Aktuálna cena Netflixu na Slovensku: Najvýhodnejšia streamovacia služba?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nemáme pochybnosti o tom, že ste postrehli, že online seriály a filmy oficiálne končia. V priebehu večerných hodín dňa 31. októbra boli vypnuté webové stránky, ktoré slúžili najmä na ukladanie dát a video záznamov – Verystream, Openload, Streamango atď. Tieto databázy používali na poskytovanie online obsahu aj mnohé slovenské weby, ako napríklad Topserialy, ktoré tak museli zrušiť prevádzku. Ak teda hľadáte alternatívy, tak pravdepodobne už len legálne… Kvôli čomu by vás mala zaujímať cena Netflixu, ktorú sa dozviete v tomto článku popri ďalších užitočných informáciách.

Cena Netflixu

Vypnutie webových stránok, ktoré sprostredkúvali miesto na ukladanie online seriálov a filmov, má na svedomí koalícia ACE (Alliance for Creativity and Entertainment), teda Aliancia za kreativitu a zábavu. Ich oficiálne moto je nasledovné: „Sme globálnou koalícou popredných tvorcov obsahu a poskytovateľov zábavných služieb, ktorí sa zaviazali podporovať legálny trh pre video obsah a reagovať na výzvu online pirátstva.“

cena netflixu online seriály a filmy
Zdroj: topserialy.to

Do tejto koalície sa zapojili najväčší hráči na trhu ako NetflixHBOAmazonHuluDisney, Warner Bros. a množstvo iných. To, že problém so šírením nelegálneho obsahu berú tieto spoločnosti veľmi vážne, je teda nepopierateľný fakt.

Z ich podnikateľského hľadiska ide o logický krok, ktorým si z jednej strany znenávidia množstvo ľudí, no z druhej strany si nájdu viac zákazníkov. A teda, keď už sme pri tom, je používanie streamovacích služieb za pár EUR mesačne naozaj také zlé, keď ponúkajú načas nový obsah, sú dostupné online vo veľmi dobrej kvalite a nie sú preplnené reklamami a vírusmi? To už musíte zvážiť sami…

Streamovací gigant Netflix sa môže pýšiť úžasnými originálnymi filmami a seriálmi, ktoré vychádzajú ako na bežiacom páse. Konkurencia v podobe služieb ako HBO GOAmazon Prime či Hulu je síce silná, no v pomere kvalita/kvantita jednoznačne vyhráva Netflix. Karty nepochybne zamieša platforma Disney+, ktorá oficiálne príde na trh už 12. novembra. Tá ponúkne originálny obsah zo sveta DisneyMarvel a Star Wars, čo budú ostatné služby len veľmi ťažko prekonávať.

cena netflixu
Zdroj: idownloadblog.com

Najpozeranejšie seriály na Netflixe

Netflix sa dávnejšie pochválil zoznamom svojich 10 najpozeranejších originálnych seriálov za posledných 12 mesiacov. Dôkladnú analytickú správu ponúkol portál The New York Times, ktorý odhalil aj presné čísla sledovanosti:

 1. Stranger Things – 64 miliónov zhliadnutí
 2. Umbrella Academy – 45 miliónov zhliadnutí
 3. La Casa de Papel aka Money Heist – 44 miliónov zhliadnutí
 4. You – 40 miliónov zhliadnutí
 5. Sex Education – 40 miliónov zhliadnutí
 6. Our Planet – 33 miliónov zhliadnutí
 7. Unbelievable – 32 miliónov zhliadnutí
 8. Dead to Me – 30 miliónov zhliadnutí
 9. When They See Us – 25 miliónov zhliadnutí
 10. Elite – 20 miliónov zhliadnutí

Najpozeranejšie filmy na Netflixe

Medzi najpopulárnejšie tituly na Netflixe od októbra 2018 do septembra 2019 sa samozrejme radia filmy ako Bird BoxMurder MysteryTriple Frontier a podobne. Na prvom mieste sa umiestnil práve Bird Box s 80 miliónmi zhliadnutí. V čase vydania tohto hitu so Sandrou Bullock sa o filme hovorilo po celom internete. Toto je celý zoznam prvej desiatky najpozeranejších originálnych filmov:

 1. Bird Box – 80 miliónov zhliadnutí
 2. Murder Mystery – 73 miliónov zhliadnutí
 3. Triple Frontier – 52 miliónov zhliadnutí
 4. The Perfect Date – 48 miliónov zhliadnutí
 5. Tall Girl – 41 miliónov zhliadnutí
 6. The Highwaymen – 40 miliónov zhliadnutí
 7. Secret Obsession – 40 miliónov zhliadnutí
 8. Always Be My Maybe – 32 miliónov zhliadnutí
 9. Otherhood – 29 miliónov zhliadnutí
 10. Fyre – 20 miliónov zhliadnutí
bird box sandra bullock
Zdroj: chicagotribune.com

České filmy

Netflix neponúka len zahraničné tituly. Nedávno rozšíril ponuku aj o klasické československé filmy. Spomedzi starých klasík, ktoré majú skvelé obsadenie aj príbehy, si môžeme pozrieť napríklad Vratné láhveKolja, PupendoPelíšky a ďalšie. Na Vianoce tak konečne nemusíme počas týchto filmov trpieť reklamy v televízii a môžeme si ich pohodlne pustiť na Netflixe a pozerať s rodinou bez prerušovania.

Z tých modernejších českých filmov tam nájdete dvojicu teenagerov sprejerov vo filmoch Gympl a Vejška. Samozrejme pribudli aj české animované rozprávky pre deti, napríklad Kozí příběh a Lichožrouti a mnoho ďalších filmov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Pochopiteľne tam ešte veľa filmov, ktoré poznáme z obdobia detstva, nie je. Chýba Obecná škola, Mařečku, podejte mi pero, Vesničko má střediskováTři oříšky pro popelku a podobne.

Veríme však, že toto je pre československý Netflix iba začiatok a postupne sa dočkáme všetkých našich obľúbených filmov. Treba dúfať. Tieto filmy taktiež môžu na platformu prilákať nových používateľov. Zoznam všetkých českých filmov na Netflixe nájdete na stránke Filmtoro.cz.

gympl
Zdroj: youtube.com

Končí Netflix s vydávaním častí naraz?

Streamovacie platformy sú známe tým, že vydávajú všetky epizódy svojich seriálov naraz. Podporujú tým takzvaný “binge-watch“, teda to, že si sadnete pred televízor, počítač či mobil a pozriete si celú sériu naraz. Bežne sme totižto z televízie boli zvyknutí na to, že nové časti seriálov vychádzajú na týždňovej báze, keď si teda môžeme celú novú sériu pozrieť naraz, pravdepodobne to aj spravíme.

Stále po starom však fungujú služby ako HBO GO či Hulu, kde jednu sériu seriálu musíme pozerať aj v priebehu niekoľkých mesiacov. Jedna epizóda vychádza len raz za týždeň, čo užívateľov núti, aby si za službu dlhodobo platili. Ďalej je to už len na preferenciách divákov, ktorú z týchto dvoch metód majú radšej.

Všetko nasvedčuje tomu, že na tento systém prejde aj Netflix, ktorý vždy vydával celú sériu seriálu v jeden deň. Zatiaľ to ale platí len na ich reality šou. Vôbec prvým seriálom s novým systémom je The Great British Baking Show, teda britská súťaž vo varení.

Každopádne, viac by sa to vyplatilo aj pri ich originálnych seriáloch – dlhšie by sa o nich rozprávalo a predišlo by sa spoilerom pre tých, ktorí ešte nestihli pozrieť celú sériu. Rovnaký model bude mať aj služba Disney+, na ktorej časti seriálov ako The Mandalorian alebo Loki budú vychádzať každý týždeň. Nevýhodou, ako sme spomínali vyššie, je nutnosť odoberať streamovaciu službu dlhodobo.

Netflix
Zdroj: techcrunch.com

Aktuálna cena Netflixu pre Slovensko

Takto u nás vyzerá aktuálna ponuka balíčkov online streamovacej služby Netflix ku dňu 1. 11. 2019:

BASIC

 • 7,99 € mesačne
 • horší ako HD obraz
 • 1 zariadenie

STANDARD

 • 9,99 € mesačne
 • HD obraz
 • 2 zariadenia

PREMIUM

 • 11,99 € mesačne
 • Ultra HD obraz
 • 4 zariadenia
cena netflixu
Zdroj: stock-clip.com

Pripravovaný Ultra balíček = vyššia cena Netflixu?

Na internete sa objavili správy o tom, že streamovacia služba predstaví mierne pozmenený systém predplatného. A cena Netflixu sa zvýši. Novinkou je balíček s názvom ‘Ultra’, ktorý cieli na tých najnáročenjších divákov. Zaplatíme za neho až 16,99 EUR mesačne, pričom nám ponúkne 4K kvalitu obrazu, podporu pre HDR videoHD zvuk a sledovanie až na štyroch zariadeniach súčasne.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Balíček ‘Premium’ si zaobstaráme za 13,99 EUR mesačne a zrejme bez zmeny nám aj naďalej ponúkne 4K kvalitu obrazu. Po novom však ubudne možnosť sledovania HDR videa a sledovanie sa obmedzí na dve zariadenia, miesto pôvodných štyroch.

Predplatné ‘Standard’ nás vyjde na 9,99/10,99 EUR mesačne. Ponúkne sledovanie Full HD obrazu len na jednom zariadení‘Base’ balíček disponuje najnižším poplatkom, len 7,99 EUR mesačneNeponúka však Full HD obraz a je obmedzený na streamovanie na jednom zariadení.

Zdroj: macerkopf.de

Podotknúť treba, že okrem cien a názvov balíčkov sa takmer nič nemení. Z ‘Ultra’ sa stane nové ‘Premium‘ – bude ponúkať to isté, ale pod iným názvom a s vyššou cenou. 

Pamätajte, že zmeny nie sú finálne. Netflix momentálne testuje spôsoby, akými možno predstaví nový ‘Ultra’ balíček. Pravdepodobne však bude systém poplatkov zmenený tak, ako to vidíte vyššie. Taktiež môžeme predpokladať, že ceny budú rozdielne aj v jednotlivých krajinách. Napríklad v takom Taliansku bude ‘Ultra’ balíček stáť až 19,99 EUR mesačne, zatiaľ čo v Nemecku bude ešte viac znevýhodnený ‘Standard’ balíček. Časom teda uvidíme, ako a či vôbec to ovplyvní systém poplatkov u nás na Slovenku, keďže správa je už staršia.

Je pre vás cena Netflixu rozhodujúci faktor? Preferujete inú streamovaciu službu?

Zdroj: netflix.com, ign.com, filmtoro.cz, nytimes.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

 1. To je co za reklama na netflix???!!! Kolko vam zaplatili?? Mam netflix druhy tyzden zadarmo, ale isto ho nejdem platit dalej. Obmedzená ponuka filmov a serialov. Starsie veci nemate p sancu vidiet, lebo su zmazane. Dabing – bieda jeden film z piatich v nasom alebo ceskom jazyku. Tyxh 5 ceskych filmov to si robite srandu tu vobec spominat. Taku databazu urobim aj ja. Na neplatenych strankach boli tisice filmov aserialov , ano s reklamami ale co si chcel pozerat to tam bolo.

  • Suhlasim, zaplatim si za nieco co ide… ale tych par veci… a par sekund zivota za par klikov na reklamy su nic ako platit nieco kde najdem len par veci co ma zaujmu. Som narocny na to co pozeram a nenasiel som okrem nelegalnych online stranok nijakeho poskytovatela, ktory by ponukal co chcem. Kaslem na novinky ked si mozem pozriet to co ma zaujima… a ked mam utlm pozerania serialov tak proste nepozeram a nesere ma, ze platim za nieco co nevyuzivam.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -