Teória: Thanos sa v Endgame pridá ku Avengerom, aby porazili spoločného nepriateľa!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Po najnovšom a taktiež poslednom traileri na Avengers: Endgame sú naše nervy na prasknutie. Čo sa stane? Podarí sa superhrdinom zachrániť všetkých mŕtvych? Ako dopadne Thanos? Na nič z toho nevieme odpovedať s istotou, no jedno je nám jasné: Marvel nás bude chcieť opäť šokovať. Poďme sa spolu zamyslieť a prísť na to, aká veľkolepá budúcnosť čaká MCU!

Reakcie na Avengers: Endgame
Zdroj: reddit.com

Thanos teória

Ešte dávnejšie sme od rôznych zdrojov počuli, že v Avengers: Endgame sa ukáže hrozba väčšia ako Thanos. To by mohlo znamenať všeličo. Niektorí si myslia, že ňou bude Dormammu, ktorého dávnejšie porazil Doctor Strange. Pravda je však taká, že nič nevieme. Teda ak sa nezačneme hlbšie vŕtať v tom, čo a prečo vlastne Thanos spravil.

Ako jediný, ktorý prežil pohromu, ktorá zasiahla planétu Titan príčinou nedostatku zdrojov pre veľkú populáciu, chcel Thanos dosiahnuť toho, aby sa niečo podobné nikdy a nikde neopakovalo. Popri tom však možno úmyselne, možne neúmyselne bojoval proti Galactusovi.

galactus
Zdroj: cbr.com

Kto je Galactus a čím ho Thanos zastavil?

Galactus je jedným z najväčších a najobávanejších záporákov komiksov Marvelu. Po nedávnom dokončení obchodu medzi Disney a Foxom sa táto postava vracia späť do vlastníctva Marvel Studios. Vôbec by nás teda nemalo prekvapiť, pokiaľ zavíta aj do MCU, v ktorom by mohol figurovať ako hlavný antagonosta budúcich dvadsiatich filmov.

Táto galaktická bytosť je známa aj ako požierač planét. Galactus cestuje vesmírom, naprieč ktorým hľadá „zrelé“ svety, ktoré by mohol skonzumovať. V skratke žije a dostáva moc z toho, že kradne životnú energiu planét, ktoré sú husto obývané. Tu do vzorca vstupuje Thanos, ktorému sa na konci Avengers: Infinity War podarilo vymazať z existencie polovicu života v celom vesmíre.

Zdroj: archive.4plebs.com

Rozhodnutie Thanosa vyzbierať šesť Kameňov nekonečna a vykonať tento šialený čin teda mohlo prameniť práve z odhodlania zastaviť Galactusa. V Avengers: Endgame sa možno dozvieme, že Galactus ukradol život z jeho rodnej planéty Titan vtedy, keď bol v exile. Túto možnosť podporuje aj malý detail z Infinity War, kedy Star-Lord pripomína, že na planéte je nezvyčajne malá gravitácia a letí mimo orbitu – čo by mohli byť následky Galactusa.

Je tu taktiež možnosť, že Thanos o Galactusovi ani netuší a skutočnú pravdu o vymretí Titanu sa dozvieme spolu s ním v Endgame. V takom prípade by dávalo zmysel, keby sa Thanos pridal ku Avengerom – aby zastavili spoločného nepriateľa. Takýto krok by bol zo strany Marvelu naozaj odvážny, nečakaný a musím povedať, že úžasný. Som preto veľmi zvedavý, či je spomínanou väčšou hrozbou práve Galactus a taktiež sa už neviem dočkať, čím nás tvorcovia opäť šokujú!

cestovanie v čase v avengers
Zdroj: instagram.com/spdrmnkyxxiii

Čo si o tejto teórii myslíte? Je podľa vás možné, že Thanos sa v Avengers: Endgame pridá na stranu superhrdinov, aby spolu bojovali proti mocnému Galactusovi? Vaše názory a pocity nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: movieweb.com,

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -