Filmy

Thanos sa v Avengers: Infinity War takmer postavil mocnej Marvel postave!

Thanos v Avengers: Infinity War vs. Living Tribunal

Marvel opäť potvrdil, že kým prídu s finálnou verziou filmu, mnoho, naozaj mnohokrát ho stihnú zmeniť. Najnovšie nám na Comic Cone 2019 v San Diegu scenáristi Christopher Markus a Stephen McFeely odhalili, že Thanos v Avengers: Infinity War mohol stretnúť komiksovú postavu The Living Tribunal. O koho vlastne ide, akú rolu mala vo filme hrať a prečo ju nakoniec odstránili?

Infinity War

Zdroj: hdqwalls.com

Kto je to The Living Tribunal?

Living Tribunal (Žijúci tribunál; súd), taktiež známy pod menami Living Trinity či We Who Are, je nesmierne mocná humanoidná kozmická entita, ktorá existuje rovnako dlho ako vesmír. Jeho funkciou je strážiť Multiverse pred nerovnováhou, ktorú by mohli vytvoriť rôzne mystické vplyvy. V podstate kontroluje váhy. Sleduje, akou silou oplývajú jednotlivé vesmíry a indivíduá, a dáva pozor, aby sa nevymkla spod kontroly.

Táto mocná bytosť môže rozhodovať aj o tom, či si niektorí jednotlivci zaslúžia svoju moc. V komiksoch napríklad nedovolil Adamovi Warlockovi ovládať Infinity Gauntlet. Nerozhoduje však o všetkých aktoch v Multiverse. Niekedy, ak činy nie sú hrozbou pre iné vesmíry ako ten, v ktorom vznikla, nemusí Living Tribunal zasiahnuť vôbec.

Thanos v Avengers

Zdroj: mcucosmic.com

Ako sa mal ukázať Thanosovi v Avengers: Infinity War?

Scenáristi Markus a McFeely vysvetlili, že postava Living Tribunal sa mala objaviť vo filme Avengers: Infinity War. Konkrétne by sme ho videli počas boja medzi Thanosom a superhrdinmi na domovskej planéte Šialeného Titána. Na otázku, prečo ju do finálnej verzie príbehu nezahrnuli, odpovedali nasledovne:

“Pôvodne nás k nej inšpiroval Kevin Feige…,” prezradili scenáristi. “Chcel zaistiť, aby sme nezabudli na psychedelický štýl Jima Starlina (tvorca charakterov ako Thanos, Gamora či Drax). Preto sme do filmu šupli postavu Living Tribunal.”

christopher markus stephen mcfeely

Zdroj: api.juksy.com

Living Tribunal sa mal objaviť v hlave Thanosašlo by o vnútornú víziu, ktorú mu vnútil Doctor Strange. Videli by sme krátku vizuálnu sekvenciu Thanosových myšlienok, kde by Šialený Titán musel čeliť všetkým negatívnym činom, ktoré vykonal voči vesmíru a životu v ňom. Na konci sekvencie by sa zjavil pred Living Tribunalom, ktorý by ho odsúdil ako vinného.

Nešlo by teda o skutočnú postavu, ale o víziu, ktorú mu vnútil Doctor Strange. Aj napriek tomu by však šlo o skvelý moment, ktorý by potešil hlavne fanúšikov komiksov. Prečo ho teda odstránili?

Thanos v Avengers

Zdroj: rollingstone.com

Markus prezradil, že v čase, kedy vyšiel film Infinity War, bol Endgame už na 99% hotový. Bolo teda nevyhnutné, že pri súčasnej tvorbe dvoch takýchto veľkých projektov, sa do finálnej verzie nedostal každý nápad. Navyše si scenáristi vzali k srdcu radu Kevina Feigeho, na ktorej vybudoval MCU. Povedal im, nech to jednoducho spravia tak, aby to fungovalo. Nech to znamená akékoľvek kompromisy, obety či odstránené momenty.

Ste sklamaní, že Thanos v Avengers: Infinity War nakoniec nestretol postavu Living Tribunal, aj keď formou vnútenej vízie od Doctora Strangea? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: marvel.fandom.com, wegotthiscovered.com, cbr.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  5 dôvodov, prečo musíte vidieť novú drámu Dokonalá lož

  Filmy

  Mark Wahlberg je späť vo filme Uncharted. Zahrá si Nathana Drakea?

  Filmy

  S kým sa mal Thor pobiť v Avengers: Endgame a prečo Marvel tento súboj odstránil?

  Filmy

  Film The Walking Dead: Stretnú sa vo filme postavy Ricka a Daryla?

  Pridaj komentár