12 zaujímavých faktov o komiksovej postave Batman, ktoré možno neviete!

Nenechajte si ujsť

Prvé dojmy zo seriálu WandaVision – Ako na nás zatiaľ pôsobí unikátny sitkom z dielne štúdia Marvel?

Marvel je späť... Štúdio Marvel (pod taktovkou korporácie Disney) pomaly, no isto štartuje novú filmovú fázu, ktorú bude najbližších niekoľko rokov rozširovať. Plánov a podrobných...

WandaVision vysvetlenie: Komu patrí hlas z rádia, kto je mysteriózny včelár a omnoho viac

WandaVision vysvetlenie a teórieVideli sme prvé dve epizódy seriálu WandaVision a síce sa toho nestalo veľa, no vysvetlenie určitých skutočností vám môže pomôcť v...

Chris Evans ešte nepovedal svoje posledné zbohom ako Captain America. Vráti sa v budúcom MCU projekte?

Captain America chystá návrat do MCU Server Deadline exkluzívne informoval o tom, že herec Chris Evans chystá návrat ako Captain America do budúceho MCU projektu....

Oficiálny trailer k dráme Cherry od Apple TV+ odhaľuje sériu zlých a náročných životných rozhodnutí

Oficiálny trailer k originálnemu filmu Cherry od Apple TV+ je konečne tu. Novinka s hodnotením R od vizionárskych bratov Russovcov (Avengers: Infinity War, Endgame)...
Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 20 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Batman fakty

Superhrdinské filmy sú bezpochyby tým najhorúcejším, čo Hollywoodske štúdia v súčasnosti produkujú. Mnohokrát však zabúdame na jedinečný i skromný pôvod a dlhoročný vývoj, ktorým si teraz už samotná filmová postava prešla. Reč je samozrejme o mieste, kde sa superhrdinské príbehy zrodili – komiksy. A keďže sa už o chvíľu do našich kín dostane očakávaný film Justice League, dnes sme sa rozhodli osláviť jedného z najpopulárnejších hrdinov vôbec. Toto je 12 zaujímavých faktov o komiksovej postave Batman, ktoré možno neviete!

batman fakty
Zdroj: polygon.com

Pôvod mena Bruce Wayne

Meno človeka, ktorý tvorí skutočnú identitu Batmana, bolo odvodené z dvoch známych historických postáv. Tými sú Robert the Bruce, národný hrdina Škótska. Druhým človekom reálneho sveta, od ktorého tvorcovia Batmana prevzali tentokrát priezvisko, sa volal Mad Anthony Wayne. Šlo o šľachetného hrdinu Americkej revolúcie.

batman fakty
Zdroj: ign.com

Batman v online svete

Superhrdina by bol samozrejme hlúpy, ak by na riešenie zločinov nevyužíval aj internet. Batman si ako svoje online meno zvolil “JONDOE297”.

batman fakty
Zdroj: batman.wikia.com

Premiéra Batcave

Takzvaná Batcave, ikonické útočisko Batmana a jeho pomocníkov nebola predstavená v komiksoch. Svoj debut totižto zažila v televíznom seriálu The Batman v roku 1943.

batman fakty
Premiéra Batcave; Zdroj: blogpost.com

Batman porazil Darkseida dvakrát

Darkseid je teoreticky najdesivejším a najnebezpečnejším záporákom DC Universe. Ide o deštruktívne zlého boha, ktorý nemá problém so súbojom s takmer kýmkoľvek. A aj keď je Batman len “obyčajným” smrteľníkom, Darkseida sa mu podarilo poraziť už dvakrát! Prvý krát Batman použil “zbraň na zabíjanie bohov,” a aby sa Darkseid zachránil, svojho protivníka musel poslať do minulosti. Bruce Wayne sa však neskôr vrátil a plány mu prekazil. Druhý krát sa zasa Batman rozhodol nasadiť Hellbat armor – špeciálne brnenie navrhnuté s pomocou Justice League, ktoré mú dáva nevídanú silu za cenu vlastnej životnej energie.

batman fakty
Zdroj: youtube.com

Batman ľudí pôvodne zabíjal

Superhrdina je dnes známou postavou, ktorá zastáva ikonický postoj, vďaka ktorému nezabíja. Batman však pôvodne bol civilný strážca vybavený množstvom zbraní, a svojich nepriateľov bol nielen ochotný zastreliť, ale aj zhodiť do nádoby s kyselinou. V niektorých prípadoch sa protivníkov zbavil naozaj zaujímavým spôsobom, ako napríklad kopom, ktorý láme krky, alebo verejným obesením na lane z jeho lietadla.

batman fakty
Zdroj: nerdmaldito.com

Prvý Batman film natočil sám Andy Warhol

Svetoznámy umelec Andy Warhol natočil prvý celovečerný film o tomto superhrdinovi s názvom Batman Dracula v roku 1964. Natočený bol žiaľ bez povolenia DC Comics. Výsledkom je, že až na pár obrázkov sa z filmu nezachovalo takmer nič.

batman fakty
Zdroj: pinterest.com

Kevin Conroy je stelesnením Batmana

Známeho superhrdinu počas mnoho rokov stvárnilo veľké množstvo hercov. Ako Batman sa však najviac krát objavil dabér Kevin Conroy. So začiatkom v Batman: The Animated Series, svoj hlas superhrdinovi vypožičal už v 8 seriáloch, 13 filmoch a 10 hrách.

batman fakty
Zdroj: twitter.com

Ben Affleck je Batman aj Superman

Ben Affleck, súčasný predstaviteľ filmového Batmana, je jediným hercom, ktorý si už stihol zahrať oboch ikonických superhrdinov DC. Supermana, respektíve herca, ktorý Supermana hral, Affleck stvárnil vo filme Hollywoodland (2006).

batman fakty
Zdroj: moviemezzanine.com

Fanúšikovia zabili Robina

Technicky to bol Joker, ktorý Jasona Todda aka Robina dobil s páčidlom a potom ho nechal umrieť v nasledujúcej explózii. Boli to však fanúšikovia samotní, ktorí rozhodli, že DC Comics ho nechá zomrieť. To bolo výsledkom verejného hlasovania, kde sa o 70 ľudí viac rozhodlo, že pre príbeh bude správne, ak spoločník Batmana zahynie. Ak vás zaujíma viac ohavností, ktoré Joker spáchal, určite si nezabudnite prečítať tento článok.

Joker sa brutálne oháňa páčidlom
Zdroj: polygon.com

Tvorba Batmana

Pôvodnú postavu Batmana vytvoril Bob Kane, bol to však Bill Finger, ktorý prerobil dizajn kostýmu do podoby, ktorú dnes poznáme, spoločne s pomenovaním superhrdinu samotného i mesta, v ktorom úraduje. Fiktívne postavy, ktorými sa tvorcovia inšpirovali, sú Zorro, The Shadow a Dracula.

batman fakty
Zdroj: twitter.com

Bruce Wayne je naozaj bohatý

Podľa magazínu Forbes má fiktívna postava Bruce Wayne hodnotu 7 miliárd amerických dolárov. To je síce naozaj veľa peňazí, no v skutočnom svete by sa neobjavil ani v rebríčku 200 najbohatších ľudí sveta.

batman fakty
Zdroj: collider.com

Batman a Wolverine v jednom tele

V komiksovom crossoveri Marvelu a DC z roku 1996 sa Batman doslova spojil s postavou Wolverine, čím vznikol úplne nový superhrdina s názvom Dark Claw. Jeho reálne meno znie Logan Wayne.

batman fakty
Zdroj: fanpop.com

Tak čo, prekvapil vás, poprípade pobavil niektorý zo zaujímavých faktov o komiksovej postave Batman? Radíte sa tiež medzi najväčších fanúšikov tohto populárneho superhrdinu? Svoje myšlienky alebo ďalšie zaujímavosti nám dajte vedieť v komentároch!

ZDROJIGN

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Pozrite si nové zábery z filmov Godzilla vs. Kong, Space Jam 2, Mortal Kombat a ďalších

30-sekundová ukážka na streamovaciu službu HBO Max odhaľuje nové zábery z ich tohtoročnej ponuky filmov. Všetkých 17 celovečerných filmov od Warner Bros. uvidíme na...

Prvé dojmy zo seriálu WandaVision – Ako na nás zatiaľ pôsobí unikátny sitkom z dielne štúdia Marvel?

Marvel je späť... Štúdio Marvel (pod taktovkou korporácie Disney) pomaly, no isto štartuje novú filmovú fázu, ktorú bude najbližších niekoľko rokov rozširovať. Plánov a podrobných...

Godzilla a Kong sa proti sebe postavia omnoho skôr, ako sa očakávalo (áno, aj na HBO Max)

Premiéra Godzilla vs Kong S dohodou medzi štúdiom Warner Bros. a streamovacou službou HBO Max neboli ani zďaleka spokojní všetci. Ich 17 tohtoročných filmov má...

WandaVision vysvetlenie: Komu patrí hlas z rádia, kto je mysteriózny včelár a omnoho viac

WandaVision vysvetlenie a teórieVideli sme prvé dve epizódy seriálu WandaVision a síce sa toho nestalo veľa, no vysvetlenie určitých skutočností vám môže pomôcť v...

Marvel ulovil ďalšie veľké herecké eso. MCU seriál Moon Knight obsadil hlavného záporáka

Včera odštartovala nová éra Marvel seriálov. WandaVision je prvým z mnohých, ktoré budú vysielané na streamovacej službe Disney+. Ešte v priebehu tohto roka uvidíme...