TIP na seriál: Riverdale | Ako dokázalo zaujať nové mysteriózne krimi?

Nenechajte si ujsť

Všetci poznáte ten pocit, keď sledujete pilotný diel nového seriálu a viete, že toto bude váš nový obľúbený seriál. Vtiahne vás do deja a vy nevnímate čas, priestor, no jednoducho nič, čo sa deje okolo vás. Hryziete si peru a v napätí očakávate, čo príde ďalej. Riverdale je presne takýto typ seriálu. Vaše srdce počas 40 minút sledovania obrazovky vynechá pár úderov a vy nemôžete uveriť, že toto je fakt koniec epizódy a musíte čakať týždeň, aby ste sa dozvedeli, čo bude ďalej.

Riverdale
Zdroj: empireonline.com

Neobyčajne obyčajné mestečko

Seriál je inšpirovaný komiksom z dielne Archie Comics. Vysiela ho televízna stanica The CW a zatiaľ bolo odvysielaných 6 epizód. Premiéra pilotnej epizódy bola 26. Januára 2017.
Každá epizóda má v priemere 40 minút a odohráva sa v mestečku Riverdale. Toto mestečko bolo úplne obyčajné, až pokiaľ ho nepoškvrnila záhadná vražda Jasona Blossoma, ktorý sa so sestrou plavil na loďke a odvtedy ho nikto nevidel. S nájdením tela sa odkrýva skutočnosť, že Jason zomrel až týždeň po jeho zmiznutí. Betty a Jughead postupne odhaľujú život Jasona a zisťujú, čo sa mohlo stať. Archie zasa prispeje k dôkazom vlastným zážitkom a Veronica o tomto skoro nič netuší, keďže sa ešte len prisťahovala. Každá z hlavných postáv má zároveň svoje vlastné temné tajomstvá, ktoré sa postupne dostávajú na povrch.

Chýbajúci podozrivý

Scenáristi vynaložili dostatok úsilia a pohrali sa s hlavnou myšlienkou veľmi dobre. Zobrazujú, ako sa vynárajú skutočnosti na povrch po tom, čo sa v meste stane niečo škandalózne. Odkrývajú pocity a skutočnosti, o ktorých sme ani netušili. Zaujímavé je to, že nenájdeme medzi postavami niekoho, kto by mohol byť vrahom, pričom je dokonalé zobrazené, ako z ľudí stávajú podozrievaví nedôverčivci a čo všetko sú schopní urobiť, aby ochránili svoje rodiny.

Riverdale
Zdroj: denofgeek.com

Známe aj menej známe mená

Herci zvládli svoje výkony bravúrne, aj keď väčšinu týchto hercov veľmi nepoznáme, avšak pár hviezd ako napríklad Luke Perry z Beverly Hills 90210 alebo Cole Sprouse zo Zack a Cody (seriál vysielaný na Disney Channel), sa tam predsa len objavilo.
Postavy pekne zapadajú do prostredia a vedia sa zžiť s osobou, ktorú stvárňujú. Samozrejme tam nájdeme nejaké do očí bijúce chybičky, ale nič predsa nie je dokonalé. 

Najskôr by som vytkla nejaké to klišé typu neopätovaná láska najlepšieho kamaráta, románik s učiteľkou alebo paničkovskú cheerleaderku, ktorá vrčí na všetkých okolo, ale bez toho by sa americký seriál asi nezaobišiel. V celku však hodnotím tento seriál veľmi dobre prevažne za zvládnuté herecké výkony a za hru s ľudskými myšlienkami a pocitmi. Určite odporúčam ak hľadáte nový seriál, ktorý by ste si radi pozreli.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -