Nemilosrdná vojna ľudstva s AI. Najväčšie sci-fi tohto roka prichádza online

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Sci-fi tvorca čoskoro dorazí na Disney+

Veľkovýpravné sci-fi Tvorca, ktoré patrilo k najväčším tohtoročným novinkám v žánri, prichádza na streamovaciu službu Disney+. Film mal v kinách premiéru na konci septembra, necelé tri mesiace bude dostupný aj na populárnej službe Slovákov. Príde sem už o pár dní, informuje Collider.

Dej snímky Tvorca divákov zavedie do dystopického sveta, 15 rokov po tom, čo bola v Los Angeles odpálená nukleárna bomba. Za jej detonáciu padla vina na umelú inteligenciu, s ktorou ľudstvo zvádza neľahké boje. V centre príbehu stojí Joshua, ktorého si zahral John David Washington, bývalý člen elitných jednotiek, ktorý je poverený neľahkou úlohou.

trailer the creator
Zdroj: youtube.com

Joshua musí vyhľadať tajomného Tvorcu, ktorý je architektom AI. Vie sa, že vyrobil tak mocnú zbraň, ktorá dokáže zvrátiť vojnu a potencionálne zničiť ľudstvo. Hrdina však stojí pred silnou morálnou dilemou, keď sa dozvedá, že AI, ktoré má zničiť, je v skutočnosti dieťa so všetkým, len nie nepriateľskými sklonmi voči ľuďom.

V kinách príliš nepresvedčil

Režisér Gareth Edwards naozaj priniesol výborne vystavaný svet, ktorý spájal technológie a mytológiu. Navyše sme dostali podmanivý soundtrack od Hansa Zimmera. Bol by to recept na okamžitý úspech, nohy si však podkopol menej zaujímavým a opakujúcim sa dejom. Zrejme aj to bude dôvodom prečo film z rozpočtom 80 miliónov dolárov priniesol z kinosál po celom svete 101,7 milióna dolárov a išlo tak o komerčné sklamanie.

THE CREATOR
Zdroj: techradar.com

Už v novembri bol preto Tvorca uvedený aj na platených online službách, len aby si konečne našiel cestu aj na streamovaciu platformu Disney+. Sci-fi snímka sem dorazí 20. decembra, čím umocní bohatú ponuku Disney+ v decembri. Okrem Tvorca streamovacia platforma do knižnice tento mesiac zaradila veľkofilm Indiana Jones a nástroj osudu, pred Vianocami dorazí aj fantasy novinka Percy Jackson a bohovia Olympu.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. malo to potencial dorovnat AI. Namet slusny, vizual, atmosfera.. vsetko OK. Zaverecna pointa to zabila a degradovala na uroven „nevadi, ked neuvidis“. Alita bola daleko lepsia, uz nech je druha cast..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -