Definitívne K.O. hercom z DC filmov. Nový režisér prináša krok, ktorý všetko zmení

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Končí jedna éra

Už pár mesiacov vieme o reštarte filmového vesmíru DC, ktorý dostali na starosť James Gunn a Peter Safran. Tí vytvoria nový svet, v ktorom sa ale opäť ukážu známe komiksové postavy. Otázkou dlho zostávalo, či sa do svojich rolí vrátia aj momentálni herci, ktorí tvorili členov organizácie známej ako Liga Spravodlivosti.

Ako prvý vypadol Henry Cavill, ktorý v niekoľkých filmoch stvárnil Supermana. Jeho náhradu už zároveň aj poznáme. Novým Clarkom Kentom totiž bude herec David Corenswet (Pearl, Hollywood). Po jeho boku sa objaví herečka Rachel Brosnahan (Úžasná pani Maiselová). Obaja svoj debut zažijú zároveň v prvom filme nového DC, ktorý jeho režisér James Gunn pomenoval Superman: Legacy. Jeho premiéra je zatiaľ stanovená na 11. júla 2025.

Liga spravodlivosti v starej podobe končí

O osude ďalších obľúbených postáv DCEU teraz hovorí portál Variety. Ten tvrdí, že zo zvyšných členov Ligy spravodlivých sa v novom vesmíre s rovnakým hercom neukáže nikto. Ben Affleck (Batman), Gal Gadot (Wonder Woman), Ezra Miller (Flash), Ray Fisher (Cyborg) a Jason Momoa (Aquaman) tak zostanú bez práce a prídu o ikonické roly. Stále pre nich ale existuje šanca, že ich Gunn obsadí do nových úloh.

Zaujímavým faktom zostáva to, že sa zo starého DC do toho nového presunú niektoré postavy z Gunnových projektov. Konkrétne ide o Amandu Waller (Viola Davis), ktorá mala prominentnú rolu napríklad v Gunnovom film Suicide Squad či v jeho seriáli Peacemaker. Seriál v hlavnej úlohe s Johnom Cenom dostane v novom DC druhú sériu a svoj vlastný titul dostane aj Amanda Waller.

Justice League
Zdroj: imdb.com

Staré DC „zomrie“ ešte tento rok s Aquamanom

Hercom, ktorí stvárnili členov Ligy spravodlivých, tak dáme natrvalo zbohom (aspoň v týchto úlohách). Posledný klinec do rakvy starého DC zatlčie tento rok film Aquaman a stratené kráľovstvo, pokračovanie úspešného filmu z roku 2018. Štúdio Warner Bros. určite dúfa, že po 3 slabých tohtoročných filmoch (Shazam 2, Flash a Blue Beetle) bude aspoň tento úspechom. Vyjde 20. decembra.

Pre kontinuitu už ale nie je dôležitý, keďže po jeho odvysielaní sa budú môcť fanúšikovia ponoriť do novej verzie obľúbeného komiksového sveta. Okrem filmov a seriálov hlavného DC vesmíru však budú existovať aj projekty, ktoré do neho patriť nebudú. Pôjde napríklad o film Joker (2019), ktorý existuje vo svojom vlastnom vesmíre. Ten dostane aj 4. októbra 2024 pokračovanie s názvom Joker: Folie à Deux.

Penguin vo filme The Batman
Zdroj: imdb.com

Stále je tu aj osobitný DC vesmír Batmana (Robert Pattinson), ktorého sólový film vyšiel minulý rok. Tento vesmír sa rozšíri až o niekoľko projektov. Vo výrobe je priame filmové pokračovanie filmu, ako aj rôzne spin-off seriály. Najviac informácii vieme o projekte The Penguin, ktorého vyjde na ďalší rok na streamovacej platforme Max. Vo výrobe sú ďalej projekty zamerané na gothamskú políciu či zariadenie Arkham Asylum.

Čo hovoríte na to, že všetkých pôvodných hercov Ligy spravodlivosti v ikonických úlohách už neuvidíme? Ktorí herci ich podľa vás vystriedajú?

Zdroje: variety.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -