čísel sa spája s Netflixom

Damien Chazelle nie je vo filmárskom priemysle nijakým nováčikom. Režijne totiž exceloval vo všetkých štyroch dlhometrážnych filmoch, na ktorých doposiaľ pracoval. Za pomerne krátky čas dokázal hneď niekoľkokrát očariť divákov i kritikov z celého sveta. Debutoval v roku 2009 muzikálovou drámou, ktorá však veľký rozruch nespôsobila. Neskôr z jeho hlavy vzišiel Whiplash, La La Land a Prvý Človek s Ryanom Goslingom v hlavnej úlohe.

Hoci Prvý Človek bol naturalistickou science fiction drámou, ktorá bola ocenená zlatou soškou za vizuálne efekty, je jasné, kde sa nachádza srdce a záujem talentovaného autora. Zďaleka najradšej sa zaoberá hudobnými projektami, keďže bravúrne nasnímané, geniálne znejúce a perfektne vyzerajúce muzikálové pasáže sprevádzajú všetky tri spomínané prvotiny.

Treba dodať, že na žánrové projekty má naozaj veľký talent. Len máloktorý iný režisér by dokázal s takou gráciou, zvučnosťou a energickosťou nakrútiť davové hudobné čísla, prípadne obyčajné trénovanie na bicích.

Nie nadarmo sa La La Land svojho času dočkal šiestich Oscarov (takmer siedmych, pričom mnohí si dodnes pamätajú na kontroverziu so zle prečítaným víťazom). Starší Whiplash si pre zmenu odniesol troch. Aktuálne je otázne, či mu jeho nový seriálový projekt The Eddy prinesie rovnako pozitívne ohlasy.

The Eddy
Zdroj: indiewire.com

Takže na čom presne aktuálne Damien Chazelle pracuje? 

Prichádzajúci seriál by sa mal odohrávať v parížskom susedstve, kde sa okrem početného množstva hudobníkov nachádza i jazzový klub, ktorého názov, ako už iste tušíte, znie The Eddy.

Jeho spolumajiteľom je aj naša hlavná postava, bývalý pianista z New Yorku menom Elliot (André Holland). Jeho úlohou bude znovu naštartovať úspech zapadnutého klubu. Avšak popritom sa Elliot stretáva s rôznymi životnými prekážkami a osobnými strasťami.

Druhý z majiteľov – Farid (Tahar Rahim), je podľa všetkého zapletený v pochybných obchodoch. K Elliotovi prichádza jeho dospievajúci dcéra, aby s ním začala žiť. Je pochopiteľné, že sa talentovaný pianista čoskoro ocitne v nepríjemných problémoch, pri ktorých musí riadiť klub a súčasne vyriešiť vzťahy so svojimi blízkymi.

Scenáristicky projekt zaštítil Jack Thorne, ktorého možno najlepšie poznať z nedávneho seriálu His Dark Materials. Momentálne je otázne ako dobre zastúpi v tejto úlohe samotného Damiena, keďže ten svoje príbehy stavia na konkrétnych aspektoch.

Presnejšie na výraznom konflikte, charakterový kontrastoch, prípadne kontraste romantizovaného sveta a reality. Pritom bez jeho kreatívnej precíznosti by ani Whiplash a ani La La Land nedokázali takým spôsobom rezonovať a blížiť sa k tomu najlepšiemu, čo daná tematika ponúka.

Netflix k projektu povoláva i ďalších mladých režisérov, konkrétne Alana Poula, Houdu Benyaminu a Lailu Marrakchi. Tí k seriálu The Eddy neprichádzajú iba kvôli výpomoci, prípadne dodatočným prácam, a to i napriek tomu, že nemajú so žánrovou tvorbou žiadne skúsenosti. Každé zo štyroch mien sa totiž postará o dve epizódy.

The Eddy
Zdroj: pastemagazine.com

Už z prvotnej ukážky, ktorú nájdete vyššie, je však zrejmé, že ide o ďalšiu z autorských tvorieb úspešného filmára, ktorý má na svojom konte jedného Oscara za réžiu, jednu ďalšiu nomináciu v identickej kategórii a jednu za najlepší pôvodný scenár. Bude preto zaujímavé sledovať, ako sa s podobnou tematikou vysporiadajú i ďalší kreatívni autori.

Kedy môžeme novinku očakávať? 

Približne minútová ukážka v samotnom závere jasne prezrádza, kedy sa seriálu, respektíve mini-série dočkáme. Očakávaný seriál The Eddy by mal vyjsť 8. mája 2020. Vzhľadom na to, že ide o produkciu digitálnej služby Netflix, je zrejmé, že môžeme ihneď očakávať kompletnú nádielku ôsmych epizód, ktoré vyrozprávajú príbeh jazzového klubu a okolitých postáv.

Ste zvedavý na seriálovú prvotinu Damiena Chazellea? Dáte jej v máji tohto roku šancu? Podeľte sa s nami o svoje názory prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: empireonline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -