FilmyTrailery

Hororová verzia Neviditeľného muža od tvorcov Insidious prichádza s desivým trailerom

Trailer na film Neviditeľný muž

Pozrite si trailer na film Neviditeľný muž, ktorý vás pripraví na príchod zvráteného hororu od Blumhouse Productions. Toto štúdio je známe neuveriteľným množstvom kvalitných aj nekvalitných príbehov. Medzi ich najznámejšie série patria Paranormal Activity, Insidious, Purge, Sinister, Všetko najhoršie, Šibenice, Ouija atď. Financovali tiež viacero projektov od kvalitných a obľúbených filmárov ako M. Night Shyamalan, Spike Lee, Jordan Peele atď.

Klasický charakter, ktorý sa na svetlo sveta dostal v roku 1897 pri príležitosti vydania knižného príbehu H.G. Wellsa, momentálne vlastní spoločnosť Universal Pictures. V spolupráci s vyššie spomenutým štúdiom Blumhouse nám vo februári budúceho roka prinesú remake ikonického príbehu, ktorý bol sfilmovaný už v 30. rokoch 20. storočia.

 

Titulného Neviditeľného muža si zahrá herec Oliver Jackson-Cohen, ktorého môžete poznať ako Lukea z hororového seriálu The Haunting of Hill House od Netflixu. Jeho herecký výkon skvelo zachytil človeka, ktorý sa snaží vyrovnať so závislosťou na drogách a traumou z detstva – v skratke psychickými problémami. Ten sa tvorcom Neviditeľného muža zapáčil natoľko, že mu s radosťou dali hlavnú úlohu v nadchádzajúcom filme.

Samozrejme, príbeh by nemohol fungovať bez ženy, ktorá bude pôsobiť ako centrum záujmu Neviditeľného muža popri tom, ako ho pomaly ovládne šialenstvo a chuť vraždiť. Tú stvárni talentovaná herečka Elisabeth Moss.

Čo sa réžie a scenáru týka, o tieto aspekty výroby sa postaral Leigh Whannell. Ten v minulosti režíroval už filmy ako Insidious: Kapitola 3 či Upgrade.

O filme a Dark Universe

Uväznená v násilnom vzťahu s bohatým a geniálnym vedcom, Cecilia Kass (Elisabeth Moss) utečie v strede noci a ukryje sa, pri čom jej pomôže jej sestra (Harriet Dyer), ich kamarát z detstva (Aldis Hodge) a jeho dcéra (Storm Reid).

Keď však nebezpečný ex Cecilie (Oliver Jackson-Cohen) spácha samovraždu a nechá jej veľkú časť svojho bohatstva, ona začne podozrievať, že smrť len predstiera. Po sérii smrteľných záhad, ktoré ohrozujú jej milovaných, Cecilia začne prepadať do šialenstva popritom, ako sa snaží dokázať, že ju prenasleduje niekto, koho nie je vidieť.

Film mal byť pôvodne súčasťou filmového vesmíru Dark Universe štúdia Universal Pictures. Hlavnú úlohu mal stvárniť Johnny Depp, ktorý sa mal neskôr stretnúť s Múmiou, Frankensteinovým monštrom, Van Helsingom a ďalšími ikonickými postavami spojenými s monštrami. Po neúspechu filmu Múmia (2017) však univerzum skončilo ešte než začalo.

Z Neviditeľného muža sa tak stal relatívne nízko rozpočtový horor, ktorý dostalo pod krídla štúdio Blumhouse Productions.

Zdroj: denofgeek.com, variety.com, youtube.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Legendárny prvý Pokémon film príde na Netflix v novom 3D prevedení

  FilmyOdporúčame

  Aké Spider-Man filmy sa nikdy nenatočili? V pozícii režiséra mohol byť aj James Cameron

  FilmyOdporúčame

  Pozrite si najšokujúcejšiu scénu z filmu Joker v nádhernej 4K kvalite

  Filmy

  Seriál Obi-Wan Kenobi prinesie späť k životu milovanú aj nenávidenú postavu zo Star Wars

  Pridaj komentár