Prečo filmový oblek Spider-Mana v MCU nevyzerá ako ten z komiksov?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Prečo sa zmenil Spider-Manov oblek?

Spider-Man je jeden z najviac ikonických superhrdinov, ktorého ešte v šesťdesiatych rokoch vymyslela dvojica Stan Lee a Steve Ditko. Žiaľ, od včerajšej tragédie už ani jeden z nich nežije. Ich postava tu však ostáva aj po nich a bude nás a naše deti baviť ešte nespočetne veľa rokov. Peter Parker má úžasný príbeh, ktorý z neho robí jedinečnú postavu. Opýtajte sa však akéhokoľvek „obyčajného“ človeka – aj toho, kto nesleduje MCU a komiksy – a aj keď vám nepovie, kto to je, určite bude vedieť, ako tento hrdina vyzerá. Spider-Manov oblek je jeho neoddeliteľnou súčasťou. Prečo ho potom zmenili?

Čo všetko vieme o natáčaní Spider-Man: Far From Home v Čechách
Zdroj: theultralinx.com

Iron Spider v MCU vs. v komiksoch

Spolu s ďalšími veľkými zmenami v dizajne postáv sa ukázal aj oblek Iron Spider. Ako sme zistili v potitulkovej scéne filmu Spider-Man: Homecoming, ten pre mladého Petera Parkera vytvoril samotný Tony Stark. Prvky dizajnu si požičiava zo všetkých strán. Celkom zaujímavo sa pritom skoro vôbec nepodobá na originálnu verziu z komiksov. Prečo teda v MCU vyzerá úplne inak? Takto sa k tomu vyjadril Ryan Meindering, šéf oddelenia vizuálneho vývoja pre Marvel Studios:

Pri používaní Iron Spidera ako odkaz na komiksy som sa snažil pracovať s témami, o ktorých som vedel, že zaujmú bratov Russovcov. Vedel som, že pri Civil War chceli červeno-čierny oblek, tak som sa snažil nájsť cestu, ako mu priblížiť komiksovú verziu. Iron Spider má v komiksoch zlaté, guľaté oči, ale ja som chcel ponechať tie, ktoré sme využili pri predošlom dizajne. Takže sme vzali červeno-čierny vzhľad, pridali sme zlatú a ponechali podobný tvar masky – obzvlášť očí – a tak sme skončili tam, kde sme skončili.

Spider-Man Avengers: Infinity War Concept Art

K tomu taktiež môžeme predpokladať, že dizajnéri sa chceli vyhnúť príliš veľkým zmenám oproti predchádzajúcemu filmovému obleku. Dá sa povedať, že Iron Spider z MCU má menej výrazný vzhľad oproti tomu pôvodnému. Vo filmovom zmysle ho tak ako diváci ľahšie prijmeme ako novú súčasť Spider-Mana.

spider-man pokračovanie natáčanie tom holland spider-man infinity war
Zdroj: in.ign.com

Ako sa vám páčil Spider-Manov oblek vo filme Avengers: Infinity War? Uspokojil vás, alebo by ste radšej videli výraznejšiu žltú verziu? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -