Anime hudba – Nájdu sa aj tu poriadne „bangery,“ ktoré si musíte vypočuť?

Nenechajte si ujsť

Najlepšia anime hudba

Predpokladám, že všetci viete, čo je anime. Banger“ je hudobná pecka alebo šialenosť, ktorú nie a nie dostať z hlavy. Napríklad ako „Jeden pomaranč“, „znelka TD-DD-DM od Telekomu“, alebo „Despacito“. Dobre, niektoré doslova lezú na nervy, ale, žiaľ, patria sem tiež. A taká je aj tá naša anime hudba…

Hudobné pecky z anime sveta vám rozdelím do troch skupín a predstavím tie moje. Tie, po ktorých ma vrtí a krčí do niečoho, čo môžme s úsmevom nazvať „tancom.“

anime hudba
Zdroj: ign.com, wall.alphacoders.com

1. – Opening

Opening alebo úvod býva väčšinou na začiatku samotného anime. V ňom sa predstavia hrdinovia seriálu a práve hudba častokrát navnadí tak silno, že si skoro nikto úvod nepretočí. Naopak, pospevuje si, alebo si aspoň „hmká.“

One Punch Man

Superhrdina Saitama má svoj opening nabitý rockom, bubnami a škriekajúcimi hlasmi z kapely „JAM project.“ Svojou šialenosťou ale doslova sedí k anime, pričom tento úvodný song som nepretočil ani jedenkrát! A hneď po pozretí odporúčam pustiť si originál klip ku pesničke – ŠIALENOSŤ!

https://www.youtube.com/watch?v=_TUTJ0klnKk

Mob Psycho 100

Mob mal šťastie v oboch sériách na poriadny banger. Ale ten z druhej série je podľa mňa oveľa chytľavejší a hlavne v openingu nájdeme na každé pozretie viac a viac referencií nielen na seriál, ale aj na samotný dej. Pesnička je od Mob Choir a má názov 99.9.

COWBOY BEBOP

Dnes už kultové anime sa čoskoro dočká hranej verzie na Netflixe. A som veľmi zvedavý, ako sa im podarí topnúť song nazvaný „Tank!“. Ten je inšpirovaný hlavne jazzom 50-tych až 70-tych rokov a dodávamu mu až Bondovský feeling. Netflixu ale hrá do kariet fakt, že by sa mal vrátiť aj samotný tvorca hudby – シートベルツ.

Neon Genesis Evangelion

Toto anime úplne zmenilo „mecha“ žáner! Kockatých mechov zmenili na humanoidné obrovské mašiny chrániace Zem pred mimozemskými Anjelmi. Príbeh bol síce dosť psycho a filozoficky sa trošku stratil ako napríklad film Matrix, ale aj napriek tomu ho odporúčam každému. Song naspievala Yoko Takahashi a volá sa A Cruel Angel’s Thesis.

Outlaw Star

Song „Through The Night“ od Masahiko Arimachi je presne tak hravý ako samotný seriál. Ten je často považovaný za kopírku slávnejšieho Cowboya Bebopa, avšak má svoje sci-fi čaro. A hlavne vesmírne lode majú mechanické ruky… RUKY!

2. – Ending

To ste nečakali, však? Áno, anime má svoje hudobné pecky aj na konci seriálov. Tie vedia navnadiť na samotný koniec alebo na pokračovanie seriálu. Nie jedenkrát sa mi stalo, že som si kvôli songu viackrát po sebe pretočil záver. Teda až kým ma nenapadlo nájsť si na YouTube originál song.

Darling in the FranXX

K tomuto anime som si dlho hľadal cestu, keďže bolo príliš perverzné a šialené. Až vďaka stému vypočutiu pesničky XX:me od Torikago som sa k nemu vrátil. A nebanujem. Tá perverznosť začala byť neodolateľná!

Hunter x Hunter

Anime vyzerá veľmi detinsky, ale len čo začnú lietať päste a padať hlavy, zmeníte názor. A tomu zodpovedá aj mix techna a metalu na konci každej epizódy. Song sa volá „Just awake“ a je od kapely s názvom Fear and Loathing in Las Vegas.

Demon Slayer

Toto anime prekvapuje po každej stránke. Nielen vzhľad, príbeh či choreografia súbojov, ale aj samotný soundtrack k celému seriálu. Po každom dieli som emocionálne vyčerpaný a song s názvom „From the edge“ od „FictionJunction feat. LiSA“ ma dá vždy na konci opäť dokopy.

https://www.youtube.com/watch?v=KnYJ_DJT_a0

Devilman Crybaby

Kontroverzné anime má brutálny soundtrack ako z inej doby. Je to techno? Trance? Nakoniec je to vlastne jedno. Doslova vás rozomelie ako samotný koniec anime. Hudbu skomponoval Agraph a už teraz som zvedavý na jeho ďalšie diela.

3. – Motivácia

Volajú ich aj hero themes, ja som ich nazval takto. Lebo vždy, keď ich počujem, mám chuť spraviť aspoň 69 kľukov, 3 kotrmelce dozadu a preraziť päsťou stenu k susedom. Zároveň vás všetky tieto songy napumpujú emóciami a adrenalínom, pri ktorom slzíte od šťastia/nešťastia spolu s hrdinami.

Megalobox

Štýlové anime potrebuje ešte štýlovejšie songy. Megalobox má jedno aj druhé. Nejedenkrát som si dookola pustil song od „Mabanua“ a tieňovo som bil celú rodinu hlava nehlava. Dokonca som si pozrel, kedy máme v meste tréning boxu! Iba pozrel…

Devilman Crybaby

Okamžitý hit. Najviac meme-čiek a tanečných kompilácii vzniklo práve na tento hit. Speváci sa ho snažia prespievať do všetkých jazykov sveta. Dokonca som ho počul už aj na nejednej disco. Je pravda, že som si ho nechal pustiť ja, ale len čo ho DJ pustil, všetci sme sa krútili ako na finále slovenskej talentovej šou.

Haikyuu!!

O volejbale viem iba to, že ak dostaneš pecku na ksicht, tvoj nos je na mieste mŕtvy a dievčatá hrajú v poriadne sexy šortkách. Takže som sa k nemu dostal iba ako „zvedavý“ divák. Avšak, anime Haikyuu má spolu so soundtrackom tak emocionálne silné súboje, že by som okamžite vletel do telky na palubovku a pomohol hrdinom, kde sa dá! Aj keby som im mal len utierať pot…

https://www.youtube.com/watch?v=XamHrjIy0I8

My Hero Academia

Anime mi za tri série extrémne prirástlo k srdcu. Keď som už bol presýtený všetkými Marvelovkami a Batman dostal najväčšiu facku vo svojom filmovom živote, prišlo toto adrenalínom napumpované anime. Súboje sú tu nie len pre efekt, ale hlavne kvôli rastu jednotlivých postáv. Hlavný hrdina Midoriya mi nielen obnovil chuť opäť snívať o superhrdinoch, ale pridal mi aj meno do zoznamu potenciálnych mien pre moje deti. Naruto, The Dark Knight a Midoriya…

Máte aj vy svoj obľúbený song z anime? Napíšte nám do komentárov, ktorý to je!

Zdroje: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -