Čo majú spoločné Spider-Man a youtuberi ako Expl0ited, Frlajs alebo Moma?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Dámy a Páni, ako všetci dobre vieme, na strieborné plátna sa už 6. júla vráti legenda Marvelu. Spider-Man: Návrat Domov s Tomom Hollandom v hlavnej úlohe sa blíži. Konečne by malo ísť o definitívnu verziu Spider-Mana, a tak dúfame, že sa ešte dlhý čas nedočkáme ďalších rebootov. Samozrejme, veľkí fanúšikovia ako Spider-Mana, tak aj celkovo filmov si túto novinku pozrú v originálnom znení s hlasom Toma Hollanda, Roberta Downeyho Jr. a Michela Keatona. Avšak pre tých, ktorím sa nechcú čítať titulky, alebo pre mladšie osadenstvo kina je dostupná aj verzia so slovenským dabingom. Ktoré slovenské hviezdy teda zapožičali hlas hollywoodskym hercom? 

spider-man homecoming klip
Zdroj: hdwallpapersin

Spider-Man dabing

Samotným Petrom Parkerom a.k.a. Spider-Manom sa stane slovenský herec a youtuber Lukáš Frlajs. Poznať ho môžte napríklad z youtubového dua Zrebný & Frlajs. Okrem toho je však Frlo aj úspešným mladým hercom a dabérom. Svoj hlas zapožičal napríklad Nevillovi Longbottomovi z Harryho Pottera alebo dôstojníkovi Chekovi z nového Star Treku. Proti tomuto nemám naozaj žiadne výhrady, Frlajsov hlas Spider-Manovi sekne! Vieme taktiež to, že do tejto postavy vložil celé svoje srdce. Jeho vyjadrenie znie nasledovne: 

„Spider-Mana milujem od malička, takže je to pre mňa splnený detský sen.”

Náš slovenský Peter Parker
Náš slovenský Peter Parker, Zdroj: chlapineplacu.markiza.sk

Kto nadabuje ostatné postavy?

Frodo mal Gandalfa, Harry zas Dumbledora. Každý mladý hrdina predsa potrebuje vlastného mentora. Samozrejme, aj Peter Parker má jedného. Ten, u ktorého si musí vydobiť miesto v Avengers a ten, ktorý mu dá oblek. Nerozprávame o nikom inom, ako Tony Stark (Robert Downey Jr.)! Samotnému Iron Manovi zapožičia hlas Dano Dangl, ktorý už má s dabovaním Roberta Downeyho Jr. skúsenosti. Herec známy napríklad z Partičky si už nadaboval blockbustery ako Hancock, Som Legenda alebo Happy Feet.

A čo ostatné postavy? Hlavného záporáka Vultura (Michael Keaton) nadabuje Pavol Topoľský. V role tety May budeme počuť herečku a speváčku Helenu Kajčiovú. Parkerovho spolužiaka a kamaráta Neda nadabuje Tomáš Halon a jeho stredoškolskú lásku Lizz zas Gabriela Marcinková. Spideyho oblek, ktorý dostane od Starka nadabuje Táňa Pauhofová. Okrem nich budeme vo filme počuť aj Mariána Labudu ml., Vladimíra Kobielskeho a Kristínu Svarinskú.

Expl0ited a Moma

Frlajs však nebude jediným youtuberom, ktorého budeme vo filme počuť. Role moderátorov študentského rádia si skúsil youtuberský pár Expl0ited a Moma. Explo si už skúsil dabing filmu Warcraft, a vo svojom videu zverejnil zábery, ktoré by sa von dostať nemali. Teraz sa však poučil a vo videu nad odstavcom si môžete pozrieť krátke zábery z toho, ako dabovali Spider-Mana. Na dabing hlas síce vôbec nemá, no počuť ho budeme len v malej role. 

Spider-Man: Návrat domov si či už v pôvodnom alebo slovenskom znení budeme môcť pozrieť už 6. júla 2017!

ZDROJitafilm

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -