V seriáli Star Trek: Strange New Worlds bude aj James T. Kirk. Kto si ho zahrá?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

V novom Star Trek seriáli bude mladý Kirk

Hviezda Úpirskych denníkov sa odvážne vydá tam, kde bol predtým William Shatner. Paramount totiž oznámil, že v seriáli Star Trek: Strange New Worlds bude James T. Kirk. Respektíve, bude to v jeho druhej sérii. Pritom sme ešte nedostali tú prvú, je ešte stále v produkcii.

Seriál sa nakrúca v kanadskom Toronte a bude vydaná na streamovacej službe Paramount+ 5. mája. Minulý týždeň nám práve priniesli prvú ukážku, podľa ktorej vyzerá veľmi zaujímavo. Je jedným z viacerých Star Trek seriálov, ktoré majú momentálne možnosť fanúšikovia sledovať. Ďalšími sú napríklad Star Trek: PicardStar Trek: Discovery alebo Star Trek: Prodigy.

star trek kirk
Zdroj: trekmovie.com

Prequel k originálnej sérii

Tento sa však snaží vrátiť ku koreňom. Odohráva sa ešte pred udalosťami pôvodného seriálu. Na palube U.S.S. Enterprise je teda ešte úplne iná posádka. Ako kapitán lode bude Christopher Pike, ktorého si zahrá Anson Mount.cĎalšími členmi posádky budú Spock (Ethan Peck), ešte ako vedecký dôstojník a Number One (Rebecca Romijn).

Nakoľko ide o prequel, zrejme tu budeme sledovať podobný príbeh aký dostal Kirk vo filmovom reboote v roku 2009. Videli sme ho ako vystupuje z akadémie a v letke Starfleet si postupne buduje dôveru aj kariérne stupne. To všetko vedie k jeho známemu pôsobeniu ako kapitána Enterprise.

star trek strange new worlds
Zdroj: thedirect.com

Celkovo iba tri stvárnenia postavy

V spomínanom filme od J.J. Abramsa si postavu zahral Chris Pine. Respektíve, ešte stále ju hrá, nakoľko po dlhšom čakaní nám oznámil, že sa konečne chystá jeho štvrtý diel. V týchto filmoch Spocka hrá Zachary Quinto. Súčasťou posádky okrem iných je aj poručíčka Uhura (vo filmoch Zoe Saldana), v seriáli Strange New Worlds ju stvárni Celia Rose Gooding. Je tam tiež ešte mladou kadetkou bez svojej hodnosti.

Zrejme najikonickejšie stvárnenie pochádza práve z pôvodného seriálu zo 60. rokov. Tam si ho už, ako sme spomínali v úvode, zahral William Shatner. V novom Star Trek seriáli bude teda Kirk stvárnený celkovo iba po tretí raz, čo je značne veľká vec.

star trek shatner pine
Zdroj: geekvibesnation.com

Tvorcovia sú s výberom spokojní

Producent Alex Kurtzman a scenárista Akiva Goldsman však povedali, že učinili výbornú voľbu. Herec je rovnako ako všetci zúčastnení masívnym fanúšikom Star Treku. Je ním Paul Wesley, ktorý je najviac známy zo seriálu Upírske denníky. Tak už len počkať na oznámenie druhej série…

Pozdáva sa vám Paul Wesley ako James T. Kirk alebo by ste mali pre budúceho kapitána Enterprise lepšiu voľbu? Tešíte sa ako fanúšikovia na seriál Strange New Worlds? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -