Bolo to ako nosiť neoprén. Kostýmy týchto postáv privádzali hercov do šialenstva

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Kostýmy, ktoré herci nenávideli

Každý z nás by sa chcel stať Spider-Manom, zarábať milióny dolárov a pracovať pre Marvel. Lenže ako sa hovorí, s veľkou mocou prichádza aj veľká zodpovednosť. A zodpovednosť predstaviteľa súčasného Spider-Mana Toma Hollanda spočíva v nosení jeho kostýmu. Ten bol podľa jeho slov naozaj nepríjemný a nie je to len on, kto sa sťažoval na kostým svojej postavy. Dnes vám ukážeme, ktoré kostýmy filmových postáv takmer priviedli hercov k šialenstvu.

8. Kostým Toma Hollanda ako Spider-Mana

Predstaviteľ súčasného Spider-Mana sa už štúdiu Marvel sťažoval na svoj kostým. Navrhoval, aby sa rozopínal na zips, to mu ale nepovolili. Kostým, ktorý počas nakrúcania herec nosí je totiž celkový a má len dve diery na oči. Cez tieto diery si Tom počas nakrúcania prestrčí slamku, aby sa mohol na prestávke napiť vody. Dokonca aj jeho herecká partnerka Zendaya tvrdila, že je tento kostým nebezpečný pre Hollandovo zdravie.

7. Kostým Scarlett Johansson ako Black Widow

Herečka Scarlett Johansson sa preslávila vďaka postave Black Widow, ktorú zbožňuje. To jediné, čo na tejto postave nenávidí, je jej kostým. Podľa herečkiných slov to bol skôr neoprén, takže všetko teplo zostávalo vo vnútri kostýmu.

Herečka priznala, že občas sa jej telo prehrialo tak, že mala halucinácie. Určite nemala také šťastie ako jej herecký kolega Thor, ktorý máva pod svojím kostýmom klimatizáciu. Scarlett taktiež priznala, že po nakrúcaní si niekedy musela vyžmýkať aj ponožky.

6. Kostým Ryana Reynoldsa ako Green Lanterna

Ešte predtým, než sa z Ryana Reynoldsa stal Deadpool, stvárnil komiksového hrdinu zo sveta DC známeho ako Green Lantern (2011). Film divákov ani kritikov nezaujal a v kinách dokonca prepadol. Bohužiaľ ani nakrúcanie nebolo bezproblémové.

Kostým Green Lanterna tvorcovia vytvorili pomocou technológie CGI, ale herec musel mať na sebe špeciálny „motion capture“ kostým, ktorý zachycoval jeho pohyby. Reynolds neskôr v rozhovoroch tvrdil, že síce netuší, z čoho bol ten kostým vyrobený, ale je to vraj najviac tepelne vodivý materiál na svete. Nakrúcanie filmu dokonca prebiehalo v New Orleans, takže Reynoldsovi bolo na pľaci pekne dusno a horúco.

5. Kostým Frances Fisher ako Ruth Dewitt Bukaterová z filmu Titanic (1997)

Film Titanic je nepochybne špeciálny aj vďaka kostýmom, ktoré boli úžasné. Neboli však pohodlné. Herečka Frances Fisher, ktorá stvárnila matku hlavnej postavy Rose (Kate Winslet) tvrdila, že počas celého nakrúcania filmu musela nosiť korzet, v ktorom sa jej veľmi ťažko dýchalo. Takisto musela nosiť veľký klobúk, pod ktorým štáb skryl všetky jej vlasy.

Priznáva, že k charakteru jej postavy to sedí, no nosenie tohto klobúka bolo pre ňu taktiež nepríjemné. S korzetom a klobúkom si nemohla ani normálne sadnúť či sa oprieť.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -