Septembrové tipy na seriály a filmy na HBO GO, ktoré vám spríjemnia začiatok školského roka

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Septembrové tipy na seriály a filmy na HBO GO

Späť do školy! September sa nesie v znamení utrápených študentov, ktorým končia prázdniny, ako aj smutných nadšencov leta, ktorí pociťujú postupné ochladzovanie. Nech je však akokoľvek zle nedobre, ešte vždy sa môžete zapozerať do príbehu na vašej obrazovke. V septembri poskytnú útočisko na streamovacej službe HBO GO aj tieto filmy a seriály.

Králiček Jojo

Režisér Taika Waititi (Thor: Ragnarok) natočil príbeh z druhej svetovej vojny so svojským štýlom humoru – a hneď dostal Oscara za najlepší adaptovaný scenár!

Zlom v živote osamelého nemeckého chlapca Joja (Roman Griffin Davis) nastane v okamihu, keď zistí, že jeho mamička (Scarlett Johansson) ukrýva v podkroví židovskú dievčinu (Thomasin McKenzie). Od tej chvíle musí malý Jojo, ktorému v rôznych životných situáciách pomáha jeho imaginárny priateľ, tak trochu nablblý Adolf (Taika Waititi), čeliť svojmu vlastnému zaslepenému nacizmu.

Vpred

Film Vpred sa odohráva vo svete kde niekedy existovali čary a mágia a v ktorom žijú dvaja elfskí pubertálni bratia Ian a Barley Lighfootovci. Jedného dňa im ich mama podaruje vzácny dar, ktorý im zanechal ich už zosnulý otec, ktorý zomrel skôr než Ian sa narodil a Barley bol ešte veľmi malý, aby si ho pamätal. S týmto nečakaným darom je späté aj čarovné zaklínadlo, ktoré by malo zaručiť, že ich zosnulý otec sa vráti na celých 24 hodín späť medzi nich aby sa mohli s ním stretnúť a spoznať ho osobne.

Ian povzbudzovaný bratom Barleym opatrne vyriekne zaklínadlo, ale žiaľ nie celkom sa im to podarí a z otca sa dostavia len jeho nohy. Bratia však veľmi túžia spoznať svojho otca a tak im neostáva nič iné, len sa vydať na dobrodružnú cestu s cieľom nájsť a pričarovať aj druhú polku otca predtým než uplynie čas.

Bad Boys navždy

Mike Lowrey (nestarnúci Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) sú späť a pred nimi posledná spoločná jazda. Mike po sérii atentátov presvedčí zdráhavého vtipkára Marcusa, aby odložil odchod do penzie a naposledy sa s ním vydal do akcie.

Dvojica spojí sily s mladšími kolegami z elitnej jednotky AMMO, aby im pomohli dopadnúť neľútostného šéfa drogového kartelu Aretas z Miami… Séria začatá snímkou Bad Boys režiséra Michaela Baya v roku 1995 sa so cťou uzatvára.

Judy

V zime roku 1968 prichádza Judy Garland (Renée Zellwegerová za túto úlohu získala svojho druhého Oscara!) do Londýna, aby vystúpila na päťtýždňovom turné beznádejne vypredaných koncertov. Dochádzajú jej peniaze a jej manželstvo, už štvrté, sa rúca.

Od začiatku jej svetového úspechu v muzikáli Čarodejník z krajiny Oz uplynulo tridsať rokov. Zmyslom pre humor a vrelosťou okúzľuje hudobníkov, fanúšikov aj priateľov a jej sny o romantickej láske sa zhmotňujú, keď stretáva Mickeyho Deansa, svojho budúceho piateho manžela…

Pod maskou šťastnej hviezdy sa skrýva krehká žena; v žiari reflektorov strávila tvrdou prácou uplynulých štyridsať rokov a je vyčerpaná. Vracajú sa jej spomienky na stratené detstvo a zo všetkého najviac túži byť doma so svojimi potomkami. Nájde v sebe silu pokračovať?

Daždivý deň v New Yorku

Woody Allen sa týmto filmom vracia do súčasnosti a do svojho milovaného New Yorku. Gatsby Wells je študent fiktívnej univerzity Yardley a syn bohatých Newyorčanov. Hoci ho sprevádzajú pocity vykorenenosti a odcudzenia od väčšiny ľudí na Yardley, ktorými opovrhuje, vytrvalo navštevuje prednášky kvôli svojej priateľke Ashleigh, bohaté študentke z Tusconu.

Ashleigh má urobiť pre školské noviny rozhovor s legendárnym filmovým režisérom Rolandom Pollardom a vydáva sa za ním na Manhattan. Gatsby miluje staré zákutia New Yorku a rád by Ashleigh vzal na obľúbené miesta rodného mesta. Nádej na romantický víkend sa rozplynie, keď Pollard jeho dievča pozve na svoj najnovší film…

Kráľovné zločinu

V snímke inšpirovanej rovnomenným komiksom z edície Vertigo vydavateľstva DC stvárňujú Melissa McCarthy (Dámska jazda), Tiffany Haddish (Girls Trip) a Elisabeth Moss (Príbeh služobníčky) trojicu gazdiniek z newyorskej štvrti Hell’s Kitchen, ktorých manželov-gangstrov pošle FBI v roku 1978 do väzenia . Dámam nezostane nič než hromada nevybavených účtov, takže sa rozhodnú vziať záležitosti írskej mafie do vlastných rúk.

Napriek očakávaniam sa popasujú so všetkým, od ovládnutia čierneho trhu po odstránenie konkurencie. Scenáristkou a režisérkou je Andrea Berloff, nominovaná na Oscara za pôvodný scenár k filmu Straight Outta Compton. Protagonistkami sú výhradne ženy, ale zabudnite na nohaté krásavice typu Charlieho anjelov alebo šarmantné Debbie a jej parťáčky – toto sú poriadne baby od sporáka!

Lovecraftova krajina

Lovecraftova krajina, nový dramatický seriál z produkcie HBO, je inšpirovaný rovnomenným románom spisovateľa Matta Ruffa z roku 2016. Sleduje mladého Atticus Freemana (Jonathan Majors), ktorý sa v päťdesiatych rokoch minulého storočia vydáva spolu s kamarátkou Letitiou (Jurnee Smollett-Bellová) a strýkom Georgom (Courtney B. Vance) pátrať po zmiznutom otcovi (Michael Kenneth Williams) naprieč Spojenými štátmi, kde platia zákony Jima Crowa

Tak začína boj o prežitie, v rámci ktorého sú nútení čeliť všedným hrôzam bielej Ameriky, ale aj škodoradostným duchom, ako vystrihnutým zo stránok tajuplných príbehov H.P. Lovecrafta.

Love Life

Romantický seriál zachytáva cestu krehkej krásky – od prvej lásky až k tej poslednej a sleduje, ako nás ľudia, s ktorými sa stretávame, ovplyvňujú a formujú, kým s jedným z nich nezostaneme už navždy. Dvadsiatničky Darby Carter (Anna Kendrick; kedysi bola nominovaná na veľa filmových cien za vedľajšiu úlohu v komédii Lietam v tom z prostredia aeroliniek) študuje, pracuje a miluje v New Yorku. Kariéra ani romantika sa nezaobídu bez zaváhania.

Štartujeme v roku 2012, kedy študentka prestížnej NYU Darby býva s troma parťákmi: svojou impulzívnou kamarátkou Sarou, jej pohodovým priateľom Jimom a snáď až príliš úprimnou Mallory. A roky utekajú a Darby sa neprestáva zamilovávať…

Tretí deň

Mysteriózna miniséria Dennisa Kellyho a Felixa Barretta je rozdelená do dvoch častí, nazvaných Leto a Zima.

V Lete, pozostávajúcom z prvých troch častí, stvárňuje Jude Law (napríklad Nový pápež z produkcie HBO) muža menom Sam, priťahovaného k tajomnému ostrovu pri britskom pobreží, kde narazí na skupinu ostrovanov odhodlaných za každú cenu zachovať svoje tradície.

V Zime, odohrávajúcej sa v priebehu ďalších troch častí, hrá Naomie Harris (Moonlight) neústupnú Helen, ktorá prichádza na ostrov hľadať odpovede a rozpúta bitku, ktorá má rozhodnúť o osude…

Sme, akí sme

Držiteľ nominácie na Oscara Luca Guadagnino (Daj mi svoje meno, Suspiria,…) prvýkrát vstupuje na pole televíznej tvorby, kam vnáša svoj jedinečný kinematografický štýl prostredníctvom osemdielneho seriálu Sme, akí sme, uvedenom exkluzívne na HBO.

Príbeh dvoch detí, žijúcich na americkej vojenskej základni v Taliansku, sa zaoberá priateľstvom, prvými láskami, identitou a všetkými chaotickými radosťami a strasťami, ktoré dospievanie ponúka. Príbeh, ktorý by sa mohol stať kdekoľvek na svete, sa v tomto prípade odohráva na malom kúsku Ameriky v Taliansku.

Zdroj: HBO

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -