CES 2020: Sony prekvapuje vlastným elektromobilom s názvom Vision-S

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

CES 2020: Sony elektromobil s názvom Vision-S

Na technologickej konferencii CES 2020 sú každoročne predstavované tie najmodernejšie zariadenia a vychytávky. Nikto však nečakal, že tentokrát na nej bude debutovať Sony elektromobil. Auto nesie názov Vision-S a pochádza priamo z produkcie obľúbeného japonského konglomerátu, ktorý opäť rozširuje svoj zásah na trh. S novinkou prišiel portál The Verge.

Sony sa opäť diverzifikuje. Po tých najrôznejších produktoch, ako napríklad smartfónoch, fotoaparátoch, filmoch a rôznych ďalších veciach prichádzajú na trh s vlastným elektromobilom.

Ak tipujete, že Sony Vision-S je nabitý technológiami, máte stopercentnú pravdu. V aute sa údajne nachádza 33 rôznych senzorov, viacero širokouhlých obrazoviek, priestorové ozvučenie, bezdrôtové pripojenie a množstvo ďalších vychytávok. Zaujímavé je, že nie všetky pochádzajú priamo od Sony. V aute sa nachádzajú technológie aj od „konkurenčných“ spoločností ako BlackBerry či Bosch.

„Tento prototyp stelesňuje náš prínos pre budúcnosť mobility,“
povedal Kenichiro Yoshida, generálny riaditeľ Sony.

sony elektromobil vision-s
Zdroj: delfi.lt

Dizajn, pohon a viac

Auto má moderný exteriér aj interiér. Ako sa už stalo vo svete elektromobilov zvykom, keďže výrobcovia pochopili, že zákazníci preferujú športovo-vyzerajúce autá, Vision-S vyzerá ako mix Porsche a Tesly. Mnohých nepochybne oslovia hlavne predné svetlomety, ktoré môžete vidieť na fotografii vyššie.

Čo sa týka výkonu, ten dodá výrobca Magna. Pohon dodá „nová EV platforma„, ktorú podľa všetkého v budúcnosti nájdeme aj v SUV-čkách.

Sony samotný elektromobil predstavilo na záver svojej konferencie počas CES 2020, kedy sme mohli zbadať aj logo nového PlayStation 5. V prípade konzoly sme sa dozvedeli viac informácií ako v prípade auta, keďže Sony mu venovalo naozaj len chvíľku.

Je stále veľa základných otázok, na ktoré nepoznáme odpoveď. Ešte niečo málo sme sa však dozvedeli v oficiálnej tlačovej správe, ktorá popísala budúce investície Sony. Spoločnosť podľa všetkého vkladá peniaze na vývoj nových CMOS obrazových senzorov, ktoré budú fungovať v obtiažnych podmienkach, laserového skeneru LiDAR, Time-of-Flight a ďalších senzorov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Tieto investície jednoznačne napovedajú, že Sony sa chystá priniesť na trh autonómne vozidlo. Bude ním práve Vision-S, ktorý je práve vo fáze prototypu?

Zdroj: theverge.com, sony.eu

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -