Ďalšia Kingovka je na ceste. James Wan a štúdio Universal sa púšťajú do sci-fi hororu The Tommyknockers!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

The Tommyknockers film

James Wan sa stal oficiálne producentom knižnej adaptácie od Stephena Kinga s názvom The Tommyknockers. O projekt sa zaujímali hneď tri popredné filmové spoločnosti (Netflix, Sony a Universal). Celé to však rozhodol James Wan a nadchádzajúci film sa presúva pod štúdio Universal. Ešte dávnejšie v minulosti Stephen King povedal, že kniha Tommyknockers je strašná, takže bude veľmi zaujímavé sledovať ako sa to všetko skončí. Kto bude režisérom a kto scenáristom? Na tieto otázky by sme zatiaľ odpoveď hľadali len márne.

Pôvodný seriál The Tommyknockers z roku 1993; zdroj: alienwiki

Spoločne s Wanom sa bude na projekte podieľať aj Larry Sanitsky, ktorý pracoval na TV sérii The Tommyknockers pre ABC v roku 1993. Tento seriál v tom čase získal od kritikov zmiešané recenzie. Niektorí tvrdili, že kniha dostala veľa úprav a seriál zabodoval. Iní zas, že scenár bol jednoducho hrozný. Tento film prichádza len krátky moment po tom, čo Stephen King zažil naozaj krásny rok, kedy sa do kín dostalo niekoľko jeho knižných adaptácii. Tou najúspešnejšou je jednoznačne film režiséra Andresa Muschiettiho TO, ktorý sa zaradil medzi najlepšie zárobkový horor všetkých čias.

The Tommyknockers je tajomný príbeh od Stephena Kinga

Tento sci-fi román z roku 1987 a celý dej sa odohráva v meste Maine Haven. Obyvatelia mesta postupne spadajú pod vplyv tajomného objektu, ktorý bol pochovaný v lese. King taktiež odhalil, že sa v príbehu nachádzajú skryté prvky z krátkeho diela od H.P. Lovecrafta, ktorý sa stal inšpiráciou pre Kingov román. Taktiež je jasné, že v období vzniku tejto knihy sa spisovateľ liečil zo závislosti. V knihe sa totižto nachádza veľa nepríjemných spomienok, ktoré pravdepodobne časom uvidíme na striebornom plátne.

Zdroj: denofgeek.com

James Wan je v súčastnosti zahrnutý v postprodukčnom procese filmu Aquaman, ktorý sam režíroval. Film bude vydaný v decembri a Wan konečne ukázal novinky z nadchádzajúceho filmu z prostredia DC. No ako sa tvorca chopí Kingovky? Prinesie on a celá posádka kvalitný filmový zážitok, na ktorý bude hrdý aj Stephen King? To zistíme až postupom času a určite sa pripravte na tok nových informácií, ktoré by sa mali dostaviť už čoskoro. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -