Pripravte sa na finálnu bitku o trón v ukážke na ďalšiu epizódu Game of Thrones

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tento článok obsahuje SPOILERY. Pokiaľ ste teda ešte nevideli tretiu časť ôsmej série, nechajte si tento článok na neskôr.

Dámy a Páni, Bitka o Zimohrad v epizóde s názvom „The Long Night“ je konečne za nami. Užili sme si neuveriteľných 82 minút číreho napätia, počas ktorých navždy odišlo hneď niekoľko z našich obľúbených postáv. Svoj život za Zimohrad položili Eddison Tollett, Lyanna Mormont, Beric Dondarrion, Melisandre, Theon Greyjoy a dokonca aj Jorah Mormont.

Najväčšou kráľovnou celej epizódy bola samozrejme Arya Stark, ktorá raz a navždy zabila Night Kinga spolu s celou jeho armádou Bielych chodcov. Jedna hrozba je síce zažehnaná, no vojaci Zimohradu nebudú mať čas vydýchnuť si. Stanica HBO s nami totižto zdieľala ukážku na štvrtú epizódu, ktorá odhaľuje následky veľkej bitky.

Night King
Zdroj: hollywoodreporter.com

Ukážka na ďalšiu epizódu Game of Thrones

Jona, Daenerys a celý Zimohrad čaká ešte posledná bitka, ktorá rozhodne o následníkovi Železného trónu. Na druhej strane stojí kráľovná Cersei a Euron Greyjoy, ktorí si chcú podmaniť celý Westeros. Armáda mŕtvych je síce porazená, no tentokrát sa musia postaviť proti Železnej flotile (Iron Fleet) a vojakom Zlatej spoločnosti (Golden Company).

Je teda jednoznačné, že Kráľovo prístavisko (King’s Landing) je v jasnej početnej prevahe. Štvrtá epizóda by sa teda mala pozrieť na oslavu víťazstva a následnú prípravu na poslednú bitku celého seriálu. Netreba zabúdať na to, že Arya má podľa slov Melisandre zabiť niekoho s hnedými (Walder Frey), modrými (Night King) a zelenými očami. No a zelené oči nemá nikto iný, ako samotná Cersei.

Najdlhšiu epizódu celého seriálu už síce máme za sebou, no ani tá štvrtá nebude zrovna najkratšia. Budúci pondelok sa môžeme tešiť až na 78 minútovú časť. Trailer nám ďalej odhalil ďalšie zblíženie sa Arye a Gendryho, no podľa všetkého aj Eurona, ktorý žiada Cersei o ruku. Každopádne, presvedčte sa na vlastné oči!

Štvrtú epizódu si užijeme už o týždeň, 6. mája. V pondelok o 03:00 ráno tak nezabudnite naladiť stanicu HBO!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -