Autor oscarového La La Landu pripravuje hudobnú sériu pre Netflix s návzom The Eddy

Nenechajte si ujsť

TOP 6 filmových a seriálových online automatov

TOP 6 filmových a seriálových online automatov Výherné automaty v online kasínach už dávno nie sú len o tradičných ovocných symboloch, sedmičkách a monotónnych otočkách. Hráči čoraz častejšie obľubujú...

Trailer k filmu Godzilla vs. Kong je konečne vonku. Chystá sa súboj na život a na smrť?

Kaiju Godzilla a Kong prichádzajú a spolu s nimi nový trailer Premiéra filmu Godzilla vs. Kong z franšízy MonsterVerse je jednou z najočakávanejších udalostí tohto...

Získaj zľavy až 80 % na softvér a Windows 10 Pro už za 7,25 €

Začni rok 2021 s novým originálnym softvérom do tvojho PC. Zľavy až 80% a Windows 10 Pro už za 7,25 € V spolupráci s webom GoDeal24.com ti...

Prvé dojmy zo seriálu WandaVision – Ako na nás zatiaľ pôsobí unikátny sitkom z dielne štúdia Marvel?

Marvel je späť... Štúdio Marvel (pod taktovkou korporácie Disney) pomaly, no isto štartuje novú filmovú fázu, ktorú bude najbližších niekoľko rokov rozširovať. Plánov a podrobných...
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Filmový mág hudobných čísel sa spája s Netflixom

Damien Chazelle nie je vo filmárskom priemysle nijakým nováčikom. Režijne totiž exceloval vo všetkých štyroch dlhometrážnych filmoch, na ktorých doposiaľ pracoval. Za pomerne krátky čas dokázal hneď niekoľkokrát očariť divákov i kritikov z celého sveta. Debutoval v roku 2009 muzikálovou drámou, ktorá však veľký rozruch nespôsobila. Neskôr z jeho hlavy vzišiel Whiplash, La La Land a Prvý Človek s Ryanom Goslingom v hlavnej úlohe.

Hoci Prvý Človek bol naturalistickou science fiction drámou, ktorá bola ocenená zlatou soškou za vizuálne efekty, je jasné, kde sa nachádza srdce a záujem talentovaného autora. Zďaleka najradšej sa zaoberá hudobnými projektami, keďže bravúrne nasnímané, geniálne znejúce a perfektne vyzerajúce muzikálové pasáže sprevádzajú všetky tri spomínané prvotiny.

Treba dodať, že na žánrové projekty má naozaj veľký talent. Len máloktorý iný režisér by dokázal s takou gráciou, zvučnosťou a energickosťou nakrútiť davové hudobné čísla, prípadne obyčajné trénovanie na bicích.

Nie nadarmo sa La La Land svojho času dočkal šiestich Oscarov (takmer siedmych, pričom mnohí si dodnes pamätajú na kontroverziu so zle prečítaným víťazom). Starší Whiplash si pre zmenu odniesol troch. Aktuálne je otázne, či mu jeho nový seriálový projekt The Eddy prinesie rovnako pozitívne ohlasy.

The Eddy
Zdroj: indiewire.com

Takže na čom presne aktuálne Damien Chazelle pracuje? 

Prichádzajúci seriál by sa mal odohrávať v parížskom susedstve, kde sa okrem početného množstva hudobníkov nachádza i jazzový klub, ktorého názov, ako už iste tušíte, znie The Eddy.

Jeho spolumajiteľom je aj naša hlavná postava, bývalý pianista z New Yorku menom Elliot (André Holland). Jeho úlohou bude znovu naštartovať úspech zapadnutého klubu. Avšak popritom sa Elliot stretáva s rôznymi životnými prekážkami a osobnými strasťami.

Druhý z majiteľov – Farid (Tahar Rahim), je podľa všetkého zapletený v pochybných obchodoch. K Elliotovi prichádza jeho dospievajúci dcéra, aby s ním začala žiť. Je pochopiteľné, že sa talentovaný pianista čoskoro ocitne v nepríjemných problémoch, pri ktorých musí riadiť klub a súčasne vyriešiť vzťahy so svojimi blízkymi.

Scenáristicky projekt zaštítil Jack Thorne, ktorého možno najlepšie poznať z nedávneho seriálu His Dark Materials. Momentálne je otázne ako dobre zastúpi v tejto úlohe samotného Damiena, keďže ten svoje príbehy stavia na konkrétnych aspektoch.

Presnejšie na výraznom konflikte, charakterový kontrastoch, prípadne kontraste romantizovaného sveta a reality. Pritom bez jeho kreatívnej precíznosti by ani Whiplash a ani La La Land nedokázali takým spôsobom rezonovať a blížiť sa k tomu najlepšiemu, čo daná tematika ponúka.

Netflix k projektu povoláva i ďalších mladých režisérov, konkrétne Alana Poula, Houdu Benyaminu a Lailu Marrakchi. Tí k seriálu The Eddy neprichádzajú iba kvôli výpomoci, prípadne dodatočným prácam, a to i napriek tomu, že nemajú so žánrovou tvorbou žiadne skúsenosti. Každé zo štyroch mien sa totiž postará o dve epizódy.

The Eddy
Zdroj: pastemagazine.com

Už z prvotnej ukážky, ktorú nájdete vyššie, je však zrejmé, že ide o ďalšiu z autorských tvorieb úspešného filmára, ktorý má na svojom konte jedného Oscara za réžiu, jednu ďalšiu nomináciu v identickej kategórii a jednu za najlepší pôvodný scenár. Bude preto zaujímavé sledovať, ako sa s podobnou tematikou vysporiadajú i ďalší kreatívni autori.

Kedy môžeme novinku očakávať? 

Približne minútová ukážka v samotnom závere jasne prezrádza, kedy sa seriálu, respektíve mini-série dočkáme. Očakávaný seriál The Eddy by mal vyjsť 8. mája 2020. Vzhľadom na to, že ide o produkciu digitálnej služby Netflix, je zrejmé, že môžeme ihneď očakávať kompletnú nádielku ôsmych epizód, ktoré vyrozprávajú príbeh jazzového klubu a okolitých postáv.

Ste zvedavý na seriálovú prvotinu Damiena Chazellea? Dáte jej v máji tohto roku šancu? Podeľte sa s nami o svoje názory prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: empireonline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Kevin Hart bol obsadený do filmu Borderlands. Stvárnením známej postavy vraj uvidíme jeho celkom novú stránku

Kevin Hart vo filme Borderlands Špekulácie na internete sa objavili už pred nejakým časom, teraz je to však oficiálne. Kevin Hart bol obsadený do filmu...

Seriál The Witcher: Blood Origin od Netflixu spoznal meno hlavnej herečky v úlohe elfskej bojovníčky Eile

Netflix oznámil malinký kúsok z hereckého obsadenia ich nadchádzajúceho pokračovania k úspešnej sérii Zaklínač. Pripravovaná novinka s názvom The Witcher: Blood Origin nám vyrozpráva príbeh...

Disney pripravuje pokračovanie k obľúbeným filmom Príšerky s.r.o. Akú bude mať podobu a kto sa oň postará?

Príšerky s.r.o. dostanú pokračovanie Konečne sme sa dočkali ďalších nových informácií o pripravovanom pokračovaní našich obľúbených detských filmov. Príšerky s.r.o. (známe aj ako Monsters, Inc....

Konzolový cross-gen hit pre všetkých? | Sackboy: A Big Adventure RECENZIA

Sackboy: A Big Adventure RECENZIA Recenzovaná verzia: PlayStation 4 Pred pár mesiacmi prebehol veľký launch novej generácie konzol, pričom s tým sa spravidla spájajú i exkluzívne...

Dobrodružná ženská hrdinka na výprave s drakom? Pozrite si nový trailer na animák Raya and the Last Dragon od Disney

Trailer na Raya and the Last Dragon Disney prinieslo nový plagát a trailer na ich chystaný animák Raya and the Last Dragon. Takto dostávame konečne...