Seriálový hit s Maštalírom totálne rozdrvil konkurenciu. Slováci sa nedokážu odlepiť od televízora

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Od tohto seriálu sa Slováci nedokážu odtrhnúť

Seriálový hit Pán profesor si opäť podmanil Slovensko a divákov na televízii Markíza. Rodinný seriálový hit v pondelok 30. októbra 2023 rozdrvil konkurenciu a v cieľovej skupine 12 až 54 rokov sa stal najsledovanejším nespravodajským programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

Ôsma premiérová epizóda aktuálnej 5. série s názvom „Mama č. 2“ dosiahla v tejto komerčnej cieľovej skupine doposiaľ tretí najvyšší jesenný rating 7,5 % a rovnako aj tretí najlepší trhový podiel 27,1 %. Medzitýždenne si tak obľúbený seriálový hit polepšil v sledovanosti.

pan profesor
Zdroj: TV Markíza

Konkurenčný film Pacho, hybský zbojník na TV Joj zaostal s podielom na trhu 14,4 % a snímka Buko na Jednotke RTVS zaznamenala ešte nižší trhový podiel 8,6 %.

Hviezdne obsadený seriál s Tomášom Maštalírom, Gabrielou Marcinkovou a Romanom Luknárom v hlavných úlohách aj vo svojej novej sezóne dáva opäť šancu zažiariť aj množstvu mladých hereckých talentov. Tento raz pritiahol k obrazovkám TV Markíza v rámci aktuálnej 5. série rekordných 375-tisíc divákov starších ako 12 rokov. V čase vysielania Pán profesor zasiahol až 538-tisíc divákov.

Divákov stále bavia aj stálice na televíznych obrazovkách

Skvelým výkonom sa môže pochváliť nasledujúca reality šou Farma, ktorá si pripísala nadpriemerný trhový podiel 26,1 %.

Najsledovanejším nespravodajským programom pondelka sa stal podvečerný rodinný seriál Mama na prenájom. Novú epizódu si pozrelo celkovo 381-tisíc divákov, čo je doposiaľ najlepší výkon v rámci aktuálnej 2. série. Aspoň na tri minúty si seriál zaplo vyše pol milióna ľudí. Seriálový hit porazil šou Bez servítky aj večerný film Pacho, hybský zbojník na konkurenčných televíznych staniciach.

Najviac divákov si v pondelok pozrelo večerné spravodajské relácie TV Markíza – Počasie a Televízne noviny. Sumár spravodajských aktualít v Televíznych novinách si na Markíze pozrelo 474-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, počasie pozeralo 470-tisíc divákov.

Markíza kraľovala aj sériou príbehov Rodinné prípady i reláciami Prvé Televízne novinyReflex. Stabilne úspešné Teleráno dosiahlo trhový podiel 33,6 % a nasledujúca reality šou Zámena manželiek 29,4 %.

Prvé miesto v rebríčku sledovanosti menších staníc patrilo v pondelok televízii Dajto, ktorá ho obsadila s kultovým komediálnym seriálom Susedia. Skupina Markíza (Markíza, Doma, Dajto, Markíza KRIMI) v pondelok dosiahla celodenný trhový podiel cez 30 %.

Zdroj: TS Markíza

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -