Sony práve predstavilo nový PlayStation 5

Nenechajte si ujsť

Prekvapenie technologického sveta – čo nové prináša?

To, o čom sa v zákulisí hovorilo už dávnejšie, sa teraz stáva skutočnosťou. Sony predstavilo novú verziu svojej konzoly PlayStation 5. Hardvérová novinka po stránke výkonu zostane na tom istom, prináša však viaceré dizajnové zmeny, informuje PlayStation Blog.

Zmeny iba v dizajne

Nová verzia PlayStation 5 bude v porovnaní s predchodcom výrazne menšia, ponúkne však väčšiu kapacitu úložiska. Aktuálna verzia PS5 disponuje 825 GB úložným priestorom, pri novej „slim“ disk narastie na 1 TB. Samozrejme, pôjde o SSD.

Sony

Nová PS5 bude z hľadiska veľkosti približne o 30 % menšia, a o 18 % alebo 24 % ľahšia, v závislosti od verzie. Rozmery konzoly s mechanikou po novom budú 358 × 96 × 216 mm, hmotnosť bude 3,2 kg. Pri digitálnej verzii bez mechaniky to bude 358 × 80 × 216 mm s váhou 2,6 kg.

Sony

Sid Shuman, šéf komunikácie Sony, hovorí, že novinka hráčom prinesie viaceré nové možnosti. Atraktívne tiež pôsobí možnosť zakúpiť pripojiteľnú Blu-ray mechaniku.

Naše inžinierske a dizajnérske tímy spolupracovali na novom prevedení, ktoré poskytuje väčší výber a flexibilitu. Rovnaké technologické funkcie, vďaka ktorým je PS5 najlepšia konzola na hranie, sú zabalené v menšom prevedení spolu s pripojiteľným Ultra HD Blu-ray diskovou mechanikou a 1TB SSD pre viac interného úložiska.“

Aké sú ceny?

K dispozícii hráčom bude disková aj digitálna verzia konzoly. Cena pre európsky trh bola stanovená na 549,99 € pre verziu s mechanikou a 449,99 € pre digitálnu verziu. K nej je možné dokúpiť aj pripojiteľnú externú Blu-ray mechaniku, jej cena bude 119,99 €.

S bohatými možnosťami úprav

Z hľadiska dizajnu konzola prejde vizuálnymi zmenami. Konzola bude disponovať štvoricou krycích panelov, horná časť bude mať lesklý vzhľad, zatiaľ čo spodná časť zostane matná. K dispozícii budú aj panely v ďalších farebných prevedeniach, na trhu budú dostupné začiatkom budúceho roka. Konkrétne Sony spomína červenú, modrú alebo striebornú verziu panelov, ich cena bude 54,99 €.

Sony

Hráči sa pri novej konzole musia pripraviť aj na ďalšie zmeny. K dizajnovo najvýraznejším patrí dvojica USB-C portov, ktoré budú umiestnené na prednej strane konzoly. Súčasťou balenia prichádzajúceho modelu bude nový horizontálny stojan, kto bude chcieť konzolu postaviť aj vertikálne, bude si môcť zakúpiť samostatný stojan za 29,99 €.

Sony

 

Konzola na trh v Spojených štátoch príde v novembri tohto roka, zatiaľ nie je jasné, či sa pred Vianocami dostane aj do európskych krajín. Isté je, že stará PS5 sa po dopredaní zásob už prestane vyrábať a nahradí ju nová menšia verzia.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -