Thor: Ragnarok je už najzárobkovejšou časťou celej série! Nenechal sa zastrašiť ani očakávanou konkurenciou | boxOFFICE#45

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Čas po tom, ako sa do kín dostanú nové filmy, začne zdanlivo ubiehať omnoho rýchlejšie. Ani sme si to teda nestihli uvedomiť, a ďalší týždeň je za nami. November neponúka len radikálnu zmenu počasia. Tento týždeň totiž pokračuje aj obnovovanie filmových tržieb, ktoré boli v poslednom čase na minime. Počas víkendu sa nám predviedli zaujímavé novinky, a samozrejme máme stále možnosť zájsť na najnovšiu Marvelovku. Ako však dopadol očakávaný film Vražda v Orient Exprese, ktorý sa proti Thorovi postavil? A aké peniaze si v tom chaose stihlo zarobiť komediálne pokračovanie? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Zdroj: filmweb,no

Thor: Ragnarok tržby

V kinách sa momentálne, čo už samozrejme všetci vieme, premieta najnovšia Marvelovka. Na nikoho prekvapenie sa už mnohokrát chválený Thor: Ragnarok aj počas druhého týždňa umiestnil na prvej priečke tabuľky, pričom cez víkend si zarobil 56,6 miliónov. Táto suma je však o vyše polovicu menšia, ako bol debut najnovšieho prírastku univerza MCU. Aj keď by sa vyše 50% pokles pri mnohých filmoch považoval za zlé znamenie, pri počinoch, ktoré sa do kín dostávajú s tak vysokými očakávaniami, to je vcelku normálne. Väčšina ľudí totižto na snímku do kina zájde hneď v prvých dňoch. Pri „obyčajnom“ filme sú však diváci ochotní počkať aj niekoľko týždňov, kým si ho pozrú.

Tretia časť filmovej série Thor za úspech vďačí hlavne veľmi pozitívnym reakciám a recenziám. Tie opisovali zábavný zážitok, pri ktorom sa zasmejete a odpočiniete si. Môžeme však očakávať, že ďalšie tržby Ragnaroku budú smerovať strmo dolu. Do kín sa totižto už o chvíľu dostane očakávaný Justice League. Marvel však aj napriek tomu nemá dôvod byť nespokojný – na domácej pôde si zarobil už 211,5 miliónov, čím prekonal oba predošlé diely. Celosvetové tržby pritom činia už ohromných 650 miliónov dolárov, čo pri rozpočte 180 miliónov znamená veľký zisk.

Čo však málokto čakal je veľký úspech, s ktorým sa stretlo komediálne pokračovanie Ocko je doma 2. Film si za prvé tri dni zarobil veľkú sumu 30 miliónov, ktorá sa dá porovnať s debutom prvej časti (čo sa pri pokračovaniach často nestáva). Aj napriek tomu, že sa snímka stretla s negatívnymi recenziami, dokázala vyťažiť z mien hercov ako Will Ferrell či Mark Wahlberg. Úspech môžeme taktiež priradiť faktu, že pomaly sa blíži sviatková sezóna, počas ktorej majú podobné počiny najväčšie publikum.

Thor s krátkymi vlasmi
Zdroj: empire

Očakávaný alebo nie, Marvelovku neporazí

Novým filmom, na ktorý sa tešilo mnoho ľudí, je samozrejme Vražda v Orient Exprese Kennetha Branagha. Ten bol však na prekvapenie mnohých z hľadiska tržieb porazený nezaujímavou komédiou. S debutom o výške 28,2 miliónov dolárov si však hviezd-plný počin vybralo mnoho divákov, ktorí hľadali niečo rozdielne. Staromódny, ale stále veľmi lákajúci šarm legendárneho Orient Expresu zaistil, že divákov si film nájde – a získa popri tom peknú sumu peňazí. Produkčný rozpočet síce činil až 55 miliónov, no vďaka celosvetovému trhu, z ktorého si film zarobil už 85,4 miliónov dolárov, môže štúdio očakávať zisk.

Zvyšok tabuľky dopĺňajú prevažne neúspešné, či nevychvaľované pokračovania predchádzajúcich filmových úspechov. Reč je o kriticky neúspešných filmoch Matky rebelky 2, Jigsaw či Boo2! A Madea Halloween. Tie si síce zarobili stále chválitebné sumy, ktoré povedú k pekným ziskom, no jednohlasne sa počiny dajú označiť za niečo, z čoho nie sú sklamaní len diváci, ale aj štúdiá, ktoré očakávali viac.

Zdroj: mediastinger.com

Z finančného hľadiska aj naďalej trpia polárne odlišné snímky Geostorm a Blade Runner 2049, ktorým sa nepodarilo presiahnuť svoje ohromné rozpočty. Za úspešný sa zasa naopak dá označiť nízkorozpočtový horor Všetko najhoršie, ktorý si za 5 týždňov stihol zarobiť už 88,1 miliónov dolárov. Za zmienku taktiež stojí dráma Lady Bird, ktorá je vážnym záujemcom o Oscara. Po rozšírení do viacerých kín film aj naďalej dokazuje ťažiť z pozitívnych ohlasov.

  1. $56,600,000   Thor: Ragnarok
  2. $30,000,000   Daddy’s Home 2
  3. $28,200,000   Murder on the Orient Express (2017)
  4. $11,510,000   A Bad Moms Christmas
  5. $3,420,000     Jigsaw
  6. $2,070,000     Tyler Perry’s Boo 2! A Madea Halloween
  7. $1,545,000     Geostorm
  8. $1,410,000     Blade Runner 2049
  9. $1,312,000     Happy Death Day
  10. $1,249,358     Lady Bird

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -