TIP na seriál: Control Z | Mexický seriál z prostredia strednej školy a kyberšikany

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Control Z

Knižnica Netflixu sa stále rozrastá o viac a viac internacionálnych titulov. Okrem anglických a amerických seriálov si tak môžeme pozrieť aj produkciu iných krajín. Medzi tie najpopulárnejšie patrí určite kórejský Squid Game alebo španielsky Money Heist. Menej známy je seriál Control Z z mexickej produkcie, ktorý si však zaslúži oveľa väčšiu pozornosť divákov po celom svete.

Z prostredia Mexika sme doteraz videli seriály zameriavajúce sa hlavne na kartel, obchod s drogami a mafiu. Tentokrát však svoju pozornosť môžeme presmerovať vďaka Control Z na iné nelegálne praktiky – na hackerstvo a kyberšikanu. Spolu s hlavnými postavami sa stávame detektívmi a snažíme sa odhaliť hackera, ktorý ničí životy študentov strednej školy.

seriál Control Z
Zdroj: whats-on-netflix.com

Náhľad do deja

Každý má tajomstvá, ktoré by si najradšej nechal pre seba. Čo ak sa k ním ale dostane niekto pomstychtivý a zákerný? Control Z predstavuje strednú školu, do ktorej systému sa nabúral neznámy hacker. Postupne odhaľuje zozbierané tajomstvá bezradných študentov na sociálnych sieťach a ničí tak ich vzťahy aj samotné životy.

Hlavná hrdinka Sofia je stereotypným introvertom. Svoj voľný čas trávi pozorovaním okolia a ľudí. Vďaka tomu získala detektívne zručnosti a zmysel pre detail. Svojich spolužiakov dokáže prekuknúť behom pár sekúnd a nič jej neunikne. Až na hackera. S jeho pravou identitou si nevie dať rady. Spočiatku ho chce odhaliť iba zo zvedavosti, no keď ju kontaktuje a oznámi jej, že pozná jej tajomstvo, jej pátranie sa stane osobným.

seriál Control Z
Zdroj: refinery29.com

Informácie o seriáli

Seriál Control Z z produkcie Netflixu začal vychádzať v roku 2020. Zatiaľ má dve série, no už tento mesiac nás čaká tretia. Seriál ponúka dávku tínedžerskej drámy, kyberšikany, tajomna a napätia. Samozrejme, ako to už pri seriáloch z prostredia stredných škôl býva, nechýba ani romantika a vzťahové problémy.

Okrem primárnej dejovej línie máme možnosť spoznať hlbšie aj jednotlivé postavy a ich minulosť. Najviac sa dozvieme o hlavnej predstaviteľke Sofii, ktorá to v živote vôbec nemala ľahké a udalosti z jej minulosti ju priviedli do hlbokej depresie. Vstupujeme aj do života rodičov a vedenia školy a sledujeme, ako sa s hackerom vysporiadajú oni. Ak vás bavia seriály o deťoch zo stredných škôl, hľadáte niečo z inej krajiny alebo máte chuť na ľahkú detektívku, určite dajte šancu seriálu Control Z.

Hodnotenia seriálu:
CSFD.cz – 74 %
IMDb.com – 6,9/10
Rotten Tomatoes – 67 %

Videli ste seriál Control Z? Tešíte sa na tretiu sériu? Vaše názory a dojmy nám zanechajte v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -