Aquaman je späť. Ukážky z nakrúcania Aquaman and the Lost Kingdom nás pripravujú na návrat starých postáv

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Tohtoročný DC FanDome nám priniesol aj dvojminútové video plné záberov z pokračovania o slávnom morskom hrdinovi Aquamanovi. Jason Momoa ho stvárnil v rovnomennom filme ešte v roku 2018 a odvtedy sa očakávalo pokračovanie. To sa nakoniec udeje a my sme si mohli vychutnať aspoň ukážky z natáčania filmu Aquaman 2, ktorého celý názov bude Aquaman and the Lost Kingdom.

Toto DC pokračovanie opäť zrežíruje režisér James Wan, ktorý má na konte už niekoľko úspešných filmov. Do svojich rolí sa vráti aj väčšina hercov. Vyzdvihnúť treba hlavne tých najdôležitejších ako Amber Heard (Mera), Patrick Wilson (kráľ Orm) alebo Yahya Abdul-Mateen II (Black Manta). Za scenárom filmu stojí David Leslie Johnson-McGoldrick.

Ukážky z natáčania filmu Aquaman 2

Zábery z nakrúcania ale veľa neprezrádzajú. Áno, vidíme hercov, ktorí sa vrátia do svojich či už kladných, alebo záporných rolí, a tam to zhruba končí. Niekoľko akčných sekvencií však dopĺňali aspoň koncept arty, ktoré vyzerali naozaj skvelo a teším sa na to, keď budú použité vo filme. Dostali sme taktiež medzi jednotlivými scénami aj príhovor od hercov alebo tvorcov samotného filmu.

Čo sa týka filmu, je jasné, že vizuálne sa musí vyrovnať v jednotke. V čom bude ale iný je napríklad viac dospelý tón. Prezradil to samotný režisér, ktorý taktiež spomínal, že pôjde aj o film s hororovými prvkami. Niet sa čomu čudovať, Wan je v strašidelnom prostredí doma, o čom svedčí niekoľko úspešných hororových filmov. Posledným bol napríklad Vtelenie zla z tohto roku.

Aquaman And The Lost Kingdom
Zdroj: geekculture.co

Takýto aspekt určite pomôže aj superhrdinským filmom a pre tie z dielne DC sa hodí dvojnásobne. DC filmy boli totiž vždy známe ako tie temnejšie. Ako to ale nakoniec vypáli sa dozvieme až po premiére filmu. Na premiéru sa ale tak skoro netešte, na film si totiž ešte budeme musieť počkať. Čakať budeme dokonca viac ako rok. Konkrétne na dátum 16. decembra 2022.

Čo vravíte na toto video z nakrúcania pokračovania Aquamana? Bude mať dvojka rovnakú úroveň ako jednotka? Dajte nám vedieť vaše názory dole do komentárov!

Zdroj: ign.com, polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -