Posledná časť hry The Walking Dead od Telltale – Dátum vydania, trailer, novinky, dohady a mnoho ďalšieho!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Posledný The Walking Dead od Telltale

Celé sa to začalo v roku 2012, kedy herné štúdio Telltale Games vydalo post-apokalyptickú hru na motívy komiksov The Walking Dead od Roberta Kirkmana. Hlavné postavy Clementine a Lee si obľúbil pravdepodobne každý, pričom sa hra stala populárnou práve kvôli jej emotívnosti. Na jej úspech nadviazali ďalšie dve časti (Season 2 a The New Frontier), ktoré ešte doplnil spin-off v podobe The Walking Dead: Michonne. Netreba však zabúdať ani na podarené DLC s názvom 400 Days, ktoré nádherne doplnilo príbeh. Tento rok sa však príbeh našej milovanej Klementínky ukončí poslednou, štvrtou sériou – The Walking Dead Final Season. Čo o poslednej časti zatiaľ vieme a kedy si ju zahráme?

Kedy sa dočkáme vydania tejto hry?

Štúdio Telltale Games oznámilo počas Comic-Conu 2017 v San Diegu, že The Walking Dead Final Season vyjde v roku 2018. Bohužiaľ, nespomenuli presný dátum a dokonca ani približné obdobie, kedy sa očakávanej hry dočkáme. Pravdepodobne to bude však práve v lete alebo na jeseň, bližšie k prázdninovej sezóne. Zatiaľ čo prvá časť vyšla v apríli, ďalšie dve sa vydania dočkali až v Decembri.

walking dead od telltale
Zdroj: walkingdead.wikia.com

O čom bude The Walking Dead Final Season?

V hre sa dočkáme úplného konca post-apokalyptickej cesty, ktorú Clementine začala v roku 2012. Štúdio malo počas akcie PAX East 2018 svoj vlastný panel, na ktorom prezradili, že sa od tretej sezóny (A New Frontier) dočkáme veľkého časového skoku. To v preklade znamená, že Clementine bude ešte dospelejšia. Taktiež vraj môžeme čakať, že počas začiatku štvrtej sezóny na tom bude svet oveľa horšie, než na konci tretej.

Netreba zabúdať na to, že sa bude starať o malého A.J. (Ktorý nikdy nepoznal svet pred chodcami). Ocitneme tak v dosť podobnej situácii, ako keď sa Lee staral práve o Clementine. Spolu s A.J. bude posledná časť obsahovať mnoho nových postáv, ktoré sa k nim pridajú na ich výprave. Medzi ne bude patriť aj psík Rosie, ktorý môže, alebo nemusí zomrieť (No určite to nebude v prvej epizóde). Potvrdené bolo aj to, že sa nejaká časť sezóny odohrá na zničenom internáte.

Ďalšie nové zmeny, ktorých sa dočkáme

Ako určite viete, The Walking Dead od Telltale sú neuveriteľne priamočiare hry. To sa však s príchodom poslednej sezóny trochu zmení. Do hry totižto prídu boje so zombíkmi, ktoré nie sú predom pripravené. Prechádzanie hry tak bude opäť väčšou zábavou!

Nakoniec sme sa na PAX East 2018 dozvedeli, že podľa štúdia bol A New Frontier až moc farebný. Vo finálnej sezóne sa tak vrátime k vyblednutým farbám, na ktoré sme zvyknutí z úplného začiatku! Tejto správe sa určite tešíme, zníženie kontrastu hre naozaj pomôže!

Tak čo, tešíte sa na ukončenie tejto dlhej cesty?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -