Evan Peters sa pridal do filmu Tron: Ares, vymenil sa aj režisér. Mohlo by sa začať nakrúcať?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Evan Peters vo filme Tron: Ares

Evan Peters sa pridal do obsadenia filmu Tron: Ares. Herec, ktorého môžeme poznať z role Jeffreyho Dahmera či ako Quicksilvera z X-Menov, sa pripojil k Jaredovi Letovi. Ten je s projektom spojený od začiatku, inak ho ale sužujú samé zmeny. Viackrát sa zmenilo to, či má byť film pokračovaním alebo samostatným príbehom a menili sa aj tvorcovia.

Pôvodne bol ako režisér oznámený Joseph Kosinski. To by bolo logickým krokom, pretože v roku 2010 priniesol pokračovanie ikonickej snímky z roku 1982. Film s názvom Tron: Dedičstvo nás zaviedol do virtuálnej reality a rozhrania počítača v novej ére a získal si tak priazeň divákov.

Tron 3 Jared Leto
Zdroj: youtube.com

Režisér sa zmenil už druhý raz

To však bolo ešte v roku 2017, kedy boli plány štúdia Disney o jasnom pokračovaní. Počítalo sa tak s tým, že by sa vrátili aspoň niektorí z hercov, ktorými boli Garrett John HedlundOlivia WildeBeau Garrett alebo Michael Sheen. Takmer jasným bolo, že príde aj Jeff Bridges, ktorý je so značkou od prvého dielu.

Leto bol oznámený ako nová postava. V roku 2020 sa odhalilo, koho si má zahrať. Stane sa Aresom (podľa čoho dostáva snímka aj podtitul), čo bude akousi manifestáciou samotného Tron programu. Vtedy nám odhalili aj zmenu na režisérskej stoličke – novým tvorcom sa stal Garth Davis (Lion, Mária Magdaléna).

garth davis tron
Zdroj: filmbook.com

Ten pravý čas na vznik pokračovania nového filmu

To bolo realitou ešte v minulom roku, keď herec v hlavnej úlohe naznačoval, že produkcia sa začne už „čoskoro“. Teraz sa však dozvedáme o ďalšej zmene vo vedení filmu. Novým režisérom sa stal Joachim Rønning, ktorého môžeme poznať ako tvorcu filmov Piráti  Karibiku: Salazarova pomsta, Vládkyňa zla 2 či Kon Tiki.

Producent Justin Springer už pred tromi mesiacmi povedal, že s tímom dávajú dohromady posledné veci a „výslednú podobu filmu“. Hovoril, že cíti, že „teraz je ten pravý čas na to, aby film vznikol“. A skutočne, štúdio dalo najavo, že produkciu chce rozbehnúť už tento august vo Vancouveri. Snáď ju neprekazí štrajk hercov…

tron ares
Zdroj: deadline.com

Digitálny vojak či zarytý gamer?

V každom prípade je však Evan Peters cenným príspevkom pre tretí Tron film. Od scenáristu Jesseho Wigutowa (romantická dráma Tak to chodí) sme sa pred časom dozvedeli, že súčasťou deja majú byť aj dve dôležité postavy. Jeden má byť vojakom vo virtuálnom svete a druhý tvrdým hráčom v „ľudskej sfére“. Nám zatiaľ zostáva hádať, kým by mohol byť…

Myslíte si, že by sa naozaj tretí Tron mohol tento rok začať nakrúcať? Myslíte si, že sa v ňom Peters stane digitálnym vojakom alebo tvrdým gamerom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -