TIP na film: Swiss Army Man | Dano a Radcliffe na ostrove

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Šialený. Bizarný. Divný. Rozporuplný. Retardovaný. Ale aj nádherný. Takto by sa dal popísať Swiss Army Man. Ak vznikne cirkev Daniela Radcliffa, tak tu je jej počiatok. „Orgazmus.“ Jediné slovo, ktoré ma momentálne napadá, a myslím, že celkom dobre vystihuje tento film. Tento film, to bolo niečo, pri čom musíte poriadne zvážiť s kým to chcete pozerať. Ale teraz nevravím o trápnych momentoch pri pozeraní filmu „Wolf of Wall street“ s rodičmi. Pokojne tento masterpiece pozerajte s rodičmi, ide skôr o to, či chcete prežiť ten estetický zážitok. Mne tento film zovrel hrdlo a ledva som dýchal, a to sme oslavovali narodeniny. Naozaj nič nemohlo krajšie a dojemnejšie pokaziť narodeninovú oslavu, ako tento film. Bol to v podstate aj skvelý darček.

Swiss Army Man

Aj Daniel vie, že Swiss Army Man je úžasný

,,If I had to burn every other scene I’ve ever done in my career and leave one, it would be the bus scene in Swiss Army Man. It’s the best six minutes I’ve ever been involved with onscreen.“

Toto prehlásil Daniel Radcliffe.

Vedeli by ste si predstaviť kinematografiu bez ikonickej postavy, a to Harryho Pottera? Ja určite áno, a vravím to preto, pretože Swiss Army Man za to naozaj stojí. A mimochodom, v tom prehlásení stojí: ,,Ak by som musel spáliť všetky scénky ktoré som urobil v mojej kariére, a nechal by som iba jednu scénku, bola by to autobusová scénka v Swiss Army Man. Bolo to najlepších 6 minút, ktoré som kedy priniesol na obrazovku.“

Swiss Army Man

A prečo je tento film taký dobrý?

Je to omnoho dojemnejšie, než dnešné hollywoodske romantické „bullshity“. Ak sa chcete kvalitne rozplakať, tak si to pozrite, a počas filmu si občas spomeňte na nejakú hlúposť, ktorú ste niekedy dávno urobili, a teraz to ľutujete. Paul Dano a Daniel Radcliffe sa hľadali dlho. Veeeľmi dlho. Sú tak dokonalé duo, až je to odstrašujúce. Každý človek s bystrím okom a s citom pre umenie v nich nájde lásku pre remeslo, ale aj potešenie, nádej, krásu, či strach. Strach z toho, že film nesplní účel. Ale môžu byť hrdí.

Naozaj dúfam, že takýchto diel bude čoraz viac. Aj napriek tomu, že to bolo vskutku dosť bizarné, bez tej bizarnosti by to nebolo úprimné. Nebolo by to také, ako to tvorcovia cítili. Do tohto filmu vložili svoju myseľ, a svoje úchylky, a dokázali nám, že tieto dve veci idú ruka v ruke. Asi som sa zamiloval. Zase. A niet cesty späť.

Swiss Army Man

Tento film rozhodne neocení každý. Určite sa nájdu ľudia, ktorým bude proti gustu. Ale zamyslite sa. Nechceli by ste tiež prežiť niečo také krásne?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -