(#73) TOP 10 zaujímavých faktov o filme Spider-Man: Paralelné svety, ktoré môžno neviete!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filme Spider-Man: Paralelné svety

Minulý rok nám štúdiá splnili viaceré želania. Jedným z najväčších snov, ktoré sme však mali, bola konečne poriadna komiksovka. Je vôbec možné vytvoriť film, ktorý bude vyzerať ako komiks a ešte k tomu nás rovnako zabaví? Nuž, ako nám dokázalo Sony, možné to je! Animák Spider-Man: Paralelné svety sme si absolútne zamilovali. Pokiaľ sa vám páčil podobne ako nám, určite vás poteší dnešných TOP 10 zaujímavých faktov!

spider-man: paralelne svety
Zdroj: baltana.com, stickpng.com

Venovanie tvorcom

Film je oficiálne venovaný tvorcom Spider-Mana, kresličom s menami Steve Ditko a Stan Lee. Obaja nás opustili v roku 2018, pred oficiálnou premiérou tohto animáku.

Tímová práca

Kreatívny dizajn mal spočiatku na starosti len jeden umelec. Ku koncu animáciu dokončovalo až 180 zamestnancov, čo je najväčší tím v histórii štúdia Sony Pictures Animation.

Vulgárny Spidey

Producenti podporovali Johna Mulaneyho v tom, aby sa zabával pri dabovaní svojej úlohy (Spider-Ham). Ku svojmu dialógu teda každodenne pridával nadávky. Nakoniec mu to nedalo a opýtal sa, aké hodnotenie film bude mať – PG. Do finálneho strihu sa teda nedostala ani jedna.

Spider-Man: Paralelné svety
Zdroj: polygon.com

Tvrdá práca

Animácia vždy trvala dlho. Keďže sa však tvorcovia rozhodli, že Paralelné svety budú ešte lepšie, komplikovanejšie a prepracovanejšie, jednému animátorovi trvalo spraviť 4 sekundy filmu až mesiac.

Hlavné posolstvo

Phil Lord a Chris Miller mali cieľ, ktorý filmom chceli dosiahnuť: „Inšpirovať mladých ľudí, aby sa z nich stali hrdinovia. Inšpirovať dospelých, aby im k tomu pomohli. A pripomenúť nám, že nás nemusí pohrýzť rádioaktívny pavúk, aby sme konali dobro. Sme silní a navzájom sa na seba spoliehame.“

Vizuálny štýl

Tím animátorov mal okrem iného za úlohu vzdať hold starým komiksom. Vizuálny štýl preto zámerne zahŕňa chyby, ktoré vznikali pri staršej ofsetovej tlači.

Zdroj: cineimage.ch

Talentovaná teta

Spolu s Lily Tomlin, ktorá v originálnom znení požičala svoj hlas tete May, boli všetky herečky, ktoré ju kedy predstavovali, minimálne raz nominované na Oscara. Tými ostatnými sú Rosemary Harris, Sally Field a Marisa Tomei.

Úžasný vesmír

Paralelný vesmír, z ktorého je Peter B. Parker, už bol sfilmovaný. Ide o svet Earth-616, podľa ktorého boli natočené filmy Amazing Spider-Man s Andrewom Garfieldom.

Zbohom Stan

Stan Lee má aj v tomto filme svoje obvyklé cameo. Po jeho smrti vo veku 95 rokov však bolo oznámené, že šlo o poslednú rolu, v ktorej sme počuli jeho hlas.

Pripravované pokračovanie

Niekoľko týždňov pred premiérou bolo oznámené pokračovanie, na ktorom sa už pracuje. Taktiež sa môžeme tešiť na spin-off s ženskými hrdinkami.

Spider-Man: Paralelné svety RECENZIA
Zdroj: cbr.com

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -