TIP na seriál: Chilling Adventures of Sabrina | Príbeh o mladej čarodejke

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Chilling Adventures of Sabrina

Téma čarodejníctva sa snáď nikdy nestane starou vo svete filmov a seriálov. Veď už aj tie najpopulárnejšie filmy, akými sú Harry Potter, Pán prsteňov a Čarodejník z krajiny Oz… obsahujú čarodejníctvo v rôznych podobách. Seriál Chilling Adventures of Sabrina je ďalšou, relatívne novou snímkou, ktorá zapadá do tejto kategórie. Tému čarodejníctva poníma z pohľadu pätnásť, neskôr šestnásťročnej poločarodejky, ktorá sa musí rozhodnúť medzi životom smrteľníkov a čarodejov. Už v minulom článku sme vám tento seriál predstavili, keďže sa dostal do rebríčku TOP 10 najlepších a najobľúbenejších seriálov, ktoré vyšli v roku 2018.

čarodejnica sabrina
Zdroj: imdb.com

Náhľad do deja

Sabrinu čakajú v deň Halloweenu jej šestnáste narodeniny. V tomto veku sa mladá poločarodejka, ktorej otec bol významným kúzelníkom a mama bola obyčajnou smrteľníčkou, musí rozhodnúť, či podpíše Knihu príšery (The Book of the Beast) a stane sa tak plnohodnotnou čarodejkou. Toto rozhodnutie ju však môže pripraviť o všetkých kamarátov a aj o svojho priateľa, ktorého veľmi ľúbi. Sabrina nevie, ako sa má rozhodnúť. Postupne začne odhaľovať rôzne veci spojené s čarodejníctvom a vládcom pekla, ktoré jej dovtedy nikto nepovedal, a to jej rozhodovanie ešte skomplikuje.

Dark baptism
Zdroj: nerdist.com

Sabrina žije s dvomi tetami a svojím bratrancom, ktorého trápi trest domáceho väzenia už niekoľko desaťročí. Svoje tety rešpektuje a uznáva, no často zradí ich dôveru a vytvorí svojím chovaním obrovský chaos. Jedna jej teta je zasvätená Diablovi a uznáva všetky staré čarodejnícke tradície, druhá je jemnejšia a rozumie, že si Sabrina nie je istá, či chce byť čarodejkou. To Sabrine s rozhodovaním ale vôbec nepomáha, a tak sa ocitá v strede medzi dvoma svetmi a čas ju rýchlo tlačí k osudnej noci. Ktorý svet si Sabrina vyberie, a aké budú mať jej činy následky?

Sabrina a Harvey
Zdroj: vulture.com

Informácie o seriáli

Tento seriál vznikol v októbri roku 2018 na Netflixe a hneď zožal úspech. Tvorcovia prezradili, že príbeh je prepojený so seriálom Riverdale a odohráva sa v rovnakom svete. V budúcnosti nás údajne taktiež čaká prepojenie týchto dvoch seriálov a ich príbehov, na čo sa veľa fanúšikov určite veľmi teší. Seriál má zatiaľ jednu sériu, ktorá obsahuje desať približne hodinových dielov a jednu bonusovú vianočnú epizódu, ktorá vyšla dva mesiace po prvej sérii – na Vianoce. Už v apríli tohto roku sa dočkáme pokračovania v podobe druhej série.

 

Hodnotenia seriálu: 

CSFD.cz – 77%
IMDb.com – 7,8/10
Rottentomatoes.com – 90%

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -