TIP na film: LOVE by Gaspar Noé | Erotická dráma zobrazujúca príbeh nekonečnej lásky

Nenechajte si ujsť

TIP na film: Love by Gaspar Noé

Film Love pochádza z dielne kontroverzného argentínskeho režiséra a umelca Gaspara Noého. Žánrovo môžeme túto snímku označiť ako erotickú drámu. Autor sa nám snaží ukázať a opísať lásku vo všetkých jej podobách.

Dielo je natočené realisticky. Autorovi sa podarilo vytvoriť naozaj autentickú snímku plnú emócií, lásky a vášne. Ďalej treba uviesť, že režisér nepoužíval dablérov, nič nie je simulované, práve to dodáva na autenticite tohto filmu. Kontroverzné sú najmä otvorené erotické scény. Film sa pohybuje niekde medzi artovou melodrámou a pornografiou.

Love by Gaspar Noé
Zdroj: theguardian.com

„LÁSKA stojí mimo dobra a zla. LÁSKA je genetická potreba. LÁSKA je zmenený stav vedomia. LÁSKA je tvrdá droga. LÁSKA je duševná choroba. LÁSKA je mocenská hra. LÁSKA presahuje ľudské ja. LÁSKA je oslepujúce svetlo. LÁSKA je spermia, tekutiny a slzy.“  – oficiálny popis od distribútora

Náhľad do deja

Murphy, ktorého si zahral Karl Glusman, je americký študent kinematografie žijúci v Paríži vo svojom byte so svojou priateľkou a ich spoločným synom. Vo filme je vyobrazený milostný trojuholník.

Dej začína v byte, kedy sa Murphy zobúdza po párty a zažíva hlboké depresívne stavy, počas ktorých si spomína na svoju drahú a jedinú pravú lásku Electru. Fyzicky sa nachádza v byte, no mysľou je stále pri nej. 

Love by Gaspar Noé
Zdroj: nytimes.com

Ich vášnivý vzťah trval intenzívne 2 roky. V myšlienkach mu stále prebieha príbeh ich lásky, čo ju spojilo a rozdelilo. Electra sa stala celým jeho vesmírom, spomína, ľutuje a snaží sa si ju pripomenúť.

Informácie o filme

Film Love by Gaspar Noé bol odvysielaný v roku 2015. Táto snímka sa tešila veľkému úspechu. Najmä vďaka kontroverznosti samotného autora film nedosiahol až tak príťažlivé hodnotenia. Ak hovoríme o pozornosti, ktorú pritiahol, tá bola obrovská.

Ako sme už spomínali, vo filme nie sú žiadni dabléri, to znamená, že vo filme neuvidíme žiadne známe tváre. Film je z európskej francúzsko-belgickej produkcie. Celá snímka je aj vizuálne ladená do európskej kinematografie.

Love by Gaspar Noé
Zdroj: frenchly.us

„Chcel som nakrútiť, čo si filmový svet dovolí len zriedka, či už z komerčných alebo právnych dôvodov. Chcel som nakrútiť zamilovanosť v celej jej živočíšnosti. Odtiaľ totiž u väčšiny párov príťažlivosť pramení. Mojím východiskom bolo ukázať intenzívnu vášeň ako niečo prirodzené – animálne, hravé, veselé, bolestné. Na rozdiel od mojich doterajších filmov nie je o ničom inom než o citovom násilí a milostnej extáze.“ – hovorí sám autor Gaspar Noé

Hodnotenia filmu: 

CSFD.cz – 61%
IMDb – 6,1/10
Rotten Tomatoes – 40%

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -